bugün

Boşa geçen zamana yanarsın genel olarak sonuç bu.
asıl en zor kısmı başlar.

atlatma süreci.
10 yılı aşkın sevgililik ve evlilik süreci, 6 aylık evlilik, sonra boşanma.

Bi bok olmuyor, ölmüyorsunuz merak etmeyin.

Kanser olmaya yaklaşıyorsunuz azıcık, ya da siroz olmaya.. o da olmadıysa hafif bi salaklık evresi. Rakı filan içiyosunuz, sonra geçiyor. Hem geçmeyen bir şey mi var şu hayatta? Yok hepsi geçiyor..
Öyle filmlerde ki gibi hemen birisi damlamaz yada arkadaşların sürekli yanında olmaz. Ne olur önce bir ayrılıktan emin olma süreci yaşarsın takip edersin barışma ihtimallerini düşünür hatta kurban bayramın mübarek olsun diye mesaj bile atarsın.
Sonra bu evreden geçince bu Sefer ayrılığı kabullenme ve işin sıcıp sıvama Yani manitacılık oynama kısmı olur sonra tekrar özlem falan fılan uzun süren boşluklar isyanlar ve final tertemiz yalnızlık.
Sevgi eksikliği hissedersiniz ve çevrenizden bulamazsınız hadi geçmiş olsun ...
bitiş sebebine göre değişir ama bazen bir süre mutlu olursunuz bunca zaman neden devam etti, gözüm açıldı diye düşünürsünüz.
Önce rahatlarsınız. Artık özgürüm havaları falan. Uzun süre gezip eğlenirsiniz. Görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşür gitmediğiniz yada gidemediğiniz diyeyim yerlere gidersiniz. Sonra bunlardan sıkılırsınız. Özellikle kafanızı yastığa koyunca aklınıza gelir. Aramak istersiniz arayamazsınız. Sonra eliniz sürekli telefona gitmeye başlar. Bir boşluğa düşersiniz. Yapamadığınız herşeyi yapıp yine de onsuz mutlu olamadığınızı anlarsınız. Onda paylaştığınız şeyleri başkasında bulamazsınız. Ta ki birisine onun kadar alışıncaya kadar.
biri diğerinden bir şeyler öğrenmiştir ve bir şeyler öğrenen kişinin bundan sonraki ilişkileri hep daha iyi olur.

diğeri ise öğrenmeye devam.
üzülürsün, adaptasyon sorunu yaşarsın bir süre çeşitli yönlerden ama yaşamaya devam edersin çünkü zaman geçtiği için mecbur olursun yaşamaya istemesen bile.
whatsapp kontrol facebook Arkadaş listesi instagram listesi kontrol ve kapanış.
Yaşamaya devam edersin. Çok yalnız hissederek. Onun da çaresi bol bol kedi patisi tarafından sevilmek.
Uzun süren ilişkiler bitmiş olur. Nokta.
Eğer ilişki yavaş yavaş tükenmişse sende herşeyin farkına varmışsan fazla koymaz sadece kendinden fazla fazla taviz verdiysen bi iki hafta kendine söversin o da zamanla geçer. Birden bire bittiyse ki bu zor bi ihtimal kimse o kadar yılı çöpe atmak istemez bu biraz daha fazla koyabilir insana önce kabullenemesende kendini en fazla bi kaç ay parçalarsın o da geçer. Yani her her türlü geçer kendinizi fazla yıpratmayın.
Hazin son olur. Hüsran olur, insana dert olur.
Yeni bir başlangıç olur.
(bkz: Boşluk)
dolar yükselir.

nükteyi anlayan gene artı pls.
*
Ölmezsin, ama sürüm sürüm sürünürsün bitiren sen olsan dahi. Sonrasını henüz tecrübelemedim.
ilk bir kaç gün oh be dersin, 4. Nerede lan bu karı demeye başlarsın, 5. Gün sesini çok özlersin, 6. Gün erkeklik gururu yapıp ölsende aramazsın, 7. Gün neden böyle olduğunu düşünmeye başlarsın, 8. Gün kendi kendine hak vermeye başlarsın, 9. Gün iyiden iyiye suçu karşıya gömersin 10. Gün bi' tatil yapayım kafa dinlerim moduna geçersin, 11. Gün kendini dertten komposto içerken bulursun, 12. Gün her şey dank eder tam 12 vurulursun..
Hüsran olur.
Karşı kıyıdan bildiriyorum bi bok olduğu yok.

Adamın dünya sikine ahiret taşağına..
Seni sevenle evlenip bi ömür sevmeye çalışırsın, ona duyduğun saygı hissini sevmek sanıp avunursun falan herhalde. Allah korusun olm.

Edit: Başkası ile evlenme aşamasına geçmeden bir süre önce hatta belki geçtikten sonra da anımsayacağınız tüm anılar hep en mükemmel olanlardır. Onun sizi üzdüğü anılarınız tamamen silinir hafızadan sanki harika bir çiftmişsiniz gibi. Tabi istisnalar vardır ama sanılan kadar iyi olsaydınız ayrılmazdınız bu bir gerçek.
Hiç uzun süreli ilişkim olmadı. lan ilişkim olmadı resmen benim burada ne işim var.
Konuştuğum insanla tam sevgili olma evresinde tüm ilişkileri koparınca gece ağlamaktan ciğerlerim parçalanmıştı resmen. 3 gün boyunca gözümdeki yaş dinmedi. hatırladıkça mal gibi ağlayıp durdum vee hala kendime gelmiş sayılmam.

Valla ben de bilmiyorum ki "uzun süren ilişki bitince ne olur"
Yazık olur.

Bir taraf ahirdan yeni çıkmış deli dana gibi sağa sola koşturup yeni kişiler keşfetmeye çalışır diğer taraf yokluğuna alışma dönemine girer daha sakindir, ilk zamanlar bogazinizda bir düğüm olur gitmek bilmez. Sonra geçer ama.

Her ayrılık zor arkadaşlar. Olsunn. Kimse ilelebet yanınızda olacak değil ya.
hala seven taraf için yıkıcı olan durumdur.