bugün

yanında koşan fotoğrafçılara acıdım. adam iki adım atıyor fotocular adamı yakalayabilmek için on adım atıyor efor sarfediyor.
tek kelime ile şampiyon.

http://www.youtube.com/watch?v=CmKd2wpOILQ

videonun 58. saniyesinde ekrana gelen gazeteciye bakın, tempolar neredeyse aynı, fakat vücut hareketleri?
her şeyi açıklıyor.
annesi babasını çitayla aldatmıştır.

(bkz: 0-100 ü kaç bunun)
antremanlarında 9.50'nin altına çoktan ve sık sık indiğini düşündüğüm atlet.
çıktığı günden bu yana son metreleri taşşak geçercesine koşması, her koşuda kendisinden beklenen rekor rakamları karşılayabilmesi, 9.58'lik yeni dünya rekorunu kırarken bile geriden başlayıp son metrelerde yine taşşağa vermesi başka bir şeyle açıklanamaz. rekorları kademe kademe kırıp heyecan dalgası yaratmak istiyor gibi..
ya da bu adamın tempo ayarlamaları, taktikleri falan bambaşka, çözemedik gitti.
tyson gay yanında tripten tribe girerken yine rahatlığından bir şey kaybetmeden, kendine has şebekliğini de yaparak dünya rekorunu yeniden kıran atlet.

perşembe günü 200m koşacaktır, bu alanda kendine ait rekoru kırması bu kez gerçekten zor gözüküyor ama koşan bolt olunca insan "yok kıramaz" diyemiyor.**

edit: kırdı ulan gene kırdı!
biraz daha kasarsa artık 100 metre yarışlarında da tur bindirme sahneleri görebiliriz.

ve evet ben de abarttım ama çikolatasını abarttım, kalkıp da 9.58 koşmadım. koşmam da zaten tarzım değil.
iticilik le sempatikliği dengede tutan nadir insanlardan. anladık ulan uçuyosun süpersin, bir numarasın da daha yarış başlamamış o dil çıkarmalar, sırıtmalar falan. yakışıyo mu be usein! gençliğine veriyoruz.
9.58 lik rekoruna vere vere 160.000 dolar verilmiş sprinter. onun 100.000 doları da 1. geldiği için. yarışma formatına koyayım ben.
göstere göstere rekor kıran koşucu. bir insan rekor kırarken bak kırıyorum edasıyla koşabilir mi?**
(bkz: usain bolt insansa ben de koalayım)
tam bakkala göndermelik adamdır kendisi. 18 saniyede biralar elimizde.
9.58'lik rekoru kırarken ortalama hızının 37.6 km/saat olan çita kırması.
ölmeden bana avans verip sonra beni yakalamasını istediğim adamdır. ölmeden yapacaklarım listesine ekledim. ha sadece yakalasın tabi. öyle tutsun, elim sende desin sonra o yoluna ben yoluma. gerçekten bu adamın sizi kovaladığını düşünsenize... ilginç olurdu kesin.
izlemesi en zevkli yarış sonucunu rekoru hak eden kişilik.
(bkz: yuh be abi)
fodepar korkusunu hallederse 9,15 leri görebilecek sprinter. 30-80 metre arasındaki hızı kaydedilirse [ki hiçbiryerde görmedim ] kimsenin yanına yaklaşamayacağı bir hıza sahip olduğu görülür.
tyson gay arkasında suratı şekilden şekile girerek koşarken, yine taşşak geçip tabelaya kaç saniyede bitirdiğine bakarak finish e giren insan çita karışımı canlı.
(bkz: hanım koş bizim oğlan mına kodu ortalığın)
Hayvan insanı dediğimiz familyaya girer saniyede 10 metre 43 cm koşabilicek kadar hayvandır.Götünde motor mu vardırdır.
şimdiden efsane olan sprinter imkansız denileni başarmıştır. 9.58 i bile geliştirmesi bekleniyor ki artık ne söylenir bilemiyorum bu adamın rekoru bi 50 yıl sonra belki kırılır. sayesinde atletizmede ilgi arttı yani babam bile tanıyo adamı yarışlarını izliyo yorum yapıyo lan daha ne diyim..nice rekorlara usain *
0-100 süresi çoğu motorlu araçtan daha hızlı olan insan üstü bir canlı.
inanılmaz bir insan. ayrıca mütevazi de.
ulan ben yerinde olsam ve bu dereceyi yapsam, oyunu silah atısıyla baslatan adamdan silahı alır ateş açarım la havaya.
(bkz: f16)
jamaika yapımı bir jet. dün haberlerde gördüm sadece yoohaa dedim bir sporcu.
gozumde, hic bir zaman bir ato boldon veya maurice greene ya da donovan bailey olamayacak bir sprinterdir. iyi bir atlet olabilir ama isi sova donusturemiyor; hele kosu oncesi yaptigi sempatik sanilan hareketler cok itici.