1. 1.
  üzerine biraz da unakıttın mı kek bile olabilecek tesis.
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  unakıtan ailesinin turkiyemize yeni bir armaganı olan pastorize likit yumurtadır.
  ... sosyoklon
 3. 3.
  kdv orani yakin bir geçmişte yuzde 18 den yuzde 8 e cekilmis gida turudur.
  ... painkiller
 4. 4.
  türlü oyunlarla kendi pazarını kendisi yaratmış yumurtamsı bişi.düşünsenize artık rafadan kafadan yok sonra yumartanın sarısına banmak ta yok.ne kadar tutar bilinmez ama ben hiç tutmadım.
  ... emon
 5. 5.
  sarısı ayrı, beyazı ayrı, kabuğu ayrı.. haşlama isteyenlerin 3'ünü birden almak zorunda kalacakları kabuk değiştiren yumurta.. yumurtanın kıça dayanması konusunda da felaketle sonuçlanabilir..
  2 ... orta_kahve
 6. 6.
  isminden dolayı satışı biraz zor olacak ürün
  ... burak
 7. 7.
  bende kemal unakıtan ın irice bir yumurtaya benzeyen kafasıyla çağrışım yapan yeni firma.ilk duyduğumda kafayı pastorize etmiş zannedip derin bir ohh çekmiştim.

  ayrıca ileri derecede medeniyetten sakınmak gerektiğini gösteren bir durumdur.memlekette yol yok pastorize yumurta var dedirtiyor.
  1 ... disco inferno
 8. 8.
  ''para için babamı bile pastörize ederim!!!''
  2 -1 ... wunsch
 9. 9.
  Sanıldığının aksine Türkiye'de pastörize yumurta sektörünün ilklerinden değildir.
  http://www.ipay.com.tr/
  Dünyada uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir fakat Türkiye'de yeni gelişmeye başlamıştır.Kuş gribinin başlamasıyla Unakıtan sadece bu konuda rant sağlamıştır.
  http://www.sabah.com.tr/2004/02/25/eko106.html
  1 ... gamze
 10. 10.
  Müthiş icat yıllardır varmış da bizim haberimiz yokmuş sadece pastaneler için büyük büyük paketlerde satılıyormuş.Ama sadece sarıdan oluşan bir omlet yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir tadından yenmez ama pişirirken olmayacak galiba diye düşündüren hadiseye yol açan ürün.
  ... narsil