unakıtan ailesinin turkiyemize yeni bir armaganı olan pastorize likit yumurtadır.
kdv orani yakin bir geçmişte yuzde 18 den yuzde 8 e cekilmis gida turudur.
türlü oyunlarla kendi pazarını kendisi yaratmış yumurtamsı bişi.düşünsenize artık rafadan kafadan yok sonra yumartanın sarısına banmak ta yok.ne kadar tutar bilinmez ama ben hiç tutmadım.
sarısı ayrı, beyazı ayrı, kabuğu ayrı.. haşlama isteyenlerin 3'ünü birden almak zorunda kalacakları kabuk değiştiren yumurta.. yumurtanın kıça dayanması konusunda da felaketle sonuçlanabilir..
isminden dolayı satışı biraz zor olacak ürün
bende kemal unakıtan ın irice bir yumurtaya benzeyen kafasıyla çağrışım yapan yeni firma.ilk duyduğumda kafayı pastorize etmiş zannedip derin bir ohh çekmiştim.

ayrıca ileri derecede medeniyetten sakınmak gerektiğini gösteren bir durumdur.memlekette yol yok pastorize yumurta var dedirtiyor.
''para için babamı bile pastörize ederim!!!''
Sanıldığının aksine Türkiye'de pastörize yumurta sektörünün ilklerinden değildir.
http://www.ipay.com.tr/
Dünyada uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir fakat Türkiye'de yeni gelişmeye başlamıştır.Kuş gribinin başlamasıyla Unakıtan sadece bu konuda rant sağlamıştır.
http://www.sabah.com.tr/2004/02/25/eko106.html
Müthiş icat yıllardır varmış da bizim haberimiz yokmuş sadece pastaneler için büyük büyük paketlerde satılıyormuş.Ama sadece sarıdan oluşan bir omlet yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir tadından yenmez ama pişirirken olmayacak galiba diye düşündüren hadiseye yol açan ürün.
Modern fiziğin ilk dersi.. dersin başı..orta sıralardan bir ses ; hocam fizik okuyoruz geleceğimiz parlakmı?....dersin hocası Prof. ; hiç parlak değil, sizde akıl olsa pastorize yumurta yapıp satarsınız...öğrenciler gülerek; babamız bakan değilki....Unakıtana ve oğluna saygılar
unakıtan ın oğlunun pazarladığı yumurta.unakıtan yumurta işine girdi, ilerde bir yağ, bir de un işine girdi mi biz de onu "ne duruyorsun helva yapsana" diye destekleriz artık.*
yanlış zaman yanlış mekan yanlış ortam işidir unakıtan pastörize yumurtaları. kemal abi evladlarının ticari faaliyetletlerinin ön plana çıkmasıyla tam manasıyla yumurtlamıstır. lakin ettiği yumurtalar pastörizemidir bilinmez.
Her kullanımda kemal abinin validenin kulakları çınlatılması gereken ürün.
her gördüğümde midemin resmen ters dönmesine,o reyondan neredeyse koşarak kaçmama neden olan unakıtanın akıllı oğlunun ürettiği ürünler..
bazı kurumlar aranarak "alır mısınız?" diyerek değil "gönderiyoruz" diyerek satılan yumurtalardır.
(bkz: fırsattan istifade)
kuş gribi sonucunda unakıtan ın insanları kazıklamak için kullandığı orijinal yöntem.
"ya pastorizasyon çok yüksek sıcaklıktan çok düşük sıcaklığa birden geçilerek yapılan bir işlem değil midir? o sıcaklıkta yumurta sana olmaz mı omlet? ya da pastorize etmek sarısıyla beyazını ayırmaksa benim annem hijyenik mutfağımızda elini değirmeden yumurtanın kabuğunu kullanmak suretiyle çok şahane ayırıyor yumurtalarımızın sarısıyla beyazını biz de mi pazara bi giriş yapsak?" diye düşündürten ürün.. ey güzel sözlüğümün güzel mühendisleri kimyagerleri... aydınlatın beni!!!
un akıtan yumurta
(bkz: yahudi zihniyeti)
unakıtan ve oğlunun ülkemize armağanıdır.her ne hikmetse, kuş gribi salgınının en yoğun olduğu zamanda piyasaya sürülmüştür..

(bkz: babam sağolsun)
Müşteri : Bi unakıtan versene abi.
Bakkal : Karışık mı, sarı mı?
Müşteri : Ak olsun sermayedarı* unutmamak lazım.
yurtdışında hiç görmdeğim bir türk icadı
(bkz: anne bende nobel istiyom)