bugün

oynanacağı saha ile hayal kırıklığı yaratan lig. insanın orada top oynayası gelmiyor. en azından benim son zirvede sahaya girince top oynayasım falan gelmemişti. bir kere tepesindeki filelerin yüksekliği ev tavanı kadar topu 2 metre havaya atamıyorsun. sonra 2 metre top sürmeye kalksan hevesin kursağında kalıyor zira 2 adım atmaya kalmadan saha bitiyor. suni çimlerdeki o siyah plastiklerin bolluğu ve kalelerin dandikliğinden bahsetmiyorum bile.. bahsi geçen bu saha yamulmuyorsam herkese yakın olduğu için alınmıştı ama bu sahanın herkese yakın olduğu da muamma. yani en azından ben 2 otobüs 1 taksiyle ulaşabiliyorum o sahaya, ki çoğunluğunda benden farklı olduğunu sanmıyorum. taksim gibi herkesin en fazla 2 vesaitte gidebileceği bir yer dururken o ücra yeri ayarlamak pek doğru olmamış bence. taksim'de bir saha ayarlansaydı hem herkese daha yakın olurdu hem de maçlar düzgün bir sahada oynandığı için zevkli geçerdi.. tabi çoğunluk orayı kabul ettiyse bir şey diyemem.
usbgl şampiyonu ile esbpl şampiyonu, şampiyon klüpler kupasında karşılaşacakmı diye merakla beklediğim lig.
kuraların nasıl çekildiği hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorum arkadaşım.
biiiirr noter var mıydı?
ikiiiii her takımdan birer temsilci olmalıydı bizden kimseyi aramadınız..
üüüüççç neden maç saati 16 ? ben burda art niyet ararım arkadaş biliyorsun tabi astigmat olduğunu bende. o saatte kaleyi net seçemeyeceğimin de farkındasın. melaaan, fataaaal sözüm sizlere. ayıptır, yazıktır, günahtır beee. bu sizin yaptığınıza emek hırsızlığı denir.

ben şimdiden söylüyoruuuum federasyon istifaaaaaaaeeaeaeaeaeae!!!!!! *
fc öküztopu'nun kaptanı olarak son anda olan bazı aksilikler yüzünden takımı çektiğimiz ligdir.

üzgünüz...
fcuk club ın bir yetkilisi olmama rağmen yapılacak hakem hatalarından dolayı maçlara paf takımla çıkma kararı aldığımı bildiriyorum. ben aldım kararı tek başıma. yetkili falan da değilim zaten.
sağ dizimdeki ödemi incelemek üzere yapılan atroskopi neticesinde baplarda zedelenme olduğu ortaya çıkmış, sahalardan 3 ay kadar uzak kalacağım kulübüme ve tarafıma bildirilmiştir. (bu arada ne kadar pro olduğumu anlayın canım işte)
imza: banka asya 1.ligi topçusu
baslamasina cok az kalan lig.
Usbgl artik baslasin.
hatunlara ilaçlı gazoz içirmeye çalışarak onları elde etmeye yönelik bir yarışma türüdür. yaratıcısı nuri alço'dur. bu yolla en fazla hatun düşüren birinci ligin lideri olur.
daha bugün haberdar olduğum lig.

(bkz: vah vah)

(bkz: tüh)

Not:Ankara'da ikamet etmekteyim..şayet Ankara'da turnuva olduğu vakit kaleci olarak görev almak istediğimi belirtmek isterim.
başlamasına bir hafta kalmış, birkaç sene sonra içerisinde bulunmayı dilediğim ligdir; sonuna kadar fc öküztopu'dur.
yurtdisinda olacagimdan mutevellit ilk iki haftasini kaciracagim lig. kimse heveslenmesin, atletico montegrande'nin kutsal formasini sirtina geciren her nefer, takim arkadasinin yerini bosluk birakmazsizin doldurur.

