bugün

2001 yapımı bir tv filmidir. nazi dönemi varşovasında gettolardaki yahudi ayaklanmasını anlatır.

(bkz: leelee sobieski)
ileride mahalle muhtarlığına adaylığımı koyunca seçim şarkısı yapacağım muhteşem muse şarkısı. bu şarkı harbiden seçim kazandırır. tabi türkçe'ye çevirmek lazım. kuru kuru ingilizceyle olmaz lan. *
yardımseverliğiyle kalbimi kazanmış yazardır...
muse'nin bir şarkısıdır. video klibi de oldukça muhteşemdir.
[null http://www.youtube.com/watch?v=w8KQmps-Sog&ob=av3e]
(#11920642) entrysi ile yüzümü güldüren şahsiyet.

Düzen: entry silinmiş.
şu sıralar manyaklaşmış bir şekilde bıkmadan defalarca dinlediğim muse şaheseri.
We will be VICTORIOUS !

http://www.youtube.com/watch?v=ZJ_0DMselno

helal olsun diyorum sadece.
illuminatiye göndermeler içeren şarkıdır :

they'll try to push drugs
keep us all dumbed down and hope that
we will never see the truth around
(bizi uyuşturmak bizlere uyuşturucu vermeyi deneyecekler ve etrafımızdaki gerçeği görmememizi umacaklar)

yani bu illuminati bizi uyutarak amacını gerçekleştirmeye çalışacak.burdaki uyuşturucu aslında 2 anlamda da olabilir:

1- insanların zihnini kontrol etmek için kullanılan şeyler (medya,dayattırılmaya çalışan yaşam stili,gündemdeki şarkıcılar vs)
2- illuminatinin küçüklükten yetiştirdiği çocukları (walt disney sayesinde biliyorsunuz walt disney illuminatiyle iç içedir.) finansal destekle meşur yapıyor. (justin timberlake , lady gaga ,rihanna , natalie portman , marilyn monroe gibi isimlerin bu kategoriye gidrikleri söyleniyor.) bu meşur insanları kontrol altında tutabilmek için de sürekli uyuşturucu maddeler veriliyor ve bu insanlara zihin kontrolü uygulanıyor. (bkz: mk ultra) yani bu uyuşturucu lafı bunu da işaret ediyor olabilir.

they will not force us
they will stop degrading us
they will not control us
we will be victorious

(bizi zorlayamayacaklar.bizi alçaltamayacaklar.bizi kontrol edemeyecekler.zafer bizim olacak.)

rise up and take the power back, it's time that
the fat cats had a heart attack, you know that
their time is coming to an end
we have to unify and watch our flag ascend

(isyan edip gücü geri alalım, bu şişman kedilere kalp krizi geçirtelim,biliyorsunuz ki onların zamanı dolmak üzere, birleşerek bayrağımızın yükseldiğini izleyelim)

sanırım bu oldukça açık. özetle isyan edip bu adamların bizi yönetmesine izin vermeyelim diyor.

edit=muse'un mk ultra diye de şarkısı varmış ne güzel ..
not=micheal sikkofield da böyle bişey yazmıştı ama bu yazılanlar benim yorumumdur.
muse'nin en iyi parçası, ayrıca da başarılı bi yazar.
şu an çok başka kafalardan mesajlaştığımız yazar.

bu arada mod akıllı olsun akıllı.
(#12621673) kendisi burada anlatmış zaten, hazır boktan bahsetmişken, bana bok yemek düşer. Saygılar.
(#12631461) gece gece yarmış yazar.
mizah anlayışı sağlam yazar.
bir insanın doğum gününü dgko diye kutlayanlara sinir olan, onlara kin besleyen yazar. * ayrıca (bkz: pirsink yukarı)

(bkz: uprising bilmem kaç yaşında arkadaşları ona yannis diyor)
edit: melankoliğin ilahı. *
sinemasever bir yardımsever.
bi omuz at dendiğinde ikiletmeyecek yazar.
sinemadan anlayan yazar.
hem nicki hem de (#12884690) nolu entrysi ile beni mest eden yazar.
kedi canını senin...
isyan demektir. bu sözlükte bu nicki kullanan ise sadece özentidir.
#13012327 deyim yerindeyse, yarmıştır.
kaliteli yazıları olan, takibe aldığım nesildaşım.
yedinci nesil hoşsohbet, sinemadan anlayan, duygusal, george romero'yu tanıyor ötesi yok.
(#13064189)
esprisi çok ince olduğu için kendisini anlayamadığım yazar. kusura bakmasın.
şimdi bi yazar var, böyle 7. nesil. biraz komik işte falan, bazen güldürmüyor ama genelde iyi yazan akıllı bişi. işte ben bugün bunu gördüm. saygılar benden. durmasın yazsındır efem.
görsel
muse un harika şarkısıdır.