bugün

kişinin kendini bilmediğinin en güzel örneğidir.yuh yani dedirten olaylar zincirinin başında gelir.kaliteyi düşürür.
kısaca ve özce;ayıp olan davranıştır.
Sözlükte mesaj yoluyla da gelişen hadisedir.Düşünceler çarpışır.Bir taraf aciz kalır.Düşüncesini zorla benimsetmek ister ancak başarılı olamaz.Sonra da kalkıp küfür eder.Acizliktir.Aşağılık bir eylemdir.Yaşanmıştır.Kınanmıştır.
gereksizdir olmaması daha hayırlı olur denilen eylemdir. hatta ve hatta sol framede küfürlü başlıklar yayınlanmasın diye de istek yapılabilir.
(bkz: uçma sebebi)
(bkz: gammazcılara gün doğdu)
hayatin her yerinde oldugu gibi burda da olmasi normaldir.neden yasaktir bilmem.sozlukte yazarlarin cogu 18 yasi gecik.bu saatten sonra da yazarlara ahlaki ogretecek degiliz.ustelik yazarlarimiz normal hayatinda kufur ediyordur.sozluk mu yazara ceki duzen vercek,ahlak dersi vercek? ayrica sanal bir ortamda oldugumuza gore kimseye ahlaki,usulu,dogruyu,yanlisi ogretecek degiliz. cok asiri olmadigi surece,suiistimal edilmedigi surece kufur kullanmalari yasaklanmamalidir.hic bir sozlukte kufurun yasak oldugunu gormedim.* demezler mi adama;sen kimsin ki bana ne yapicagimi soyluyorsun? sen kimsin ki bana usul,ahlak dersi veriyorsun? ben resit olmus kisiyim.kufurun ne oldugunu da cok iyi biliyorum. sen de biliyorsun ve hayatin her evresinde kullaniyorsun sozlukte mi delikanli oluyorsun? demezler mi? tabiki derler.kanimca uludag sozluk moderatorlerin kufur kaygisi olmamasi gerekir.moderasyon kimseye ceki duzen verme cabasinda olmamasi gerekir."burasi benim sozlugum benim kurallarima uymak zorundasin" dememelidir.tabiki kurallar konacaktir.ama insanlari yapmacik gostericek kurallar koymak bence cok yanlistir.sozluk acildigindan beri hep gelistirdi kendisini.bunu takdir etmek gerekir.ama bazi seyler de hala kuruldugu gunden beri ayni olmasi,hic degismemisi sasirticidir.degisim sarttir.ozellikle de sozluk formati.uludag sozluk moderatorleri hic bir sozlugun bazi seyleri gelistiremedigini gelistirdi.ancak degismesi gereken bazi konularda sustu.*
neden yasak olduğunu anlamadığım, gayet normal karşılanması gereken davranış.

(bkz: ben normal hayatımda hiç küfür etmem)
(bkz: büyük yalan)

(bkz: yaşasın küfür özgürlüğü)
(bkz: küfürle hakaret arasindaki fark)
yasaktır.gereklidir...
(bkz: türk insanına özgürlüğün fazla gelmesi)
bir hafta serbest olsun, görün kepazeliği. normal hayatta bu sözlüğün toplamı kadar küfür ederim. bu, burada küfür etmemei gerektirmez. babanızın annenizin yanında nasıl küfür edemiyorsanız. aynı saygıyı bu ortamda da göstermelisiniz...
bu kurala uyulmadığı takdirde 3 gün caylak pozisyonuna düşülen hareket
entrylerin silinme sebebidir.
bakınız vererek edilirse aşırıya kaçılmadığı takdırde sorun olmayacak hadise .
olgun işi değildir.5 yaşında ki çocuğun elinden şekerini alın oda küfür eder.küfür etmek bir meziyet olsa idi küçükken alırdık bunun eğitimini.ama bize küfür kötüdür diye öğrettiler.büyüklerimiz yanlış mı söylemiş.sümme haşa.sözlükte ki küfür yasağını desteklediğimi eklemek isterim.cıvık ve seviyesiz bir ortam istemeyen herkezin de desteklemesi gerektiği kanaatindeyim.*
bir çeşit rahatlama şekli de olabilir. bazı şeyleri anlatmak için kurulacak tonla cümle yerine , bir küfür olayı halledebilir. örneğin türk toplumunun konuşma aralarında bağlaç olarak kullandığı * bazı küfürler olmazsa olmazlardandır. ama sözlükte bu davranışı icra etmek de entry silinme sebebi olarak görülebilir ve entrynize yazık olabilir.
gercek ve samimi entryler girmek bazi konularda cok onemlidir her zamankinin disinda. kufur de hayatin gercegidir cunku cogu zaman, bir cok duygunun derecesini belirten soz/soz obegidir. gercektir, samimidir. dogru kullanilmazsa bunlarin hicbiri degildir ve ayiptir. ayari tutturulursa, aciklayicidir, servise hazirdir. okurun okuyup anladigi degil, okuyup hissettigi ogedir.
herhangi bir kişinin şahsına edilmediği sürece bi sakıncası yoktur. bir olay veya bir fıkra anlatılırken içinde küfür varsa nasıl aynı tadı vermesi için öyle anlatıyorsak sözlükte de bu şekilde kullanılabilir.
göt isteyen davranıştır. ayrıca yapanı da sikerler.
(kynz:.m)
yemekten sonra sıçmaya benzer. eğer gidip odanın ortasına sıçarsan millette senin ağzına sıçar. yani öznel küfürler değilde nesnel küfürler etmekte sorun yoktur hatta ve hatta normaldir.
(bkz: kötü söz sahibinindir)
Gerzek çıkışı...
(bkz: ayıp amına koyim)
her entry ve başlıkta küfür etmek evet pek hoş olmayacak bi durumdur ama gerçek hayatta küfür etmeden durumayan insanların zaaflarına duyulan saygısızlıktır küfrün yasaklanması yada karşı çıkılması.asıl söz konusu olan yer kullanılacağı yerdir.her hangi bir olayın anlatımında , akışa anlam katar.ayrıca küfürden daha beter sözcükler ve tabirler sözlükte sık sık dönmekte birileri küfür etti diye onu sindirememek anlamsız.

(bkz: küfür dilin cilasıdır)

(bkz: neyzen tevfik)
500 karakter entry girdim senin aklında o kalmış banane amk.

tanım: dilimizin zenginliğinden kaynaklı türlü türlü küfür edebilme rahatlığı ile büyümüş bir yazarın sözlükte alışkanlıklarını dile getirmesidir.
%64 oranıyla yarıştığım branş.