bugün

entry'ler (160)

kızlar istenmeyen tüylerini nasıl alıyor

Kökünden koparilmak suretiyle...istenmeyen beyinlerin de aynı usulle yok edilmesi temennisiyle.

taze fasulye

Soğan, domates ve fasulyenin kavurmadan tepeleme usulü ile kendi suyunda pişmesinin akabinde bir gün sonra tüketilmesi tarafımca tavsiye edilir.

bir insanı tanımanın yolları

Kriz anlarında akıl şeması ortaya çıkar...probleme çözüm üret-eme-me şekli ile...

türk ün üzerindeki kürt yükü

Bunların hepsi algı yükü.

travmalar ile çocukluk geçirmek

Mutlu bir çocukluk geçirdim diyen zatlar. Derin uykudasınız

yazarların bugünkü kahvaltı seçimleri

O mandalina suyu halıya dökülene kadar herşey muhteşemdi. Ama tüm motivasyon bu intiharla bitti.
Zeytin, peynir, yumurta, kızarmış ekmek

güne psikolojik bir tespit bırak

insan az bilgiyle daha çok yorum yapar genelde. Yargılar, sonuca varır, senaryolar yazar vs... Etiketler ekonomiktir, çaba istemez. Osuruk gibi zahmetsizce çıkar ağızdan.

istanbul kalabalık bir gecekondudur

Tecavüze uğramış, kurtarılmayı beklemektedir...

ofise gitmeden evden yürütülülebilecek işler

Tam ortasındayımmm bu fikrinnn. Dijitalleşen dünyada goy goyla geçen ofis günlerinin dışındayım. Olmaktan korktuğum yerler buralar. Evden çalışmanın daha verimli geçtiğiniN kanaatindeyim.
Güneşi göreceğiz. Amin

evlenmemek için nedenler

Ol-madan çıkılan yoldur. Ki olmuşuna da az rastlanır.

erkeğin aldatmaması için kadın ne yapmalı

Herkesin bir hikayesi, yolu ve yolculuğu var. Olacak, doğacak şeylere engel olamazsınız...

kadın erkek eşitse kadınlar neden askere gitmiyor

ilkokul çağlarında sorgulanan bu konuya hala takılı kalmanın tek bir açıklaması olabilir...

kızların açık giyinmesinin amacı

Kızların dış görünüşüne kafa yorduğunuz kadar kişisel gelişiminize kafa yorsanız dünya ne güzel bir yer olurdu.

x

insanlığın büyükX i. izle bence
https://youtu.be/oYUTp-DTwUY

düş

-e yazmak.

didem madak

inanırdım bazen bir kase bal bile umutsuzdur.
Gül tutan bir adam aradım yıllarca
Rakamlar büyür, şehir küçülürdü.
Vazgeçtim, vazgeçtim sonra...

bunu okuyacağını bilsen ona ne söylerdin

Başka kıyılara vurmuşuz.

heyecanı kaybetmek

Onun şehrinden geçerken bile karın ağrıları çekerken,şimdilerde o şehirden geçerken bi bakıyorum uyuya kalmışım.

ödünç kitap vermeyen insan

Ödünç verileni geri getirmeyenler kadar gıcıktır.

frida kahlo

Mutlu aşk yoktur'un vücut bulmus hali...hatta hem vucudu hem gonlu yarali hali. Ne cektin be Frida...