Edit:cok uzun biliyorum ama lutfen oku hepsini. kaybetmezsin.

tanım: kimin neden turkcu oldugunu ne yapılması gerektigini nasıl yapılması gerektigini öğütleyen yazı.
yada:tamamının okunmadan oylanmasının saglıklı sonuc vermeyecegi kesin olan yazı.

"TÜRKÇÜ"sünüz ÇÜNKÜ..

Bence siz TÜRKiYEci olamayacağınız için TÜRKÇÜsünüz!

Farklı kimliklerle yaşamayı ögrenemeyen siz TÜRKÇÜler,
Azınlıklar olmadan vatan, millet olunabileceğini sandınız.

TÜRKÇÜsünüz ama hatırlamak istediğiniz gibi
Sadece KANUNi'nin FATiH'in değil,
150 bin insanın canına kıyan Kuyucu Murat Paşa'nında,
Birkaç sene içinde işgalci imparatorluğunuzun çoğunu eriten
Deli ibrahim'in de torunlarısınız SiZ!

Çaldığı toprak parcaları kafasına vurula vurula geri alınan
Mantık ve bilime karşı durmaya çalışmış
Matbaayı ASIRLARCA kabul etmeyen dengesizlerin mirasçılarısınız SiZ!

Gökten indiğini sandığınız kitabınıza tapınırken
Rönesansı da, Sanayi devrimini de
Teknoloji ve Bilişim devrimlerini de ardarda kaçıran
HALK'ına zerre kadar değer vermeyen eli kanlı zalimlerin
Arlanmaz uslanmaz pohpohçularısınız SiZ!

TÜRKÇÜsünüz çünkü hilafetin kendilerinden çalınmasıyla beraber
Kerbela'dan bu yana 1400 yıldır cezalandırılan,
Özünde laik olan Alevi'lerin "sunnileştirilme"sini destekleyenlerden yana,
Cani provokotör'leriniz kanlı planlarını "özgürce" yürütürken
Düşünce özgürlüğünü yurttaşına fazla görenlerden YANASINIZ!

Türkçüsünüz çünkü ATA'yı bile sansürleyip, putlaştırıp, çarpıtıp, saptırırsınız.

Türkçüsünüz çünkü kirli savaşınıza 300 milyar Dolar kaptırıp
Sonra IMF'den 20 milyar Dolar koparmak icin VATAN'ı satarsınız SiZ,
(hala bağımsız Türkiye diye bağıra bağıra!)

Türkçüsünüz, sizi anlamak zordur;
bir yandan Laiklik diye bağırırken,
diger bir yandan din dersini zorunlu kılar,
başka bir yandan da başortülü kızlara zulmedersiniz okulunuza almayarak!

Bence siz Türkçüsünüz çünkü
tarih, edebiyat, kültür bilgisi edineceğinize anadilinizi konuşamaz,
Egemenler ülkeniz ve geleceğinizi soyarken
Gazetecinizi öldürtüp, insanınızı gözaltında kaybederken önemsemez,
Onlarca insan yakılırken Sivasta,
Siyasetcisiyle, ORDU'suyla vahşeti yedi saat seyirci gibi izleyen,
Ama her öğrenci ve memur yürüyüşünde yurttaşını coplayan
kirli bir sistemin avukatlığına soyunmayı marifet sanar,
TOPRAK'ı, insandan daha önemli sayarsınız SiZ!

iktidar sahipleri sizi milliyetcilik afyonuyla uyutup,
Ülkeyi kan ve borca boğarken siz,
En büyük bayrağı dikerek rekor kitaplarina girmekten tuhaf hazlar alır
HRANT'ın katledileceği haberini alıp, kılını kıpırdatmayan bir devletten
13 yaşındaki çocuğa 14 kurşun sıkan bir devletten
ORDU'sunun, çocuğu ve yaşlısıyla tüm bir KÖY'üne
işkence yapıp BOK yedirdiği mahkemece kanıtlanmış bir devletten
Utanç duymaz, hesap sormaz
Utanıp hesap soranı da
Sevmez, görmez, duymazsınız SiZ!

Siz Türkçüsünüz çünkü "Ya Sev Ya Terket" safsatasını
YA tam susturup ya kan kusturacağınız nefretini
Askerinizin uyuyamayacaği abartısını
Bir IRK'daşınızın tüm dünyaya bedel olduğu komedisini
Türkün Türk'ten başka dostu olamayacağı kompleksini
Turkiyenin "özel şartları" aldatmacasını
Şehitlerin ölemeyeceği gazını
Her Türkün asker doğduğu saçmalığını
"Orduyu yıpratıyorlar" velvelesini
"Vatan elden gidiyor!" paranoyasını
ve hatırlamak istemediğim basit, mantıksız bir dizi boş sloganı
Onyıllardır ağzınıza sakız eden Efendileriniz sizi "böyle" yetiştirdiler!

