bugün

uyumamak, aynı zamanda uyanık da ol(a)mamaktır.
öyle bir şey ki bu, sen uyumadın mı derler, uyudum, yeni kalktım demek zorunda kalırsın. mna koyim, kuul bişey değil bu gençler. evde denemeyin. şöyle deliksiz bi uyku için nelerimi vermezdim.
(bkz: diş ağrısı)
evde insana benzeyen bir yaratık besliyorsanız karşılaşılabilecek en olası durum.
beladır. saatler yavaş geçer uyumak zorundasındır ama uyuyamazsın bir sonraki günün ne kadar boktan geçeceğini düşünüp durursun. sınav varsa eğer durum iyice sıçar. en iyisi günde 5 saat uykuya alışmak.
büyük bir sinir harbi, geçen dakikalar ve hala uyuyamamak. üstüne sabah ezanı da duyulursa tam olur.
bu aralar ne uyuyabiliyorum ne uyanabiliyorum. *
her insanın bir uyku saati olduğunu düşündüğüm ve o uyku saati kaçtığında bir daha yakalanamadığını tecrübe ettiğim hadisedir. ortalama uyku saatinizde dikkatiniz başka bir şeye yönelmişse ve uyku saatiniz geçtikten bir müddet sonra uyumaya karar verdiyseniz sıkıntı dolu saatler başlayacak demektir. uyumak için yatağa yatılır, ciddi bir enerji sarfiyatıyla uyku durumuna geçilmeye çalışılır. yatakta bir sağa bir sola dönerken tam uyuyacakken susadığınızı farkedersiniz ve bir bardak su almak için mutfağa gidersiniz. su içersiniz ve yatağınıza dönersiniz. uykunuz açılmıştır. aynı işkence sürecini tekrar yaşadıktan sonra yine tam uykuya dalacakken çişiniz gelir efendim. bu sefer çişinizi yapmak için tuvalete gidersiniz. tekrar su tekrar tuvalet tekrar su tekrar tuvalet arada da sıkıntıdan bir sigara tellendirdiniz diyelim..aman sabahlar olmasın.taa ki bedeniniz pes edip yorgun düşene kadar bu böyle sürüp gider.
sağlıklı bir uyku için yanınızda su ve seyyar bir tuvalet bulundurmanız şiddetle tavsiye edilir. peki bunu ben yapıyor muyum? elbette yapmıyorum..zaten uykuyu sevmiyorum arkadaşım.
antalya'da yaşayanlar için sıcak hava dolayısıyla oluşan durum. *
sabah saate en son baktığınızda saat 8:48 a.m se ve bu anlamsız saatin verdiği şapşalca bir huzurla uyumuş, çelen telefonla uyanıp saatin 2:45 p.m olduğunu farketmiş ve içinde bulunduğumuz zaman diliminde de sözlüğe uyuyamamaktan yakınıyorsanız.. doğrudur diyorum..

(bkz: bu hikayedeki mal benim)
sıcak havanın ve sivrisineklerin vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı başa gelen sinir bozucu olay.
kabuk tutmuş kalpteki kıpırdanmaların eyleme geçmesinden kaynaklanan durumdur.
şuan içinde olduğum durumdur. hatta uyuyamadım, yapcak birşeyler bulamadım kıtlıktan çıkmış gibi yedim.
ohhh yarasın.
bir çift kan çanağına dönmüş göz sahibi yapar insanı.
ilaçlar dışında her yolu denersin, bütün sağa sola koşturmaktan iflahının s.kilmesine, köpek gibi içmene rağmen yine de kafayı yastığa koyunca uyuyamazsın. * * *
gelip sözlüğe bakarsın, ya şakirtler sarmıştır her yanı, ya da troller almıştır sazı eline.
o değil, tahir dürten diye hayali arkadaş edinip, sabundan bomba yapıp, anarşi yaratmak yerine sabaha kadar pişti, tavla oynamaktan korkuyorum.
muhtemelen aklında birsürü şey vardır da uyuyamıyordur. saat ilerledikçe düşünceler sarar insanı.
bir hayat biçimidir amk...
gece 12 de uyuyup sabah 6 ya kadar 4-5 kere uyanmak, 6'da da kalkmaktır. malcadır.
alışkanlıktan ileri gelir. *
cübbeli ahmet hocanın dediği gibi, kuran'ı aç bir sayfa oku bak nasıl uyuyorsun.
(bkz: geceler yarim oldu)
sağa dön, sola dön. koyun, inek bilimum hayvan say gelmezse uyku gelmez. ama bir sınav zamanı olunca, kitabın kapağını görmekle bile uyuya kalınır.
göz kapaklarının greve gitmesidir.
zihinde dört nala koşan düşüncelerin uyumaması sebebiyle bir türlü uykuya dalamamak.
Gece sıçtın mavisi çıkana kadar onu düşünmektir.
yatağa uzanıp bir buçuk, iki saata yakın zamanda bir gram bile gözüne uyku girmediyse illet eder.