acilis seramonisini kaciracak olmam ayri bir uzuntu kaynagi. tek tesellim, seramoninin bbc, cnn, al jazeera gibi beynelmilel kanallar tarafindan da yayinlanacak olmasi. ekran basinda takilacaz artik.
ilk hafta ilk maçına günler kalmış lig. ilk hafta müsabakasında diz bölgemde iç yan bağlardaki sorun sebebiyle yerimi alamayacağım. lakin takımın kaptanı olarak orda olacağım.

sadik olum kadroyu yolladın dimi?
(bkz: başlasın artık)

sıkıldım ulan, başlasın şu lig.
27 şubat 2009 cuma saat 23:00'te transferin sona ereceği lig. bu tarihten önce kaptanların son takım listesini ben(melankolik) ve fatal'a bildirmeleri gerekmektedir.
1 mart 2009 pazar günü start alacak lig..

ilk hafta maçları aşağıdaki gibidir..

1 hafta - 1 mart 2009

1. maç/14:00 FC Öküztopu vs atletico montegrande
2. maç/15:00 FC ihtiyar heyeti vs champagne supernova
3. maç/16:00 Fcuk Club vs st istanbulls
(#4767434) ve (#4767439) <<< bilginize...

ayrıca pazar günü saat 12:30'da beşiktaş mc donald's da kaptanlar ve yardımcıları ile toplanılacaktır... diğer takım arkadaşlarınızın toplanma ve sahaya gelme işlemi siz kaptanların kontrolünde olacaktır. maç saatlerine göre bir program yapma işlemi ise sizlere aittir.
başlama vuruşunu nuri alço'nun yapacağı lig.
şampiyona ne ödül verileceği merak edilen lig.

ps: uzaktan takımlara ceoluk yapılır.
$ukela'ya basınca bol bol geliveren başlık. üstelik "tümünü göster" tıklanmış formunda gelmekte. zall olaya parmak basmış.
yirtici forvet kontenjanindan girecek takim aradigim turnuva.
Hava hakimiyeti garantisi veriyorum. Maglubiyet durmunda cirkeflik yapip olay cikartirim.
Cocuklugumdan beri oynayacagim takimin asigiyim demecide veririm.
maçların hangi şehirde oynanacağını ve takımların hangi şehirlerden olduğunu bir çok insanın merak ettiği ligdir.

ayrıca bursada ikamet etmekte olan bir uğur uçar tipi sağ bek olarak mümkünse katılmayı çok istediğim ligdir. bonservisim elimdedir, boş mukaveleye imza atabilitem vardır.

edit: istanbul'da oynanacakmış* ve katılan bütün takımlar istanbuldanmış. bilgi için chaotic good'a teşekkürler.
final maçının eskişehirde oynanabilme ihtimalini sevdim.
yarın başlayacak.

bütün oyunculara katıldıkları için şimdiden teşekkürler, ve başarılar..
yarın ki maçın bilet fiyatları açıklanmıştır.
kapalı: 60
açık: 40
kale arkası: 20
çimen üzeri artı çekirdek: 10
karşı ki dağdan çaktırmadan seyretmek ise: 5 tldir.

bilet satışları an itibariyle başlamıştır. biletixten veya stat girişinden biletlerinizi temin edebilirsiniz.
evet sendeyiz tekrar meltem.
teşekkürler şükran.
rica ederim.

şükrancım ben teşekkürler deyince senin orda kesmen lazımdı. rica ederim ne lan!
- pardon meltem.
+ bak hala... sussanaa
- ....
+ niye cevap vermiyorsun
- ama sen istemiştin.
+ sus birde utanmadan cevap veriyor!!

reha abiye selamlar...
pek neşeli başlamamış gibi gözüken lig. yanlış bilmiyorsam, maçların başlamasına 20 dakika var fakat henüz hiçbir yazar "eheh şimdi maça gidiyom sözlük" tadında entry girmemiş.

sabah uyanıp annemin boynuna atladım ben gazoz ligi başlıyor diye, yemin ederim lan..