doğrudur itü sözlük ve ekşi sözlükte akp karşıtları veya o zihniyete yakın olanlar % 1 lik kontenjan ayırdıkları için onlarda buraya gelmektedir. *
olur öyle tespitlerinden biridir. oy dağılımı, aynı şekilde akp tarafında bir yazı yazıldığında da kenini gösterir. bu sefer de sözlükteki akp karşıtları çoktur dersek, denklemin hanı kötü dağılır hocam. hiç girme en iyisi.
yaklaşık olarak her 2 insandan birinin akp'li olduğu bir ülkede normal karşılanabilecek bir istatistik.
demokrasi var, yapacak bir şey yok.
sorun akpli olmaları falan değildir. siyaset bilimi içindeki sağ oluşumu kaba etlerinden algılamaları ve kuraldan çok kuralcı olmalarıdır.
tamam da zaten türkiye'nin büyük çogunlugunun oyuyla iktidara gelmiş bir ülkede, sokaktaki her üç adamdan en az 1 tanesinin akpli oldugu bir ülkede sözlük yazarlarının çoğunlugunun akpli olması neden yadırganız ki..akp'ye oy veren insanlar kim sanıyosunuz..
ulu sözlük cemaat zirvesi yakındır.. dev-ulu da olabilir hmm
En basiti sözlükteki belli başlı akp sempatizanı yazarların başlık altlarından anlaşılabilecek durumdur. Bu belli başlı ampul sever yazarların sıradan ve normal olarak girdiği her entry diğer akp'li yazarlar tarafından akp karşıtlarına ayar verilirmiş olarak lanse edilmeye çalışıyor. heh bir de bu akp'li yazarlar birbirlerinin başlık altına "ayarmatör, süper ayar veriyor, harika ayarcı, üstad, kral, çok iyi yazar" entrylerini döşüyorlar ki tam evlere şenlik.
uludağ sözlük yazarlarının (genelinin) türkiye'de ikamet ediyor olmasıyla doğru orantılı olan vuku. yüzde 47 nerden gelecek yoksa.
oylamalardan anladiğim kadariyla cidden var boyle bir şey. hocam tayyip ve akp hakkında ne kadar negatif entry girersem hepsi eksi aliyor. zoruma giden eksileyenlerin artilayanlardan fazla olmasidir. bu durum da sozlukte akp'li yazarlarin cogunlukta olduguna delalettir.

tanim : uludag sozluk'te yazı yazan kişilerin cogunlugunun akp'ye oy vermesi durumudur.

cidden çok akp'li var yahu, üzülüyorum.

dit : eksileyen akp'li oldugun için mi eksiledin, akp'li olmadiğin için mi eksiledin ? anlamadim ben.

edit : e ben biliyordum çok oldugunuzu, eksileyerek ''biz buradayiz'' mesaji vermenize gerek yok.

''ecele yok ecele yok, hepiz siçarsiyz.''
% 47 den fazla olmayan aidiyettir.
az sayıdaki kişilerin seslerinin çok çıkması olayıdır. çoğunluk diye bir durum yoktur!
"dün/geçen hafta en çok entry giren yazarlar" ve
"dün/geçen hafta en çok oylama yapan yazarlar" listelerinden durum tahlili yapılabilir.
türkiye' büyük bir kesimin akp'li olmasından kaynaklı olabilir.
eksi oy veren hazımsızların , başbakanlarının ingilizcesine hayran olanların , çoğulcuların , sözlükten tiksindirenlerin , sözlükten soğutanların , demokrasiye güvenenlerin , sadece eksi oy verebilenlerin* çok olması durumudur. işte kimileri verdiği oylarla ifade eder kendilerini kimileri gazeteye manşet* atarak. aramızdaki farkın sadece %47 lik dilim olmadığını bizlere her fırsatta ispat eden sizlere teşekkürler.

edit: başbakanınız ibaresi kullanan bir adamla demokratik bir ülkede aynı yüzdelik dilimde olmamam ne büyük şans.*
verecek cevap bulamayınca eksi oy vererek politika yaptığını sanan hazımsız kısım kesimin uludağ sözlükteolması.
içerik bulunamadı.