bugün

kendi çapında bir yerlere mesaj verdiği sanan bakkaldır.
üçün beşin hesabını yapmayan, delikanlı bakkaldır. vermiş olduğu değerlerin arkasında olan, bu değerlerin; yapacağı kazançtan daha önemli olduğunu idrak eden, bu uğurda fedekarlık yapan bakkaldır.
gebze de bulunamayacak bakkaldır..zira gebze de bakkallarda ya da marketlerde ülker den başka alternatif yoktur..
ürettiği tüm silahları masum insanlar üzerinde deneyen israille bir sürü ortaklığı olan devletin toprakları üstündeyse götümle güler, başkalarına anlatıp onları da güldürürüm. harbiden varsa gösterinde keyfimiz yerine gelsin.

(bkz: tatlı satmayan tatlıcı)
(bkz: karı satmayan pezevenk)
(bkz: çikolataya ideolojik duruş sergilemek)
(bkz: ulker mallarini satmayip akp ye oy veren bakkal)
kesinlikle dükkanın adı helal olsun bakkaldır.
adresi öğrenilip mahallesine taşınılası bakkaldır.
böyle kantinler mevcuttur. ülker malları yerine nestle, eti..vb diğer malları satar, ama ülker satmaz.
uyuşukluğu bazen insanı sinir etse de bu tutumu takdire şayandır, her fırsatta dile getirilendir.
memleket supermarketlerden geçilmediği için yakın zamanda kilidi zaten vuracak olan bakkaldır. en azından bir bilinci vardır. satacağı üç beş kuruşun da yeşil sermaye gitmesini istemez. ısrarla desteklenmesi gerekir.
bak-mal
şölen'in mallarını satan bakkaldır ki benim de taşra da sık sık rastladığım bakkal türüdür. 2+2 yi toplayıp çoktan 4'dü bulmuş bol bol satış yapan bakkaldır. zira şölen hem ucuz, hem lezzetli hem de avrupa'daki lüx çikolataların ve diğer ürünlerin en güzelini taklit eder ve tüketicisine en ucuz yoldan ulaştırır. ha şimdi yavaş yavaş marketleri de sarmış durumda.
düşünmesi gereken eti ve ülkerdir. zira ülker artık eskisi gibi ucuz ürün satmıyor, daha bir elitleşti. eti ise evvelden beridir pahalı ürün politikasını sürüdüryor. e bu durumda türkiye'de taşra; avrupa'da romanya, bulgaristan; asya'da rusya, ortadoğu gaziantep'ten çıkan şölen'e kalıyor. bu gidişle gelecek 5 yıl içersinden türkiye'nin en büyük çikolata ve şekerleme üretimi yapan şirketi olmaya aday firmadır.
isteyen mevcut sitesinden bakabilir:

--spoiler--
http://www.solen.com.tr/tr/home/#
--spoiler--

edit: şam'daki bütün marketlerin raflarından en çok göreceğiniz marka.

edit2: şölen firması ile hiç bir bağım yoktur.
(bkz: ulker disinda sut urunleri satmayan bakkal)
bizim ilyas bakkal satmıyor örnek vermek gerekirse.

sat diyorum satmıyor... sat diyorum satmıyor...

gofret yiycem ben! diyorum zıkkım! ye diyor.
BUNUN tersi olarak bir de, eti ürünlerine kafa zammı yapan bakkal modeli de mevcuttur. bu daha ziyade akp yanlısı olarak bilinen zincir marketlerde görülür. *

hiç bir markette, hiçbir eti ürünü ülkerden daha ucuz değildir. fark 0,5 kuruş olur, ama illa olur.

(bkz: hay ben sizin ticaret anlayışınızı)
tühhh ülker kimse satacak simdi mallarini cok büyük sorun ülker icin.
(bkz: tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis)
ülkerin ürünlerini ve ikame mallarini düsünecek olursak bakkal amcaya kücük bir hatirlatma iyi olacak zira sonu iflas oldugu aciktir.
(bkz: minik tavsan minik tavsan nereye gidiyorsun boyle)
kapitalizmin egemen olduğu günümüz dünyasında, ticari zekası olmayan bakkaldır.
sözlükteki üç beş bebenin herkesi kendisi gibi sanmasından dolayı çoğalacağını hayal ettikleri bakkal türüdür. bu memlekette ülkere karşı olan yüzde kaçtır bilmeden etmeden ülkere bok atmaya çalışan zavallıların kümelendiği habitatlarda belki açılır bu bakkallardan ancak bu tip tıfıllar zaten bakkaldan çok carrefour gibi emperyal güçlerden alışveriş yapmayı severler istedikleri şarapları bulabilecekleri yer oralar olduğu için.
(bkz: sinek avlayan bakkal)
en doğrusunu yapan bakkaldır.*
adres versin de alış veriş e gidelim

ülker mamulatı satandan hiç bir şey almam.
ülker pınar mado olmasında ne olursa olsun.
"ülker bizden ya, aynı menzile yürüyoruz" falan diye sayıklarken ülker'in şirketi komple londra'ya kaçırıp adını yunanca pladis'e çevirmesine bozulmuş çomçom bakkal olabilir.

görsel
bu fotoğrafta ülker'e ait çöp bile olmaması tesadüf değil.