bugün

--spoiler--
uzaklarda aramam.
çünkü sen içimdesin.
taht kurmuşsun kalbime.
en güzel yerimdesin.
--spoiler--
yürütülmesi ve heyecanını koruması bakımından en zor ilişkidir.
tek tarafa binmesi durumda işkencedir.
çok zor ilişkidir, sağ elin ne kadar önemli olduğunu hatırlatır.
ottur boktur püsurdur ya da her neyse. 2.5 sene uzak mesafe ilişkisi sürdürüp vuslata erdiremeyen biri olarak dip notlar:
1- eğer ki 2-3 sene içinde yan yana gelme imkanınız yoksa başlamayın.
2- güven en önemli şeydir, karşı tarafa veya kendi götünüze güveniniz yoksa başlamayın.
3- telefona veya internete bağımlı yaşamayı göze alamıyorsanız, ben çok sosyal adamım gezer tozar keyfime bakarım arada da öyle bir ararım diyorsanız başlamayın
4- bahar aylarında hormonlarınız iyice azıp herkes cıvıldayan börtü böcek misali el ele dudak dudağa gezip, kıskançlık krizlerine girecek ve niye yanımda değilsin triplerine gireceksiniz başlamayın
5- hasrete, özleme dayanıklı değilseniz başlamayın
6- normal bir ilişkiden kat kat fazla özverili ve ilgili olmak zorundasınız. eğer ki karşınızdakine tahammülünüz az ise veya çok ilgi görmekten/göstemekten hoşlanmıyorsanız başlamayın
7- çer çöp sebeplerden kavga edeceksiniz, özür dilemeyi bilmiyorsanız veya alttan almak ne demektir en ufak bir fikriniz yoksa başlamayın

kısacası başlamayın dedik ya olum. hala ne okuyorsun?
ilişki adını almış olması bile komik olan ilişkidir.
baglanma korkusu yasayan kisiler icin ideal iliski türü.
yavas yavas, hic anlamadan kafesleniyorsun, oh mis. süper bi terapi sekli, tavsiye edilir.
sevgilisinin parasını yeme, elleşip gezip tozma derdindeki kaşarların beğenmeyecekleri, zorunluluk sebebiyle tecrübe edilen ilişki türüdür.

ben her ay sms pakedi yapmak, her akşam telefonda konuşmak, devamlı mesajlaşmak ya da internete girmek zorunda değilim. "burda kız mı yok ya siktir git!" derim. değil mi? ama yapmam. aslında, yapamam. bu ilişki türünde en önemli şey anlayıştır, sevgidir. ve tabi bir araya gelebilme ihtimalidir. eğer yakın gelecekte bir araya gelemeyecekseniz, bununla ilgili bir planınız yoksa başlamayın. eh zaten bu bilinçli bir şekilde olmaz, bir şekilde seversin; uzaktadır, uzak mesafe ilişkisi olur adı. "uzaktaymış bu, aşık olalım!" diyemezsin ki.

örneğin benim gibi ergenlerin ümidi üniversitedir. orada aynı şehirde bulunabilmek falan. üniversitede okuyan ya da iş sahibi olan insan zaten en fazla iş sebebiyle uzak kalır, başka bir şey yüzünden değil. o da geçicidir. yaaa.

ps: bir sevgilimle 2 sene boyunca sürdürdüm, bazı sebeplerden terk edildim; ve uzak olmamızın bunda etkisi yoktu.

ps2: 9 aydır süren ve bu önümüzdeki yılın yaz mevsimine kadar da sürmesi muhtemel bir uzak mesafe ilişkim var şu an. "yazın ayrılacak mısınız?" demiş olabilirsiniz benim gibi her şeyi yanlış anlıyorsanız. yok, buluşuyoruz. aslında buluşamıyoruz da yakınımda oluyor en azından, böyle haftada bir falan görebiliyorum.

ps3: ilişkiniz hakkında söylenen olumsuz şeylere ya da uzak mesafe ilişkisinin kötülenmesine aldırmayın. zamanında bu başlığı okuyup çok triplere girmiştim "ya biz de ayrılırsak?" diye. tamamen farklı sebeplerden ayrıldık, 10 senemizi birlikte, yan yana geçirmiş olsak da ayrılacaktık o yüzden. her şey sizde biter. belki bu başlıkta yazan sebepler yüzünden ayrılırsınız, bilemem. ama uzak mesafe ilişkisini rahatlıkla götürmüş, 5 sene de götürebilecek biriyim ben; benim gibi insanların olduğunu da bilin. "ya terk ederse?" diye üzülmeyin. uzak mesafe ilişkisine herkes katlanamaz. katlanabiliyorsanız, sorunsuzca devam eder. yok katlanamıyorsanız, sevgiliniz sürekli birlikte olamadığınızdan şikayetçiyse, çok bağlanmamaya bakın.
debelenmeyin sonu mutlaka ayrılıktır.
ilk başda çok çekici gelir özlersin, sonra yanına gider kalırsın 1 hafta 2hafta neyse
sonra kendi şehrine dönersin, yine özlersin kalkar yine gidersin, ama işte bünye bu sürekli senin gel gitlerinle yürümez ee karşı tarafta oturur senin gelmeni beklerse, ne kadar sevsende yeter da dersin..özetle kısa süreli çekici olabilir ama uzun soluklu olmayacak olan ilişkidir.
hayır! hayır! yüzbinkere hayır!
aradaki uzak mesafeye rağmen uzun sürmeyecek ilişkidir.
mesafe uzak diye kızın artizlik katsayılarında bi artış görülür.
valla kim ne derse desin hiç yoktan iyidir. Hiç yoktan iyidir derken idealist takılıp kıskançlık triplerine girmeyecekseniz, mal mal özlemeyecekseniz, en ufak bir derdini tasasını kendi derdiniz tasanız etmeyip uzak keşke yanında olsam da destek olsam demeyecekseniz iyidir.