Bence bu GÜZEL VATAN'ın yarınlarına çağdaşlık, çoğulculuk
Şeffaflık getirmek isteyenlere siz şüpheyle bakar,
Çok kolay çözebileceğiniz Kürt sorunu yeni şehitler yarattığında bile,
Önce üzülüp sonra çözüm yerine tekrar "SAVAŞ" moduna girersiniz!

Düşünüyorumda siz aslında "hiper-korkaklar"sınız!
Onyıllardır vatan bölünecek diye bar bar bağırdıgınıza göre,
bölünecek diye ödleriniz kopuyor olmalı!!

Paranoya bir hastalıktır.
Şüphe yapar.
Korku yapar.
Bari ATA'yı dinleyin,
KORKMA!demiş büyük lider.
Ben de ayni fikirdeyim.

Hem SiZ, artık yeni şeyler söyleseniz?
ZOR di mi?
Ah zavallı TÜRKÇÜ'lerim!

Biz deriz ki insanını seven bizdendir!
Gelin TÜRKÇÜ degil TÜRKiYECi olun.
inanın ki bu ikisi çok farkli şeylerdir.
ikisi birden olunamaz.
Ya şimdiye dek oldugu gibi "millet", DEVLET için var olacak.
Ya da devlet, MiLLET icin.
Ya "egemenlik", kayıtsız şartsız MiLLET'e ait olacak.
Ya da karanlık güçlere.
Ya ÇETE'ler, Ya da HUKUK üstün olacak.
ikisi birden olmaz.
Biraz ondan, biraz bundan hiç olmaz!

Gelin milleti savunun.
Gelin hakkı, hukuku savunun.
Çünkü tarih diyorki, bu yol
kendisini izleyen her ülkeyi, her milleti kalkındırdı.

Gelin, bu ülkeyi zenginlik sıralarında
Yunanistan'in 33 basamak altından çekip, ilk 10'a sokalım.
Bu ancak demokrasiyle, diyalogla mümkün.
Daha fazla şiddet her zaman olduğu gibi, yine ters tepecektir!
Bir çuval bulgurunu dağdan inen adama silah tehtidi altında veren bir köylünün
köyünü yakıp boşaltmakla bir yere gelinemeyeceği gerçeği artık saklanamaz!
Yakıp boşalttığınız 4000'den fazla köyden de insanları ya dağa çıkmaya,
ya da istanbul gibi zaten kalabalık olan şehirlere göçe zorlarsınız o kadar.
Ve bu, size yutturulduğu gibi "terörle" degil,
düpedüz "BARIŞ"la mücadele etmektir!

Her sorunun Askeri bir çözümü OLAMAZ!

Sizden binlerce sene önce bu topraklara gelen Kürt'ün dilini yasaklamış,
Uğur Mumcu'nun, Metin Göktepe'nin, Turan Dursun'un,
Maraş, Çorum, Sivas, Sabancı, 1 Mayis 77 ve daha nice katliamın
ya destekçisi ya da izleyicisi olmuş bu çarpık yapının
Türk'e, Kürt'e, Laz'a, Ermeni'ye, Çerkez'e ve nihayet HERKES'e
zarar verdigini göremeyecek kadar KÖR,
Susurluk'undan Jitem'ine, Ergenekon'una
boğazına kadar suça bulaşan bir devleti koruyup,
haklarını arayan milyonları ise
"bölücü" diye etiketleyecek kadar da BASiTÇi'siniz SiZ!

Gerçek bölücüler, DiN ve MiLLiYET üzerinden siyaset yapanlardır!

IRK ve iNANÇ'ı politikaya alet eden her millet sürünmeye mahkumdur!

Siz TÜRKÇÜler bu ülkeyi onyıllarca daha savaştıramayacaksınız!

Çünkü biz TÜRKiYECi'ler çocuklarımızın yarınlarını satmanıza
artık izin vermeyeceğiz!

HALK'ın bir 300 milyar Dolarını,
Bir 50 Bin çocuğunu daha harcayamayacaksınız!!

Artık ülkemi KiMSE, "ya tam susturup, ya KAN kusturamayacak"!!

Biz sevmeyi biliriz
Siz nefreti.
Özgür düşünce, yasakçı zihniyeti tarihte nasıl yendiyse
Bizim sevgimiz de, sizin nefretinizi öyle yenecektir!

Adalet anlayışları hukuk ve demokrasiden yana olmayanlar
zaman içinde kendi adlarına işlenen binbir günah su yüzüne çıktığında
Tarihin sayfalarında hak ettikleri yeri alıp, ellerindeki kanla beraber,
bir kandırılmışlık ve utanç duygusuyla başbaşa kalacaklardır!

