bugün

uzun bir aradan sonra sözlüğe gelince artısıyla eksisiyle farkedilenlerdir.

sol frame in artık bilgi ve yaşanmışlık yerine seks objesi olması.
Zamanımi boşa harcıyom amk düşüncesi.
"ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
iyi insanlar iyi atlara binip gitti." dizelerini hatırlamak.
necip fazıl kısakürek.
sözlüğün hiç değişmediğidir. hala aynı konular gündem. bekaret, siyaset, namus, futbol, yazar atışmaları...
birçok kişinin değiştiğini, önceden birbirine küfreden kişilerin daha popüler olabilmek için kardeş olduğunu gözlemlemeye yol açar.
Ne yaziyordum ben buralara ya diye bir dusunmedim değil.
öncelikle mesaj kutumun yanında bulunan sayıları yeni gelen mesaj sanıp aslında hiç mesaj olmadığını farketmem. üzülmedim değil hani. hiç arkadaşım yokmuş meğer. zaten imla noktalama falan kalmadı bende. Bunu da silin..
ilk fark ettiğim şey şifremi unutmuş olmamdı, bir yıldan fazla oldu girmeyeli bir şey kaçırdım mı peki ı ıh maalesef.

Eski yazılarımı okudum biraz sözlükten şikayet etsem de aslında bunun sebebi ben ve benim gibi işsiz yazarların troll entrylerinden kaynaklanıyor, yazdığım edebiden uzak, bilgi desen nerde o da yok. anketvari girilerimi okuyupta zamanını çaldığım herkesten özür dilerim. 140 küsür de giri girmişim bak sen şu işe. Önceki düşüncelerimi okuyup önce kendimle dalga geçme, sonra da temizlik vakti. Esen kalın.
3 ya da 6 ay arası bişey oldu galiba. 2 de olabilir. Sevgili sözlük seni çok özlemişim.
fark etmek kelimesinin ayrı yazıldığını fark edememektir.
Son entryimi yaklasik 300 gün önce girdiğimi gordum. Boyle ara ara gelmelerim hosuma gidiyor. Sanki bir sevgilim varmis da birlikte degilmisiz gibi. Aklima gelince yanina ugruyormusum gibi...

Bak bunu da simdi farkettim.
Çiçeklerin ve koltukların yeri değişmiş sanki. Balkondaki salıncak ne oldu yav?
takip edilen birçok yazarın silik olmasıyla birlikte sözlükte tanıdık bir avuç insanın kalması. en çok üzeni bu oldu.
bir de yıllar da geçse sol framede benzer başlıkların döndüğünü görmek var. bu da üzücü ama şaşırtmadı tabi.
Yazmak, yine yine yeniden rahatlattı.
Hey sözlük ben geldim demenin başka yolları.
Oylamaların düşmesi.
bir parça hüzünle birlikte eski tadı vermemesidir. 2 yıllık aradan sonra bugün karantinanın yarattığı can sıkıntısı ile girdim ve sözlüğün eskiye göre cesetten hallice olduğunu fark ettim. tekrardan canlanması dileğiyle...
Kendini yabancı hissetmekte, onlardan birisi olmalı, denilesi.
Eski bir dostu ziyaret etmek gibi olacağı düşünülse de bu his 5 saniye sürüyor.
Zamanında iyi saçmaladığım...
sözlük hala bok gibi hiç bir şey düzelmemiş.
Buralar hep çayır idi, çimen idi.
en bariz fark yazar demografisidir. "Kime oy vereceksiniz?" soruSUNA "akğ barti' ye gızım." cevabını verecek olan yazarların çoğunluk olmaya başladığı izahtan varestir. biz yine de esbab- ı aliyyesini dillendirelim.

(bkz: muktedirlerin inkırazı)
Sol frame'in ne kadar iğrenç yazılarla dolu olduğunu farketmeniz yüksek ihtimaldir. Bu insanlar ne yiyor, ne içiyorlar ki böyle düşüncelerle bulandırmışlar zihinlerini diye düşündürür. Keşke azıcık edepli olsak, biraz utanabilsek, kendimize ben ne yapıyorum diye sorabilsek. Ne zaman sahip çıkacağız kendimize?
sözlük kızlarının gittiğidir. nerede bu kızlar ya?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar