bugün

tahteravanla gelmek niyetinde olduğumdan ayran stoku yaptığım zirvedir.malum atasözü bir yerimize kaçmasın...
meteoroloji ile konuştum haberler iyi dediğim zirvedir. yağmur ihtimali c.tesi ye kaymıştır. pazar hava parçalı bulutlu sıcaklık 17 derece bekleniyor.yannız rüzgar olacağından yanımıza tedbir olaraktan bişiler almamız faydalı olacak...
ertelenirse durumum benimde ofsayt olacağından ertelenmesini istemediğim zirvedir. en fazla sağanak yağmur tehlikesi mevcut olup, o da net değildir.herkesin yanına alacağı yağmurluk bu sorunu çözecektir. ayrıca aşağıya yapacağım kopya yapıştır eylemi ile mangalın bile temin edilebileceğini öğrenmiş bulunuyorum.kesin kapalı bir yerleride vardır. ben bir de tel bulamaya çalışayım bakayım...

iskele'den sağa dönüp, çay bahçelerini, lokantaları ve fayton duraklarını geride bırakırsanız, Değirmen Burnu'na kadar zevkli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Değirmen Burnu Piknik Alanı

Tipik bir kır kahvesinin bulunduğu alana 500 bin TL. ödeyerek girebilirsiniz. Burada çay ve kahvenin yanı sıra ızgara çeşitleri de bulabilirsiniz. Eğer malzemenizi birlikte getirmişseniz, 1.5 milyon TL.'sına mangal da kiralayabilirsiniz. Kiralık sözünü etmişken hatırlatalım. Burada da tıpkı Büyükada'da olduğu gibi bisikletler saati 1.5 milyon TL.'sına kiraya veriliyor.
eksik bilgi verilmemesini rica ettiğim zirvedir.meteorolojinin haritalı tahminlerinde etkisiz yağış görülebilme ihtimali vardır. http://www.meteor.gov.tr/...tahmin/3gunhavaharita.htm

ayrıca dünyaca ünlü http://turkish.wundergrou...lobal/stations/17060.html bu adreste parçalı bulutlu tahmin yapılmakta hava sıcaklığı iki sitede de 17 derece tahmin edilmektedir.

gelmeme niyetinde olanların zirve yalan olur demek yerine gelmeyeceğim beyanında bulunmasını gelmek isteyen veya karar verememiş olanların kafasını karıştırmamasını özellikle istirham ederim...
sırf yukarı çıksın da herkes görsün diye enrty girdiğim başlık..bu entry kesinlikle tanım şeklinde değildir hele başlığı -imkanı yok- tanımlamamaktadır..işbu entry okura faydalı bir bilgi vermemektedir..biraz uğraşsam her başlığın altına yazılabilecek şekildeki boşluk doldurucu bir entry şekline de girebilir..böyle de pis bir entry barındıran başlıktır..

(bkz: silinesi entryler)
yağmur ihtimali olan gündür perşembe cuma hava durumu daha bir netlik kazanacaktır. ayrıca kapalı mekanı yokmudur buranın ona bi bakiim ben
bir avuc sacma'nın katılması halinde kendisini "yanlışlıkla" mangalın üzerine iteceğim yada vapurdan aşağı atacağım zirvedir.
YARINDAN iTiBAREN HAVA AÇIK OLACAK DUYUMUNU ALDIĞIM ZiRVEDiR. GOOGLE DA ARADIM. * BiR GÜNDE HAVA DEĞiŞMEZSE HAVANIN KELEK YAPMAYACAĞI ZiRVEDiR. MSN ZiRVESiNE KATILAMAYACAK NiCE YiĞiT OLABiLEMEZ Mi?
haberlerin iyi olduğu zirvedir. uzun çalışmalar neticesinde oradaki restoranların telefonlarına ulaşılmış ve piknik alanında üstü kapalı yerlerinde olduğu öğrenilmiştir.
tabi bu piknik alanına sanırım girişte 1-2 ytl vermemeiz gerekecek. adamlardan mangal da kiralanabiliyormuş geri kalan yeşil alanmış.hatta istersek oturuyomuşuz biz uğraşmadan garsonlar getiriyorlarmış herşeyi öle böle diilmiş....
havanın serpintili bulutlu sıcaklığın 16 santigrat rüzgarın saatte 10 km hızla eseceği zirve olacaktır...
avrupa yakasından geleceklerin hepbirlik hareket etmesi amacıynan isteyenlerin bana mesaj atabileceklerini belirtir , gününüzün aydın işlerinizin yolunda olmasını temenni ederim. *
yavaş yavaş iş bölümü yapmamız gerekir diye düşündüğüm zirvedir...kim ne konuda ne yapabilir yahut ortak olarak nasıl yapılır gibi şeylere şimdiden karar verilmesi vakit geldiğinde dımdızlak ortada kalmamamız için faydalıdır.
"ulan biz baslattik su zirve olayini, ama devamini getiremiyoruz! hicbirine gidemiyoruz, olacak is degil bu!" diye hirs yaptiran zirvelerden biri sadece.

