bugün

Son zamanlarda unutulmuş ama bir kesim tarafından da asla unutulmamış kart oyunudur. Gerçek versiyonunu isterseniz telefondan istersenizde bilgisayar üzerinden oynamak mümkündür. Oyunun kuralları belli ve basittir. Ancak ben aksiyon arıyorum farklı dokunuşlar arıyorum derseniz uno'ya benzeyen ve internet üzerinden oynanabilen şekli de mevcut. duowfriends.eu üzerinden üyelik oluşturup çeşitli modları isterseniz arkadaşlarınızla istersenizde tanımadığınız insanlarla oynayabilmeniz mümkün.
tek silecekli ekmek. *
Minnak bir araba.
"Çok tahıllı ekmek" dedikleri kek ile yarışır. Hatta neden ekmek demişler de kek dememişler anlamadım. Yani rahatlıkla krem şantiyi basıp pasta yapabilirsiniz. Yalnız içindekiler kısmına baktım. Benden başka her şey var. Orası biraz sıkıntılı yani.
pek bilinmeyen dolayısıyla da ortamlarda pek oynanmayan aslında bayağı eğlenceli bir kağıt oyunudur.
koreli arkadaşımız sayesinde life gününde öğrenmiştim..
kurallar:
1- en az 3 en çok 8 oyuncuyla oynanan bir oyundur
2- şans gibi zekada önemlidir oyunda
3- oyunun en büyük amacı elindeki kartları ilk bitiren oyuncu olmaktır
4- herkese tek tek dağıtılan kartlar aynı sayı ve aynı renkse atılır eğer ikisi de yoksa atılmaz kart çekilir
5- tüm oyuncular oyuna 5 kart ile başlar.
6- elinde son bir kağıt kalan oyuncu uno diyerek elinde tek bir kağıt olduğunu bildirmek zorundadır.
7- oyun genelde soldan akar.
ispanyolcada bir demek. Belirsiz artikel olarak da kullanılabilir.
ekmekte zenginlik, otomobilde fakirlik göstergesidir.
Benim bildiğim ekmek, fakirlerin yediği, beslenme kaynağı olân bişey. Bu ne amk? Halk ekmekte 1 lira olan ekmeği 6 liraya satıyorlar. Utanmıyor musunuz aq?
undefined non-flying object

arkadaslar bunun ne olduğunu kimse bilmiyor ben de adını uno koydum bilen olursa ismini degistirecegim.

görsel
(bkz: arduino) modellerinden en fazla kullanılanı. son revizyonu r3'tür. 14 io piniyle birçok projeye uygundur.
pis 7'linin daha anlaşılır kağıtlar ile oynanan versiyonu.
Deli gibi oynadığımız oyundur şuan itibariyle.
eğlenceli olan ve kolay öğrenilen bir kart oyunudur.
Diyetisyenlerin tavsiye ettiği kibrit kutusu kadar fiat marka araba.
windows 8 metro uygulaması olarak mağazada xbox oyunları arasında bulunabilecek bağımlılık yapan oyun.
üniversitede 'SL'ciler ile oynadığımız ve çok eğlendiğimiz oyun.
görsel
görsel
tost ekmekleri ve kruvasanları epey lezzetli ve ucuz olan hamur markası.
aynı zamanda fiat'ın ufak tefek arabalarına verilen model ismi. bir tane de babamda var, iyi gidiyo namussuz.
"onu yeme uno ye" diye bir sloganı vardı zamanında. ekmekleri gayet güzeldir.
sürekli motosiklet kullandığı için hiç araba şansı olmamış,
direksiyon becerisi yerlerde bir adam için alıp rahatça araba kullanmayı öğrenebileceği,
5bin lira gibi makul bir fiyat sklasında ve en güzeli çarpışan oto statüsünde bir araçtır.
yemin ediyorum tek hayalim lan.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Uno_(kart_oyunu)
green day in yeni üçlemesinin ilk albümü.
Jump in denen saçma sapan kural yüzünden soğuduğum oyun. ayrıca o kural sürekli kavga çıkmasına sebep olur. kahrolası jump in.
araç olanında lpglisi makbuldür.