1. 1.
  içine çiçek koyulan derin kap
  1 ... aabi
 2. 2.
  kutahyada görulesi tek şey
  vazo kutahyanın sımgesidir vazo meydanı vardır, ve vazo üşümesin diye kışın vazoya palto gıydırırler ,çini den yapılmıstır.

  askerler haftasonlar paso fotograf cekilirler onunde ,butun dolmuslar mutlaka vazoyu bir kere tavaf eder her turlarında *
  5 ... rapter
 3. 3.
  Kütahyanın merkezinde bulunan kocaman çiniden yapılmış ve sürekli bi taraflarından su fışkıran yapı.Zaten haritada vazoya pergelin ucunu koyup,5km yarı çaplı bir daire çizerseniz,kütahya şehrinin sınırları yaklaşık ortaya çıkar.Aynı taktikle 200metre yarı çapında bir daire çizerseniz de kütahyadaki gezebileceğiniz alan ortaya çıkar.
  4 ... byedemir
 4. 4.
  ne zaman ismini duysam, aklıma kızıl vazo filmindeki testiyi getiren, içine çiçek koyulması için tasarlanmış konik kap. koleksiyoncuları falan vardır, bazen hastalık halini de alabilir bu eşyaya duyulan hayranlık.
  ... merenptah
 5. 5.
  bizim biraderin nicki..
  1 -1 ... mumi
 6. 6.
  kütahyalıların vazgeçilmez maneviyatı..öğrenciler tarafından bardak kase olarakta nitelendirilmekte..
  1 ... loveless
 7. 7.
  3. nesil yazar. hemşehrim herhalde.
  ... leoking
 8. 8.
  kütahyadaki her yolun çıktığı nokta yönündeki rivayetlere konu olmuştur. özellikle askerlerin hafta sonu fotoğraf çektirmek amacıyla işgal ettikleri, acaba vazo olmasaydı arkadaşlarımızla buluşacağımız mekana nasıl karar verirdik, nasıl adres tarif ederdik şeklinde düşünmeden edemediğim, düşündüğümde de hiç bir şey kazandırmayan kütahya sembolü.
  ... diss___
 9. 9.
  kaliteli entryleriyle dikkat çeken yazar.
  ... thor voivoda
 10. 10.
  ev şeysi.

  insan kendi evine geçene kadar anne işi gibi görür genelde evdeki vazoları ama kendi evine çıkınca da bir iki vazosu olur aslında. estetik bir şeydir yahu vazo. şekilli mekilli. yeri geldiğinde bütün bir odaya tek başına hareket katabilir.

  bir de işlevselliği var tabi;
  içine para, rozet, anahtar gibi şeyler saklanabilir mesela.
  ... yasakani