not: ben de avrupa zirvesi yapacagim valla. frankfurt'ta. gelebilecekler mesaj atsin.*
şimdiye kadarki en zevkli, en eğlenceli zirve olmuştur.
zirveden de öte olmuştur hatta..

bir saat kadar geç katılmama rağmen, piknik mahaline geldiğimde bir adet yanmaya çalışan mangal gördüm. ha unutmadan diğer mangal çok güzel yanıyordu, yakanın eline sağlık. neyse konuya dönelim..
yolda gelirken aldığım gazetemi aldım elime, başladım yanmaya çalışan, sönük mangalı harlamaya.. yılların verdiği tecrübe var tabi, 5 dakikada kor kor bi mangal yarattım..

sonra hiç bitmeyen etler geldi, arka arkaya..
bi paket hariç hepsini pişirdik, o bir paketi de biri götürdü eve, ama hadi neyse..

etlerden sonra bir grup genç başladı top oynamaya..
ama sonra farkettiler ki, hiç kıpırdayacak halleri kalmamıştı, oturdular yerlerine..
ara sıcaklardan sonra, browni ve kurabiye faslına geçildi, cedric'in yapmıs oldugu mükemmel browni ve audrey'in kurabiyesi de mideye indirildi.
oraya bir de şöyle güzelce bi çay lazımdı, ama hadi neyse..

sonra voleybol oyanandı, spectracef can karpuzkabugu audrey'e karşı, atan alır spor eqin haznedaroglu karga ve arjen roben vardı.
parkinson da ara ara spectracef'in takımına destegini verdi.

ilk 2 set spectracef'ın takım karsı takımı adete ormandan sildi; fakat son 2 sette atan alır spor'un takımı atak yaptı ve beraberliği kurtardılar. tabi bu beraberlikte hakem olan fth'nin katkıları da unutulmaz.
o da nasıl oldu, son sette baktılar ki maç gidiyor, topu ucurumdan aşagı fırlattılar.

bu sırada diger yazarlar yandaki bankta koyu bir sohbetteydiler.
ne konuştular bilmiyoruz..

ayrılık zamanı gelmişti; fakat ormandan..
yavas yavas yola koyuldu yazarlarımız..
sirkeci'ye gidecek olanlar hemen vapura bindiler, vedalaştıktan sonra..

bostancı vapuru'nu bekleyen can spectacef fth atan alır spor devedikeni eqin haznedaroglu audrey arjen roben hemen iskelenin yanındaki cay bahcesinde birer mesrubat indirdiler mideye.

sonra vapura binildi..
naapalım naapalım derken, devedikeni'nin muhtar adlı oyunu öğrenildi ve oynandı.
bu oyunda genel mantık katili tahmin etmekti.
devedikeni'nin ısrarla her oyunun başında can'ı hedef göstermesi sonucu, can her oyunun başında elendi, oyundan hiçbir zevk alamadı. * *
can'ın lakabı da katil olarak kaldı.
vapurdaki diger insanlar da büyük bir hevesle oyunu takip ettiler, ayar vermek gibi bir olaya girişmediler. *

derken bir de bakıldı ki bostancı'ya gelinmiş..
buradaki vedalasma faslından sonra evlere dagıldılar.
eger pazar yagmur yagarsa,piknikle karsık romantizminde yasanacagı zirvedir.
şişşş önce ben geldim diye yazamayacağım zirvedir. tüh be...
fekatında çok bi acayip eğlenilerekten yere düşen kurtları kuşların löpletmesi seredilmiş.vapıra adım atıldığında çöken yorgunluk ile çökülen koltuklardan spatula ile kazınılaraktan eve dönülmüş.keşke iki gün sürseymiş lan sözlük diye hayıflanılaraktan uykuya dalınmış zirveydi...
ayrıcana mavi takım kendisine karga gücü ismini alaraktan rakiplerine bir sürü şey toplattı.istiyom lan topumu...
ha dur yaa aklıma geldi arnold bayıldı lan sözlük. gene ben ayılttım. önce devedikeni ilen anlaştılar dalga geçiyolar sandım ama, nefes almadığını görünce bayıldığına kanaat getirerekten can kurtarma öpücüğü yaptım. sakalları battı yüzüme lan sözlük, öle böle diildi...
sözlük aramızda kalsın cedric in browniyi kuşlar gagaladı, kimse sevmedi olm.
ayrıcana odri varya hani eudrey diye yazılıyo.şişko o haa bak aramızda kalıyo söz verdin ona göre sözlükçüm.hadi öptüm gözerinden.çocuklara selam söle... aman boka basıyodun olm dikkat et...