bugün

Eğer uludağ sözlük bir tiyatro kumpanyası kuracaksa bu profosyonellikten arınmalıdır.Ben amatör arkadaşların bu işi sahiplenmesinden yanayım.Çünkü aramızda profosyonel olabilecek kadar parası olmayan arkadaşlarımız var ,ben de dahil.Parası olmayan profosyonel olamıyor,bu sanata aykırıdır.Maksat sosyalleşmekse ben amatörlükten yanayım ,profosyonellerle amatörlerin harmanlanması müthiş olur. Tabi amatörlükten kasıt 'saydım çayıra mevlam kayıra değil',arkadaşlar işini iyi yapmalı ve iyi çalışmalıdır.
desteklediğim çabadır. normal düzenlenen zirvelerin yanında tiyatro zirveleri de düzenlenirse çok iyi olur. tiyatro izlemeyi seven yazarlar için çok iyi bir organizasyon olur.
tarnally nin katılması durumunda boyut atlayacak oluşumdur. zira kendisi radikal pazar ekine tam sayfa haber olacak kadar iyi bir tiyatrocudur. yetkililere duyrulur.
istanbul'dan masculine'nin katılmak istediği kumpanyadır.
oyunculukta rakiplerim için: (bkz: şener şen)
............................. (bkz: cihan ünal)
............................. (bkz: haluk bilginer)
amatör tiyatrocu olarak, istanbul olmak üzere günler ve saatler uygun ise destekleyeceğim oluşumdur.
gerçekleşmeye doğru giden hayalimiz...

bir adım daha attık, istanbul ayağında bu işi yapacak olanlarla, bu pazar ( 16 ağustos 2009 ) ilk bulşmayı gerçekleştiriyoruz, ayrıntıları ilgili arkadaşlara bildirdim, kapımız her zaman, herkese açıktır, destekleyen herkese sonsuz teşekkürler...
bursa ekibinde ben de varım. lafta kalmayacağına inandığım, bu kadar görev üstlenmek isteyen ve bir o kadar da tecrübesi olmasa dahi gönüllü olan yazarlarımızı görünce, kumpanyamızın sırtı yere gelmez dediğim oluşum.
(bkz: heyecanla bekliyoruz)
başlığı görmemle olaya dahil olacağımı inceden inceye sinsiden sinsiye bildiğim ayaklanmadır... sanat aşkıyla yanıp tutuşan biz yazarlarıyla kan bulacaktır can bulacaktır...
belli başlı bi düzene oturduktan sonra arkası çorap söküğü gibi gelecektir efendim evet!

bu arada bursa ayağı olmalı diye düşünüyorum bursa katılımcıları olarak sayımız azımsanacak gibi değil... (bursa oyuncularının arasında olacağımı daha önce belirtmedim geçtiğimiz cümlede yine sinsi sinsi bursadan katılacağım izlenimleri alınıyooor)*
(bkz: haydi rastgele)
herzaman sahne tozu yutmak istemiş ama bir türlü o tozu görememiş ve yutamamış zeki,çevik ve ahlaklı saygıdeğer yazarlarımızın dört gözle beklediği kumpanya.
izmirden benim oyuncu olarak katılabileceğim kumpanyadır.
izmir'den katılabileceğim kumpanyadır. hem senaryoya yardım edebilirim hem eksik olursa oyuncu olarak bulunabilirim. duyurulur.
"ööseesee" sebebi ile katılamayacağım, seneye inşallah dediğim organizasyondur.
bir zamanlar tv/radyo programı sunan ve birkaç dizide küçük roller almış biri olarak ; oyuncu olarak katılabileceğim,

okulum ve asıl mesleğim gereği, elektrik/elektronik ve ses tesisatını komple sırtlayabileceğim, hayal gibi görünen ama istenirse başarılabilecek projedir.

tek sorun ; izmir'de yaşıyorum.
büyük hayalimiz...

adım adım gidiyoruz;

ankara ve bursa'da hangi yazar arkadaşlarımızın bu işi organize edeceği belirlendi, en kısa zamanda o arkadaşlarımız, bulundukları şehirdeki diğer yazarlarımıza duyurularını yapacaklar ve ilk toplantı gerçekleştirilecektir.

