bugün

Adam haklı biraz küfürü azaltmakta fayda var. A
neden olsun amk.
hiç de hoş karşılamadığım durumdur...

zira, biliyorsunuz ki küfür, hem karşı tarafa karşı bir saygısızlık içerir, hem bulunulan ortamdakilere karşı bir saygısızlık içerir ve hem de söyleyen kişinin kendine karşı bir saygısızlıktır...

bundan dolayı bu ortamda bulunan arkadaşlarımın daha küfürsüz cümleler kullanmalarını temenni ediyorum...

istersek, başarabilir...

neden olmasın...
eğer ki "seçilmiş" birisi değilseniz ve gösterilen hedefe doğru etmezseniz o küfrü, sıkıntı olur. ama öbür türlü formatı sikmişsiniz, yazarlara "ana-avrat" sövmüşsünüz çok da sallayan yok.

moderatör sikmek biraz pahalıdır, 120 gün çaylaklık cezası alan ahbaplarımız olmuştu geçmiş zaman. bir yazarın anasını sikersiniz ama taş çatlasın ederi 15 gündür.

şimdi ihtimalleri değerlendiriyorum da yazar ile oranladığımızda 8 katı ceza getirdiğine göre moderatör sikmenin keyfi de bir başka olsa gerek.

öyle mi samet?
olur öyle bazen bu kadar takmamak lazım.
(bkz: relax)
anasını bile sikseniz sorun olmayacak ama moderasyon ile ilgili daha si... der demez bir hassasiyetin alıp da gittiği durumdur.
moderasyonla kankaysanız * zarar getirmez.
kimine göre serbest kimine göre yasak olan eylem. şimdi abdullah öcalan a gayet rahat küfür edilebiliyor sözlükte. ama atatürk e küfür silik sebebi. kurallarda şuna küfür serbest, buna değil diye birşey yok. yani bunu belirleyen moderasyonda bir kaç kişi. şimdi bu kemalist mod gidip yerine pkk yanlısı bir yönetim gelse, bu sefer şartlar değişecek. mesela bir başlık. dolmuş şoförlerinin sanki biraz o çocuğu olması. şimdi bunu söylemek serbestken ve silinmiyorken, desem ki bütün yazarlar o. çocuğu, moderasyon sanki biraz anası bilmem ne. silik yerim. yani yazılı kural ne ise o uygulanmalı. yani bana göre bu küfürü hak ediyo, buna serbest mantığuı tam bir rezalettir, hükümler genel uygulamaları kapsamalıdır. çünkü bence ile sözlük yönetilirse bu diktatörlük olur.
kimse "burasi benim sozlugum benim kurallarima uymak zorundasin" dememelidir. tabiki kurallar konacaktir. ayrıca degisim sarttir. ozellikle de sozluk formati uludag sozluk moderatorleri hic bir sozlugun bazi seyleri gelistiremedigini gelistirdi. küfrün yasaklanması yada karşı çıkılması asıl söz konusu olan yer kullanılacağı yerdir. her hangi bir olayın anlatımında, akışa anlam katar. her entry ve başlıkta küfür etmek kimileri için serbest, kimileri için yasaktır. gereksizdir denmesi kesinlikle yanlıştır.
eğer edilen küfürler, elinde entry silme yetkisi olanlarda bulunan özelliklerdense silinmezler. ama düşman olduğu yazar siktir git yazarsa silinir. kimileri için serbest, kimileri için yasaktır.
(bkz: uludağ sözlük te küfür etmek)(4)
(bkz: orospu evladı)
yasak olmayan etkinlik.
sikerim lan.
al ettim.
en fazla silerler.
dur lan rahatladım.
bir daha edeyim.
sikerim.
(bkz: nerde o eski sözlükler)
yasaktır. fakat isterseniz rusya hayranlarına saydırabilirsiniz. olmadı pkk'ya saydırın.
%64 oranıyla yarıştığım branş.
500 karakter entry girdim senin aklında o kalmış banane amk.

tanım: dilimizin zenginliğinden kaynaklı türlü türlü küfür edebilme rahatlığı ile büyümüş bir yazarın sözlükte alışkanlıklarını dile getirmesidir.
her entry ve başlıkta küfür etmek evet pek hoş olmayacak bi durumdur ama gerçek hayatta küfür etmeden durumayan insanların zaaflarına duyulan saygısızlıktır küfrün yasaklanması yada karşı çıkılması.asıl söz konusu olan yer kullanılacağı yerdir.her hangi bir olayın anlatımında , akışa anlam katar.ayrıca küfürden daha beter sözcükler ve tabirler sözlükte sık sık dönmekte birileri küfür etti diye onu sindirememek anlamsız.

(bkz: küfür dilin cilasıdır)

(bkz: neyzen tevfik)
(bkz: ayıp amına koyim)
Gerzek çıkışı...
(bkz: kötü söz sahibinindir)
yemekten sonra sıçmaya benzer. eğer gidip odanın ortasına sıçarsan millette senin ağzına sıçar. yani öznel küfürler değilde nesnel küfürler etmekte sorun yoktur hatta ve hatta normaldir.
(kynz:.m)
göt isteyen davranıştır. ayrıca yapanı da sikerler.
herhangi bir kişinin şahsına edilmediği sürece bi sakıncası yoktur. bir olay veya bir fıkra anlatılırken içinde küfür varsa nasıl aynı tadı vermesi için öyle anlatıyorsak sözlükte de bu şekilde kullanılabilir.
gercek ve samimi entryler girmek bazi konularda cok onemlidir her zamankinin disinda. kufur de hayatin gercegidir cunku cogu zaman, bir cok duygunun derecesini belirten soz/soz obegidir. gercektir, samimidir. dogru kullanilmazsa bunlarin hicbiri degildir ve ayiptir. ayari tutturulursa, aciklayicidir, servise hazirdir. okurun okuyup anladigi degil, okuyup hissettigi ogedir.