Ülkemi yok yere karıştırıp savaştıranların sonları, artık çok yakındır!!

Kahrolsun güzel vatanımı ve insanımı bölen dogmatik gerici tayfaları!!

YAŞASIN ÇOGULCU, DEMOKRATiK, ADiL TÜRKiYE!!

içinde bulunduğunuz türlü tabu bataklıklarından çıkmayı becerip,
Egemenler tarafından artık aldatılamamanız dileğiyle

Unutmayın, SUSMAK onaylamaktır

insanıma en içten sevgi ve saygılarımla

FAŞiZME GEÇiT YOK!!
TEK YOL DAHA FAZLA DEMOKRASi!!
YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLiGi!!
iNSAN HAKKI HAKKIMIZ, SÖKE SÖKE ALIRIZ!!

(kim bilir kaçınız beni ilk satırlardan "hain" ilan etti?
belki de bana olan bu tepkiniz Vatanı kurtaracak!
Ama sadece "belki"!!
Her halukarda tavsiyem, inat etmeden karşı fikirlere alışmanızdır;
çünku KONUŞAN Türkiye'de siz de biz de
pek hoşumuza gitmeyen daha çook şey duyacağız)
turku turklugu seviyoruz. abuk subuk sosyalist naralari atmiyoruz, fasistligi misafirperverligimizle dovuyoruz, cunku anadolu' yu sadece bir bolge olarak degil bir ruh olarak goruyoruz, bok gibi paramiz olsa bile hakkinda kotu konusmanin goturulerini biliyoruz. tukcuyuz cunku turkuz.
türklügü sevmek türkçülük degildir, ittihat terakkinin aramıza soktugu fitne olan ve ilkelerinin bir kısmını yazan kişinin, yahudi oldugu gerçegini de bilirsek daha net bir manzara ortaya çıkar, milletini sevmek faşizm degildir, faşizm milletinden başkasına düşman olmaktır, insanlıgın tamamına düşmansan o zaman sen komünist olmuşsun demektir.
nasıl ki yoğurtçu yoğurt değilse, türkçü de türk değildir.
"bitmek tukenmek bilmeyen bir libidolari var" camille cassaghi.
(bkz: bunun için doğdunuz)
Türkçüyüz çünkü

Milletler arası kardeşliğin büyük bir palavra olduğunu biliyoruz.
Dünyanın hiçbir devrinde hiçbir toprağında milletler arası kardeşliğin olmadığını biliyoruz.
Almanların sarı saçlı mavi gözlü değil diye Yahudileri,
ingilizlerin Afrikalıları,Amerikalıların Kızılderilileri yok ettiğini biliyoruz.

Tarihten bu yana ulusal kültürünü korumamış hiçbir ırkın ayakta kalamadığının farkındayız.
Örnek isteyenlere Afrika uluslarını veriyoruz zayıflardan,
Ayakta duran milletlerden Çinlileri,Türkleri,Kafkas halklarını örneklendiriyoruz.

Hiçbir ulusun kendisine sürekli zarar veren topluluklarla birlikte yaşayamayacağının farkındayız,
Örnek isteyenlere Çinliler-Türkler,Ruskiler-Kafkas halkları diyoruz.

Barış kanla kazanılır!Tarihte asla ama asla güller ve papatyalar atılarak barış yapılmamıştır biliyoruz,
Ve siz ahmaklar,daha açık konuşayım!

Benim güvenlik görevlisi babam nöbetteyken ben ve benim gibi onlarca çocuk kürtlerin beslediği o pislik örgüt şehit mi edecek babamı diye düşündü her gün.
O çok sevdiğiniz Ermeniler besledi o lanet örgütü her gün,
O çok sevdiğiniz sayelerinde kürdofili olduğunuz topluluk lanet okumadı hep birlikte yürüyerek bir gün!
Evet Türkçüyüz,haklıyız kazanacağız.Ve o gün geldiğinde bu ülkeye bu kadar acıyı çektiren her topluluk bedelini çok ağır ödeyecek.
türkçüyüz çünkü;

Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda ki asil kanda mevcut olduğunu biliyoruz.

türkçüyüz çünkü;

Vazifelerimizi biliyoruz.

türkçüyüz çünkü;

kimliğimizle gurur duyuyoruz.

türkçüyüz çünkü;

ne mutlu türk üm diyene!

kapiş?