Baya bir süredir sapım, 2 kere uzak mesafe ilişkisine girişerek burnumu hayli hayli sürttüm hele birisinde felaket sürttüm keza 1 kere de bu burun sürtmelerden ders çıkartarak uzak mesafeye bulaşmayarak belki de hayatımın hatununu kaçırdım pişman olmadım ama şuan olsa da yesek kıvamındayım.

"Ben erkek adamım yalnız kurtum, ne gerek var sevişemeyeceğim hatunla uzaktan takılmaya" demek kolay, ama yalnız kurtluğu sürdürmesi zor. Şöyle bir düşününce çevremdeki en yalnız kurt adam benim buna rağmen insan kimi zaman telefonda da olsa birilerinin seni düşündüğünü, umursadığını duymak hissetmek istiyor, uzak mesafe ilişkisi böyle anlarda insana uzun süreli saplıkla karşılaştırınca faydalı mı faydalı.

o yüzden diyorum nasıl olması gerektiğini neyi dert edip neyi etmeyeceğinizi biliyorsanız hiç yoktan iyidir. Ha sonu güzel bitmez ama olsun. zaten neyin sonu güzel bitiyor. Şuanki zaman önemli, baktınız sıkıldınız olacak gibi değil bitirirsiniz.

Ha delikanlısınız, olmaz öyle şey bitiremem diyorsanız kendiniz gibi delikanlı hatun seçeceksiniz o da böyle düşünecek bitmesine gerek kalmadan vuslata ereceğiniz günü hesaplayıp ona göre hareket edeceksiniz.

Ama delikanlılık mı? Valla bir düşüneyim yok Delikanlı hatun görmedim ben, siz gördüyseniz kaçırmayın derim.
güzel mi? değil mi? diye hala üzerinde düsündüğüm iliski turudur.
doğru kişiyle, doğrudur.

"ay ismet ben seni 3 sene daha bekleyemicem yaa" deyip siktir çekecek birisiyle birlikteyseniz, dünyanın en berbat şeyidir. sonunda kavuşacaksanız(anlaşabiliyorsanız, süre 10 sene de olsa yaparsınız, raad olun kenks) hiçbir şeyi iplemeyin, "sürmez olm"lara, "ayrılırsınız yea öyle ilişki mi olur"lara kulak asmayın. götümün dibindeki çiftleri görüyorum. bizden fazlaları yok, eksikleri var.

ulan 2010 senesinde, "ben sevgilimi 3 sene bekledim" diyebiliyorsun, şu özleme olayını en fena haliyle, tüm güzelliğiyle ve acısıyla yaşıyorsun. birkaç saat sonra sevgilimle buluşacak olsaydım, sürekli onu düşünüp "tanrıça olm bu, valla öyle!" demek yerine ne giyeceğimi, onu nereye götüreceğimi, hangi menüyü ısmarlayabileceğimi düşünürdüm.

ıyyy. çok iğrenç ha. hep uzakta kalmak en iyisi aslında. ondan sonra alacaksın sevgilini, norveç'te bir köye yerleşeceksin, oooh. işte bu be.
uzaklığına göre değişir. bursa-istanbul arası ile bursa-samsun arası yaşanan ilişki arasında farklar vardır.. uzak mesafe ilişkilerinde; çiftlere çok sağlam bi wireless kalp gerekir ilişkinin devam edebilmesi için, zira gözden ırak olan gönülden de ırak olur.
telefon faturası kabarık gelir bide kıbrıstaysa ayrılmak en iyisi.
yakın bir zamana kadar öyle bi ilişkiye sahiptim ama değer vermeyen uzaktaki sevgilide çekilmez oluyor,acı veriyor. o yüzden ki ayrılarak daha kısa bir süre acı çekip, onu unutup önüne bakmalı insan. yoksa kalırsa insan onunla birlikte her geçen gün daha da fazla acı çekiyor...
Sonunda bitmeye mahkum olan ilişkidir. ilk aşamada ben seni hep beklerimler ne kadar uzakta olursan ol yinede bir gün kavuşacağız sözleri ile kandırılır karşı taraf. Bir müddet geçtikten sonra söylenilen yalanların ortaya çıktığı durumdur.
avea, turkcell ve vodafone 5.000 sms kampanyaları yüzünden ebesi sklmiş ilişkidir.

(bkz: çok dertliyim be sözlük)
herkes sevgilisne sarılıp uyurken senin yastıga sarılıp uyuman gibi bi şeydir. sevgiliyle geçirilemeyecek kadar uzak zamanlardır ofları tekrarlatır çoğu kez insana.
tamamen yalan olacak ilişki türüdür.
(bkz: gözden ırak olan gönülden de ırak olur)
hiç bulaşılmaması gereken bir durumdur.
zira genellikle ilişkilerin sonu hüsran olmaktadır.
(bkz: ne gerek var böyle şeylere)
yürümeyen bir gün mutlaka biten bitmeyenine rastlamadığım acı dolu olduğu herkesce az çok bilinen bir zaman dilimi.
daha taraflardan birinin taşınmasına bir-iki ay kala biteni de vardır.*
Özlemektir. ve buluştuğunda anların çok güzel geçmesidir.
yerine göre daha sağlıklı bir ilişki
yerine göre de çok sorunlu bir ilişkidir.