bugün

Bilimsel olarak karanlık... mümkünse zifiri karanlık...
Düşük Isı önemlidir. Sıcakta uyunmaz.
yeterince uykunuz varsa gürültülü aydınlıkta bile uyursunuz mışıl mışıl. yok efendim ben şöyle uyuyamam bok efendim böyle uyuyamam diyen kerkenezlere aldanmayın. 72 saat uykusuz kalsınlar görürüm götlerini uyuyorlar mı uyuyamıyorlar mı.
yorgunluk amanakim top patlasa güneş parlasa umrunda olmaz ölü gibi yatarsın.
Sessizlik , karanlikta önemlidir fakat gözümüze bir sey kapatarak karanlik yapabiliriz.
en keyif aldığım uyku ışık açık, ahmet çakar ile rasim ozan tv de yüksek sesle tartışırken aldığım uyku. hani karanlık, hani sessizlik.
yukarıda bir arkadaş demiş, yeterince uykunuz olsun yürürken uyursunuz amk bırakın aydınlığı gürültüyü falan.

94 saatte totalde 3-4 saat uyuduğum bir sınav dönemim vardı. duşta yıkanırken ayakta kafamı duvara koymuş şekilde veya metroda maymun gibi direğe sarılıp yine ayakta uyumuşluğum vardır.

yürürken de bir yerden bir yere ne kadar zamanda gittiğimi falan anlayamıyordum.
Uyku için olmazsa olmaz kriterlerdir ikisi de.
uyku icin isigin yogun olmadigi, havalandirilmis (hafif soguk) ve gurultuden uzak bir ortam gerekli. Fakat nobet ya da vardiyali bir is hayatiniz varsa bu durum ihtiyac dolayisiyla fark etmeyecektir. Zararli midir uzun vadede evet.
ikisi de önemlidir. ama çok uykum varsa eğer ikisinin de bir önemi kalmaz. yine de şahsi fikrim olarak bir tık da fazla olsa karanlığı seçiyorum.
Epifiz bezlerinin düzgün çalışması için çok önemlidir.
ben her yer de uyurum ama kaliteli bi uyku için bence her ikisi de önemli.
sessizliğin karanlıkla buluştuğu yer diyebiliriz.
şahsen uyuyabileceğim uygun konum yeterlii, ne ses ne ışık zerre rahatsız etmez...uygun yer bulursam metallica konserinde bile uyurum...
Kesinlikle sessizliktir. Sabah 11 de yattim kafan siken kuzenler yüzünden az önce uyandım.
Kaliteli uyku için ikisi de ayrıca hava sıcaklığı veya oda sıcaklığı en az diğerleri kadar önemli..
Valla her ikiside. Ben odama karanlık olsun diye güneş geçirmez perde taktırdım. Evde ses yaparlarsads ortalığı ayağa kaldiririm.
az önce uyumaya çalışıyordum odam karanlık ama küçük kardeşim tabletten oyun oynuyor sesi bana geliyor. ses cidden uyuyan bir insan için inanılmaz rahatsızlık verir. ama aydınlık/karanlık olmuş ses kadar önemli değildir. şahsi kanaatim bu yönde. aydınlıkta da uyuyabilirsiniz. ama gürültü de eğer 3-4 gün uykusuz kalmamışsanız, kesinlikle uykuya dalmakta güçlük çekersiniz. göz kapağı suni bir karanlık yapıyor insana zaten, ama kulağımız maalesef sesleri kapatacak şekilde yaratılmamış.
ikisi de önemli benim için. Eğer ne ara yatağa geçtiğimi bilmediğim bir uyku dışında uyuyorsam ikisi olmadan uyuyamam.
Uyanmayı bilmektir önemli olan.
#45025750 bu arada soğukta da uyunmaz.
Uykunun gelmesi önemli.

Eğer yorgun ve uykusuzsanız, aydınlık ve gürültülü bir ortamda mışıl mışıl uyursunuz.
her ikisi de.
Uyumak için sade ve sadece rahat bir kafa gerekli. Tüm kapılar, pencereler, çekmeceler, çeşmeler ve ışıklar kapanır. Minik sıpanın üzeri gece ani yön değiştirmelerde açılmayacak şekilde örtülür vee rahat bir şekilde yatılır. Tabi uyunur muuu yooo acaba sabah kahvaltısında ne hazırlasam diye biseyler düşünürken uykuya dalınmış olur..
ikiside önemlidir.