Otobüsleri çok eski olan ve şöferlerinin büyük ihtimalle ruh sağlığının bozuk olduğu(çok hızlı kullanıyorlar) Ankara-bolu-karadeniz ereğlisi arasında gidip-gelen otobüs firmasıdır.
ilk kez bu yıl zonguldaklı bir arkadaşımdan duyduğum otobüs firmasının adı.* * *
kdz.ereğli kökenli, kurumsallık anlayışından yoksun olan fakat doğu anadolu ve trakya hariç türkiye'nin neredeyse tüm yörelerine kdz.ereğli'den seferi olan otobüs firması.
izmit-kdz ereğli yolunu sanki iki adım öteye gider gibi minibüs ile gitmeye zorlayan, el mecbur binilen dandik firma.
kurumsallaşamamış otobüs firması her yolculuğum vukuat her yolculuğum ayrı bi dert yükü! genellikle diğer firmalarda yer olmayınca yada gidilecek yere başka firma çalışmıyorsa tercih ediliyor aslında tercih edilmiyor mecburiyetten kullanılanılıyor.burdan firma yetkililerine sesleniyorum (yanılmıyorsam hemşehrim olurlar)bizim oralarda halka hizmet hakka hizmet politikası ile iş yaparlar lütfen bu politikadan biraz olsun nasibinizi alın!biz yolculara hayvan gibi davranmaktan vazgeçin!bizler bir koltuğa 2 kişi oturabilen koyunlar değiliz! biz susanmayan,uyumayan,sıkılmayan,sinirlere sahip olmayan,parası olsa bile o parasıyla rezil olmaya mahkum yaratıklar değiliz!

kısaca son kurban bayramı tatili dönüş çilesini anlatacak olursam:ereğliden izmire "x" akşamına yer bulamadığımdan "y" akşamına bir hafta öncesinden bilet aldım,
"y" akşamı ereğlide hava sıcaklığın sıfırın bi üstüne çıkıp bi altına indiği bir durumdaydı. soğuktan titreyerek beklenen otobüs nihayet perona yanaştığında yüzümü acı bi gülümseme aldı her seferinde lüx bir otobüs hayaliyle kavrulan biz yolculara 6 yaşındaki o403 göz kırpmaktaydı neyse diyip valizi bagaja koyma derdine düştüm "hocam kırılacak eşya var biraz nazik davran valize" dememe rağmen valizimin üzerine yaklaşık 5 valiz koyulmasına engel olamadım "olur canım o kadar" diyip bindim ve meşhur üstün erçelik klasiğiyle karşılaştım evet koltuğumda bir başka kişi oturmaktaydı. sonra fark ettimki birçok yolcu aynı dertten muzdarip. "neyse efendim nasıl olsa alaplıda inecekler oraya kadar ayakta bekleyiverin" yetkililer tarafından bulunan en iyi çözümdü hayır düşünüyorumda aynı koltukta yolcu olduğunu bile bile nasıl bir para kazanma hırsıdır ki bu durum herseferinde tekrarlanmakta sıradanlaşmaktadır. herneyse efendim alaplıda koltuğuma oturup düzceye doğru yol alırken muavinin orta kapının merdivenlerinde cepten kız arkadaşıyla kavga ettiği tüm otobüs yolcuları tarafından farkedildi ancak muhtemelen ayrılık konuşması olduğu ve muavinin arabesk bir havada oluşu ettiği tüm ana bacı küfürlerin duymamazlıktan gelinmesine yaradı.düzce terminaline gelindiğinde ise iş iyice çığırından çıkmıştı muavin "ben bu otobüse 7 kişiyi nasıl sığdıracam .mına koyayım" diye çemkiriyor hostes koltuğu bile dolu olan otobüse ekstra 7 yolcu nasıl sığdırılacak tartışılıyordu. bağrışmalar kavgalar küfürleşmeler arasından düzce yazıhanesindeki karadenizli abimizin o güzel şivesiyle "sizun yapacağunuz taşimaculuğun ben.. bayram bittiğinde da oturur yolcu pekleruz niçun bizden pilet almay bu millet deruk" sözleri aslında olayı özetliyordu belediye otobüsü kıvamında, alınan ayakta 5, merdivenlere 2 kişilik ek kontenjan ile yolculuğa devam edildi bi ara şoförün "huoop beyler arkaya doğru ilerleyelim" diye bağıracağını bile düşündüm. kış aylarında hemen her otobüste karşılaşılan sıcaklık dengesizliği bizim otobüstede mevcuttu bi sıcaktan terleyip nefes alamaz hale geliyor bir soğuktan cama yasladığım omzumun donduğunu hissediyordum.ve herkesin ortak derdi düzce çakıroğlu tan dinlenme tesislerinede o arada varmış bulunmaktaydık, ereğliden kalkıp 2 saat sonra mola vermek belki o kadar koymuyor adama ama izmirden ereğliye gelirken gecenin bi vakti sevdiklerine 2 saat kala verilen gereksiz asgari 30 dakikalık mola insanı çileden çıkarıyor mekanı anlacak olursam zorla verilen soğuk çayın bardağı 1 ytl tuvalet 75ykrş anlıyacağınız minimum hizmete maksimum fiyat.bu firma bu tesislerde böylesine saçma ve uzun molayı niye verir diye bi düşünelim? neyse vaz geçtim bu soruya vereceğim cevaplar beni hedef tahtasına dönüştürebilir. bir ortak dert ise güzel güzel yol alırken birden "sayın yolcular şoförümüz benzinlikte 10 dakika ihtiyaç molası vermiştir!" lafı oluyor.yahu burdan tüm firmalara sesleniyorum yolcuları bi benzinlikte en az 15 dakika süren mazot doldurma işlemine neden maruz bırakıyorsunuz,dinlenme tesislerinden alsanıza yada yolculuğa başlamadan alsanıza şu mazotunuzu(genel uyarı:kaçak mazot,kaçak biodizel kullanmak suçtur!)yok yav sinirlendim gene, anlatmıyorum yolculuğun geri kalanını off...
bayram zamanları gibi yoğun zamanlarda koridor hostes hatta yatak bölümünde dahi yolcu taşıma lüksüne sahip yatak bölümünü yolcaulara yola sıfır yol manzaralı gibi espirili ve yüzsüz şekilde pazarlayan memleketimin eşsiz otobüs firması. **
zorunda kalınmadıkça binilmemesi şiddetle yavsiye edilen otobüs firması. zira her an bi muavin veya şoför katili olmanız muhtemeldir.
bursa - akçakoca arası gidilecekse eğer, efe tur a tercih edilmelidir.
çilek kart ile varan turizm'e fark atan firmadır. türkiye'nin en kaliteli firması yolcusuna kartondan kart verirken üstün erçelik manyetik kredi kartı gorunumlu çilek kart vemriştir, ayrıca bilmem kaç bilete 1 bedava bilet kampanyasıda vardır. her birdiğinizde süper eğlenceler ile karşılaşabilirsiniz. geyik muavinler bozuk otobüsler size cep telefonu kapatıp kendi çatır çatır kullanan muavin ve kaptanlar vs.