bugün

hafif ve küçük makineli silahtır. yasadışı örgütler tarafından da sıkça kullanılmaltadır.
(bkz: shotgun)
ilk defa israilli bir subay olan "uziel gal" tarafından üretildiği için adı uzi olan, tabancalardaki gibi kabza altından giren şarjörüne 9mm parabellum mermi doldurulan, tek elle ateş etme imkânı sağladığı için çok sevilen bir hafif makinalı piyade silahı. ayrıca piyasadaki silahların çok büyük bir kısmının aksine, dışında hiç bir hareketli aksam bulunmadığı için çöl ortamından, ya da ateş etmediği sürece sudan etkilenmeyen bir silahtır. standard şarjörü 32 mermi alır, daha fazla ve daha az kapasiteli şarjörleri de mevcuttur. kendi üstüne katlanan bir dipçiği vardır. tam otomatik ateş edemeyecek şekilde modifiye edilmiş versiyonlarının amerikada satışı serbesttir, ne var ki bu modellerin de eğe, raspa vs. yardımıyla tam otomatiğe dönüştürülebilmesinin çok kolay olduğu, çete savaşlarında sıkça kullanılmalarından da anlaşılabilir. yıllar sonra daha hafif ve kısa bir versiyonu daha üretilmiştir, mini uzi adıyla da geçer. çoğu kimse bu silahı şeklinden ötürü ingram ile karıştırır.
http://www.solware.co.uk/...gets-toys/machine_gun.jpg
vakt-i zamanında cem uzan'ın evinde bulunmuş idi bunlardan.

kaynak: (bkz: http://arsiv.sabah.com.tr/2004/02/24/siy101.html)
kısa, net ve kesin olarak yahudilerin yaptığı en büyük icattır.
kendisinin maşallahı var. eşşek ölüsü gibi. viki'de ağırlığı 3,5 kg deniyor ama ona itibar etmemek gerek. dipçiği olmadığından ve silahın ağırlığı düzgün dağıtılmadığından mütevellit gövdeden 20 cm uzaktaki kısmı 3,5 kg ağırlığında.
Kanaatimce lol oyununun en iyi adc si dir kendisi. inanilmaz yuksek minion sayisi ile dikkat ceker. Oldukca ustaca pozisyon alir. Allah karsinda oynamayi nasip etmesin.
Aklıma lil uzi vert - two şarkısının girişi kısmı geldi .
Uzi uzi not again!.
Uzi wake your ass up.
Uzi'den ziyade israil'in calico (m950 aşağı yukarı muadilidir), daha iyi bir marka olabilir. Genelde akrep var sanki..

Bir de bence steyr (tmp) daha erişilebilir bir alternatifidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.