Bok gibi film afedersin. Scarlett Johansson'u 2 sahnede çıplak görmekten öte bir espirisi yok. Memeleri hakikaten güzelmiş vesselam.
bu film yerine duvarı seyredin daha az canınız sıkılır. imdb sitesinde 7.3 gibi yüksekçe puan almasının sebebi scarlett i çıplak görmeleridir diye tahmin ediyorum.
scarlett johansson'un çıplaklığından başka bir açıklaması olamaz herhalde bu filmin yüksek not almasının. 1 saat 48 dakika neden dayandım ben de bilmiyorum. bu nasıl konu lan? evet kabul gerçekten ilginç.
izlediğim en garip filmlerden biridir heralde Under the Skin.Filmi izlemeden önce fragmanını izlemiştim,fragmanını beğenmiş ve ilginç bulmuştum fakat film maalesef beklentilerimin çok altında çıktı.Aslına bakarsak film için orjinal diyebilirim yani klasik bir bilim-kurgu değil fakat hikayenin anlatımı o kadar kötü ve ağır ki yani şöyle diyim ağır ve sıkıcı denilen Nuri Bilge Ceylan filmleri bile bu filmin yanında akıcı kalır,o derece ağır işleyen bir film.Baştan sona çok ağır işleyen,zaman zaman içerdiği ilginç sahnelerle de beni etkilediğini söylemeliyim.Film genel anlamda kadın görünümlü bir uzaylının erkekleri avlamasını anlatıyor diyebilirim.Benim filmde en beğendiğim unsurlar ise filmin fon müzikleri oldukça etkileyici olmuş ayrıca filmin dış mekan çekimleri de oldukça etklieyici.Filmin en akıcı kısmı ise filmin sonu,evet filmin sonunda biraz da olsa insan heyecanlanıyor.Son olarak çok ağır işleyen,anlaması güç olan bir yapım,ben beğenmedim ve herkese hitap etmeyen bir film olduğunu da söylemeliyim.

5.5/10
idrak edebilen beyinler için nice ibretler barındıran filmdir. her gördüğünüz memenin üzerine atlamayın.
Film Walter Campbell ve Michel Fabel'in aynı adlı eserinden uyarlanmış. Yönetmeni Jonathan Glazer. Ama anladığım kadarı ile uyarlamada bir sorun var. Kitabını okumuş olsak bir şekilde anlamlandıracağımız pek çok sahne filmde boşlukta sallanıyor. Konusu ise, dünyaya gelen bir uzaylı kadın kılığına girerek ve erkeklerin cinsel dürtülerini kullanarak onları tuzağa düşürür. Tüm film Scarlett Johansson'un canlandırdığı bu uzaylı hatunun tuzağına düşen ve uçkuruna sahip olamayan erkeklerin hikayelerini içeriyor. Belki kitapta yazıyordur ya da çok felsefi bir açılımı vardır, sonuçta ben bilemedim ama bu uzaylı ne bok yemeye insanları böyle bir tuzağa sürüklüyor, derileri kalıyor içlerini alıyor falan... Buna ne gerek var. Bence kitabı okuyanların daha rahat anlayacağı filmlerden. Benim söyleyeceğim sıkıcı, gereksiz bir film olduğu. Ben söyleyeceğini net bir şekilde söyleyen filmlerden hoşlanıyorum. Bir kaç rahatsız edici, etkileyici sahnesi var filmin. Ama bunun dışında koca bir vakit kaybı gibi geliyor. Yani bu filmin anlatmak istediğini 10 dakikalık kısa bir filmde de anlatabilirdin.

Scarletr Johansson da öyle taş gibi falan değilmiş açıkçası. Bildiğin göbeği var. Kadın güzel tamam ama adında kopartılan onca fırtınanın bir anlamı yokmuş. Uzaylı olsam bu bedeni almazdım, bu bedeni alan uzaylıya da sarkmazdım. Oyunculuğunu da pek bir tutuk buldum açıkçası. imdb puanı da 6,3 düşmüş bu arada.
scarlett johansson nasıl sıkılmadan bu filmi çekebilmiş hayret verici.

zaten filmin tek hayret verici noktası da burası.

bal-süt-yumurta üçlemesini izlemezsem vallahi kendi öz be öz yönetmenime hakaret etmiş olurum. bunu sonuna kadar izledim ya bu üçlemeyi de izleyebilirim artık herhalde.

ayrıca filmin mantığında ve felsefesinde zerre orijinallik yok.

filmde verilen ya da verilmek istenen mesajlar: erkeklerin çoğunun birer enayi olduğu ama nadiren iyi kalplilerin çıkabileceği. ayrıca dünya'nın en güzel gezegenlerden biri olduğu ve bir uzaylının bile burada yaşamak isteyebileceği ya da buna karar verebileceği. belki bir nebze de "güzellik" kavramının sorgulanışıdır.

bu kadar.

filmdeki replikleri toplasan 1 sayfa etmez. scarlett herhalde ezberlenecek bir şey yok kolay olur diye oynamış filmde.

başka da bir açıklaması olamaz.

sevgiler...
ne için izliyorum bu mal filmi bilmiyorum ama 1 saat 10 dakika dayanmışım 38 dk yi piç edemem.
yayında yapımda emeği geçen herkesin amk. diyalogsuz film yapmışlar.
memenin peşinden giden moronları göstermek için yaptılar heralde.

edit: karı robot amk tabi ki pastayı yiyemez, hayatında böyle bir rezalet görmemiş kaşara bak lan nerde yaşadın lan sen.
Scarlett ablanın daş gibi olduğu filmdir.