bugün

gazozu'da kendisi' de efsanedir. bursa' da efsanedir de ben yukarıya takıldım, 78 yılında mangal yapmış la adam orada. iyi oldu la bu, demek o kadar yaşlanmamisim daha amk.
(bkz: sözlük)
Bir asitli içeceğin adıdır.
Kayak merkezi ve bursa da bulunan bir dağ.
Ayrica bir universite ve sözlük ismi.
Guzel Üniversite kizlari güzel olur derler.
Sozluk icinse güzel ama kizlarini bilemem.
bir sözlük.
Bir dağ. Evet.
Yazarların yazar olma nedenleri başlığının üstündeki başlıkların gerdek gecesinde türüvesti çıkan kız ve bayramda köye giden cahil halk gibi başlıkların bulunduğu sözlük. Sanırım yazar olma nedenleri çok değişmiş bu sözlükte.
türkiye'nin tartışmasız en güzel dağıdır. bursa deyince akla ilk gelendir. istanbul'un boğazı neyse bursa'nın uludağ'ı odur.
Hep hayallarimi süsleyen yer, gidip kolumu bacağımı kırsamda razıyım. Bursa denilince akla ilk Uludağ gelir.
Olympos da derler.
Antik ismi olimpos; bizans, Roma ve osmanlı'da keşiş dağı; 1927'den sonra da uludağ olan; teleferiğin en çok yakıştığı dağ.
Ülkemizin en güzel dağı.

Sözlüğümüzün ismi.
Okuduğum üniversitenin adıdır.
4 gün önce güzel bi kamp attığımız yer. Çobankaya güzel yer vesselam. Sanırım haftaya da sarıalan da bi kafa dinlemeye çıkıyoruz.
güzide sözlüğümüze isim veren dağ gibi dağ.
--spoiler--

Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi zabıta ekipleri ve jandarma tarafından Uludağ'ın eteklerinde at kesenlere baskın düzenlendi. Bir atın kesilerek parçalandığı tespit edilen operasyonda, 2 at kesilmekten kurtarıldı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
--spoiler--
--spoiler--
Bursa'da hayvanlarını otlatmak için Uludağ'ın zirvesine çıkaran çobanlar, soğukların başlamasıyla birlikte köylerine dönmeye başladı. Uludağ'ın 2 bin 543 metrelik zirvesindeki göller bölgesinden köylerine indirilen koyunlar 25 kilometrelik mesafeyi iki günde kat etti.
--spoiler--
sözlüğü bırakıyorum, herkes hakkını helal etsin.
Iki hafta sonra cikmayi dusundugumuz dagdir. Kayagi meshurdur. Bursa otobus terminalinden buraya nasil ulasacagimizi bilen biri yesillendirebilirse sevinirim.

Edit: gittik geldik. Tursuz, arabasiz tamamen toplu tasimayla nasil gidilecegini merak eden ulasabilir.
Anadolu'nun yüce bir dağı tıpkı Ilgaz gibi.
Güzel bir insanın, benim için değerli bir insanın soyadıdır.
üst düzey önlem alınmış yer.
Yılbaşında iki geceliğine gideceğim uludağ hakkında bilgi sahibi yazarlardan mesaj beklemekteyim, sorularım var.

Tanım: bursa'da bir dağ. Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri.
Bursa'da bir dağdır. Türkiye'deki önemli kayak merkezlerinden birisidir.

Ayrıca sözlüğümüzün ismidir.
ürünlerinde nişasta bazlı şeker kullanmadığını duyuran içecek markası.
görsel