bugün

uludağ istanbul piknik yapıyoruz zirvesi

şimdiye kadarki en zevkli, en eğlenceli zirve olmuştur.
zirveden de öte olmuştur hatta..

bir saat kadar geç katılmama rağmen, piknik mahaline geldiğimde bir adet yanmaya çalışan mangal gördüm. ha unutmadan diğer mangal çok güzel yanıyordu, yakanın eline sağlık. neyse konuya dönelim..
yolda gelirken aldığım gazetemi aldım elime, başladım yanmaya çalışan, sönük mangalı harlamaya.. yılların verdiği tecrübe var tabi, 5 dakikada kor kor bi mangal yarattım..

sonra hiç bitmeyen etler geldi, arka arkaya..
bi paket hariç hepsini pişirdik, o bir paketi de biri götürdü eve, ama hadi neyse..

etlerden sonra bir grup genç başladı top oynamaya..
ama sonra farkettiler ki, hiç kıpırdayacak halleri kalmamıştı, oturdular yerlerine..
ara sıcaklardan sonra, browni ve kurabiye faslına geçildi, cedric'in yapmıs oldugu mükemmel browni ve audrey'in kurabiyesi de mideye indirildi.
oraya bir de şöyle güzelce bi çay lazımdı, ama hadi neyse..

sonra voleybol oyanandı, spectracef can karpuzkabugu audrey'e karşı, atan alır spor eqin haznedaroglu karga ve arjen roben vardı.
parkinson da ara ara spectracef'in takımına destegini verdi.

ilk 2 set spectracef'ın takım karsı takımı adete ormandan sildi; fakat son 2 sette atan alır spor'un takımı atak yaptı ve beraberliği kurtardılar. tabi bu beraberlikte hakem olan fth'nin katkıları da unutulmaz.
o da nasıl oldu, son sette baktılar ki maç gidiyor, topu ucurumdan aşagı fırlattılar.

bu sırada diger yazarlar yandaki bankta koyu bir sohbetteydiler.
ne konuştular bilmiyoruz..

ayrılık zamanı gelmişti; fakat ormandan..
yavas yavas yola koyuldu yazarlarımız..
sirkeci'ye gidecek olanlar hemen vapura bindiler, vedalaştıktan sonra..

bostancı vapuru'nu bekleyen can spectacef fth atan alır spor devedikeni eqin haznedaroglu audrey arjen roben hemen iskelenin yanındaki cay bahcesinde birer mesrubat indirdiler mideye.

sonra vapura binildi..
naapalım naapalım derken, devedikeni'nin muhtar adlı oyunu öğrenildi ve oynandı.
bu oyunda genel mantık katili tahmin etmekti.
devedikeni'nin ısrarla her oyunun başında can'ı hedef göstermesi sonucu, can her oyunun başında elendi, oyundan hiçbir zevk alamadı. * *
can'ın lakabı da katil olarak kaldı.
vapurdaki diger insanlar da büyük bir hevesle oyunu takip ettiler, ayar vermek gibi bir olaya girişmediler. *

derken bir de bakıldı ki bostancı'ya gelinmiş..
buradaki vedalasma faslından sonra evlere dagıldılar.