bugün

avrupa birliği eğitim ve gençlik programlarından sorumlu kuruluştur.

http://www.ua.gov.tr

(bkz: socrates)
avrupa birliği'nin eğitim ve gençlik programlarının katılımcı ülkelerde, ülke içi koordinasyonunu sağlamak ve tanıtımını gerçekleştirilmek üzere üzere kurulmuş birimlerdir. Ulusal ajanslar bir ağ üzerinden birbirleriyle temasta bulunmakta olup, Türkiye'de Ulusal Ajans, Devlet Planlama Teşkilatı bünyesinde kurulmuştur.
tam adı uzundur, şöyleki;

t.c. başbakanlık
devlet planlama teşkilatı
avrupa birliği eğitim ve gençlik programları merkezi başkanlığı

yaptığı işler arasında ab tarafından sağlanan hibeleri ve ikrazları değerlendirmektir.
daha çok bunları gençlik programları olan
erasmus
avrupa gönüllü hizmeti
ve hayatboyu öğrenme programları olan
grundtvig
comenius
gibi etkinliklerde kullanan birimdir.
hibelerin eksik ödenemesi suçunu üniversitelere atan kurum. üniversiteler ise suçu ulusal ajansa atmaktadırlar. sanırım tek suçlunun öğrenciler olduğu çok açık.
sadece erasmusa hıbe veren kurulus olarak bilinir oysa ki gençlik programları baslıgı altına hazırlanan projelerı bellı sartlara oturtup bu kuruma sunarsınız oldu kı projenız kabul edıldı gereklı hıbe sıze saglanır ve projenızı hayata gecırme imkanı tanınır.sözün özü henüz yeterince degerlendırelemeyen yararlı bır kurumdur.
burada stajyerlere ayak işi yaptırmazlar o yönünü taktir ederim. ama adam akıllı iş öğrenme şansın da yoktur. kısaca aman ayak altında dolaşmasın, gezsin dolaşsın takılsın bitirsin gitsin gözüyle bakarlar. ne iş yaptıkarını ben de henüz tam olarak bilmiyorum. proje mroje bi şeyler konuşuyorlar habire. çalışanlar aralarında sosyal aktivite konusunda kendilerini aşmışlardır. burada bir gün çalışır veya staj yaparsanız her hafta pasta yersiniz. birinin doğum günü mutlaka kutlanır. arada bakan gelir falan. özetlen stajı evden yapmak istemiyorsanız, aynı zamanda kendimi geliştirmeye de ihtiyacım yok napacam derseniz size göre bir yer. resmi bir ortamda nasıl davranacağınızı, erken yatıp erken kalkmayı öğrenirsiniz. başka da faydası yok.
gençleri ülkenin şeriata gidişinden saklama görevi gören kurumdur.

avrupa birliği filan hikaye yani. amaç, paravan görevi gören böyle kurumlarla arka kapıdan iş yürütmek. hristyanları dost edinmeyin diyen kitaba inananların gavurla bağ kurmak istediğine ancak aptallar inanır.