izmir'de bu işi yapabilecek, gerçekten emek verecek ve zaman ayırabilecek arkadaşların da bir an evvel bana ulaşmalarını rica ediyorum.

istanbul'daki arkadaşların dikkatine;

geçen hafta (16 ağustos pazar) ilk buluşmayı gerçekleştirdik, katılım tam olmamasına rağmen gayet güzeldi, bu hafta ikinci buluşmayı gerçekleştireceğiz (23 ağustos pazar) geçen sefer katılamayan arkadaşları da özellikle bekliyoruz, buluşmanın tüm detayları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin ve onun dışında istanbul'da olup, bu oluşuma katılmak istediği halde, halen benimle irtibata geçmemiş arkadaşların da bana ulaşmalarını rica ediyorum, saygılar...
beni de aralarına almazlarsa sözlüğün tüm oldu bittilerini basına uçuracağım kampanyadır. tehdit değil uyarıdır da ayrıca. *
ankaradan yardımcı olabilirim.hem oyuncu olarak hem de diğer yardım gerektiren konularda...
güzel olacak kumpanya.

istanbul ayağına, katılmak isteyen arkadaşların iştirakı için, 30 ağustos son gündür!
tarafımdan izmirden sınırsız destek alınabilecek kumpanyadır... canımı veririm!
günler ve saatler uygun olmamış demekki, kendine güçlü rakipler gösterenleri de tatmin edemedi,seve seve katılacak olanlar da sevemedi demekki.

sözlük üzerinden yapılacağını sanıyordu sanırım katılmak için bu kadar istekli olan sözlük ahalisi. hayal kurmayı seviyormuş gerçekleşmesini beklemiyormuş herhalde.

çünkü kumpanyanın toplantıları o kadar kalabalık gerçekleşiyor ki dev bir müzikal sahnelemeyi planlıyoruz.

artık söyleyecek söz kalmamış, yarı yolda bırakmanın da ismi konmamış.

gerçek bir etkinlik ağır geldi. ama biz bu hatayı sürdürme konusunda ısrarcıyız. evet, çok konuşanlar, mutlaka katılırım diyenler yok yanımızda, ama biz burdayız. biz bir bütün haftamızın koskoca 1 gününün koskoca 2saatini(şu an için bütün haftasonu planlarımızı altüst eden 2 saat, çok zorluyor bizi 1/7 haftanın, 2/24'ü) kumpanyaya ayırıyoruz.

katılırım diyip de yanımızda olmayanlar izlemeye gelirler belki.
ankara ayağı için 3 ekim günü ne yapılabilecek bir tartma ve biçme işlemi gerçekleşecek kumpanyadır. sessiz ve derinden bakalım...
sanal ortam kabadayısı çokmuymuş hakikaten.

(bkz: uludağ sözlük tiyatro kumpanyası ankara zirvesi)
oy oy oy mesajlar yağıyor, katılmak isteyenler falan. şşş! sakin olun, sırayla, sıralya. saaipsize, mulayim'e falan mesaj atın, ben aracı olurum belki.

sanatın ve sanatçının dostu uludağ sözlük!
oyun da belli. gelmeyenler çatlasın. ooohhhh uludağ sözlük tiyatro kumpanyasının sefası olsun
kendi yolunda ilerleyen ve güzel işler yapmak adına çalışmalarına devam eden kumpanya.

tiyatro sanatını seven herkese açık olan bu oluşumun faydalı olaylara imza atacağına ben inanıyorum. sizler de inanın. inançlı bir kumpanya olalım.
roller mi daıtılıyormuş neymiş. katılmak isteyen kaldıysa, son pişmanlık belki fayda eder. bu sanata gönül veren arkadaşlarımız için bir güzellik yapabiliriz, gerekirse kendi rolümü veririm, sahne arkasına çekilirim, yeter ki katılım sayısı artsın.
bu soğukta bizi parka gezmeye götüreceğini vaad eden kumpanya.
umarım ileride diskoya da götürür.