bugün

uludağ sözlük te küfür etmek

hayatin her yerinde oldugu gibi burda da olmasi normaldir.neden yasaktir bilmem.sozlukte yazarlarin cogu 18 yasi gecik.bu saatten sonra da yazarlara ahlaki ogretecek degiliz.ustelik yazarlarimiz normal hayatinda kufur ediyordur.sozluk mu yazara ceki duzen vercek,ahlak dersi vercek? ayrica sanal bir ortamda oldugumuza gore kimseye ahlaki,usulu,dogruyu,yanlisi ogretecek degiliz. cok asiri olmadigi surece,suiistimal edilmedigi surece kufur kullanmalari yasaklanmamalidir.hic bir sozlukte kufurun yasak oldugunu gormedim.* demezler mi adama;sen kimsin ki bana ne yapicagimi soyluyorsun? sen kimsin ki bana usul,ahlak dersi veriyorsun? ben resit olmus kisiyim.kufurun ne oldugunu da cok iyi biliyorum. sen de biliyorsun ve hayatin her evresinde kullaniyorsun sozlukte mi delikanli oluyorsun? demezler mi? tabiki derler.kanimca uludag sozluk moderatorlerin kufur kaygisi olmamasi gerekir.moderasyon kimseye ceki duzen verme cabasinda olmamasi gerekir."burasi benim sozlugum benim kurallarima uymak zorundasin" dememelidir.tabiki kurallar konacaktir.ama insanlari yapmacik gostericek kurallar koymak bence cok yanlistir.sozluk acildigindan beri hep gelistirdi kendisini.bunu takdir etmek gerekir.ama bazi seyler de hala kuruldugu gunden beri ayni olmasi,hic degismemisi sasirticidir.degisim sarttir.ozellikle de sozluk formati.uludag sozluk moderatorleri hic bir sozlugun bazi seyleri gelistiremedigini gelistirdi.ancak degismesi gereken bazi konularda sustu.*