okuma çocum sen bu entryi. yazan bildiğin faşist ve ırkçı işte direk eksile.
ohyeeee bu basligi acana kardesim madem bu kadar kötüyüz pilini pirtini topla ingiltere´ye falan git demek lazim. her devletin gölgeli taraflari vardir. türk esasinda alt falan degil üst kavramdir. türk diye bir adam yoktur. kimisi arap kökenlidir, kimisi gürcü kökenlidir, kimisi cerkez kökenlidir, kimisi lazdir, bir kere "türklük" alt degil "üst" kimliktir. bugün türk olan gecmisi yahudi irkindan olan cooook insan yasar istanbul´da. ermeni türk ü de vardir, yahudi türk ü de vardir.

valla bizim memleketde, güney türkiye, hic kimse öyle lappadanak türk degildir. rum karisimi olan vardir, arap kökenli vardir, kürt vardir, efe vardir....dogu da dadaslar vardir, abaza türkleri vardir. bunlarin töreleri degisiktir, yemekleri degisiktir, türküleri degisiktir. bozlaklar vardir. öyle cok ki....

bunlar bati oyunudur, adamlar bunu kesfetmis olacaklar ki etnik tartisma cikartip türkiye´yi bölmeye karar vermisler anlasilan.

önce türk dedigimiz kimdir, onun bir tanimini yapmak lazim. yok ki türk aslinda öyle dogru dürüst....türk zaten üst kimliktir, daha üstüne gerek yok, türkcü adam da olsa olsa bu üst kimligi benimsemis devletin bekaasini isteyen kisidir. bu üst kimlik alt kimlik kavgasi yapanlara sorulacak 100 puan degerindeki soru -siz devletin bekaasini istiyor musunuz?- sorusudur kanimca. ben hic istediklerini sanmiyorum. istemezler türkiye´nin bölünmesinin pesindedirler.

dogrudur, her devletin karanlik karakterleri olmustur. beethoven´i cikaran almanya hitler ide cikartmistir. ama marx´i da cikartmistir.n´apalim yani... bir sürü yanlis olmus olabilir.

osmanli caldigi söylenilen topraklarda yasayan insanlarin dini durumlarina karismamistir. karissaydi 500 yil da onlari cok güzel asimile ederdi. osmanli nin yikilmasinin ana prensiplerinden biri böyle bir asimilasyona hic girismemis olmasidir. romalilar böyle bir asimilasyon yapmislardir. ruslar da yapmistir. bugün hala bülbül gibi rusca konusur macarlar falan...ben ama hic türkce konusan sirp görmedim.

türk ü tamamen kötülemek de ululastirmak da iyi degildir. türkcülügün durumu da burada yansitildigi sekilde degildir. ben türkiyeli degil türk üm...haaa dogrudur, bizim de kanimiza yahudi kani bile girmis, öyle anlatirlar, bizim üj-bej kusak öteden anneannelerden birisi yahudiymis,ama ben gene de türk üm, kendimi böyle hissediyorum kardesim,n´apiim yani, senin kendini söyle söyle hissetme hakkin varsa, ben de kendimi türk gibi hissediyorum, herhalde bana da bu hakki reva görürsün...ne mutlu türküm diyene -demek kökün ne olursa olsun, türklügü sindirebilmek demektir. yani ne mutlu türküm diyene de türklük alt degil üst kimliktir. herkesin dikkatine.

edit: yazinin icerigi biraz "ayar verme" kivaminda olmus, ayar mayar yoktur, herkes istedigi gibi düsünsün de türkiye ileriye gitsin, zaten istedigimiz hep o. ne demisler-"insan herseyi nasil anlamak isterse öyle anlar." biz de ilk yaziyi biraz yanlis anlamisiz, idare edin artik.
türkçüsünüz çünkü içimizde insan sevgisi kalmamış. belki de hiç yoktu.
biz ''türk'ün türkten başka dostu yoktur''diyerek kardeşlik bağını koparmış kapıları kapatmış milletiz.
savaşmaya inandırılmış bu kadar insanı görünce aklıma 1984 geldi.

savaşmak özgürlüktür, deyu bir sürü silah üretip birbirine savaş açan devletler vardı ve en sonunda açılan savaşların gerçek nedenini 'insanları bir şey istemelerine izin vermeden muhafaza edebilmenin ve çalıştırabilmenin tek yolu savaşmaktır' diye açıklıyordu devlet görevlileri.

sanki o romanda bir karakterim ben.
çünkü cocukluğunuzdan itibaren sürekli milliyetçilik pompalanıyor kıt beyninize her yerde. aklınız, ufkunuz, vicdanınız dar. işe yaramaz çapulcular olarak yetişiyorsunuz.
türkçüsünüz çünkü siz... siz... lan ben neyse bir şey demiyorum.
türk'ü eleştiren cibiliyeti karışık insanlar gibi burnumun önünü görmem sadece. bilirim ki beni 1 milyon ermeniyi öldürmekle suçlayan milletlerden herhangi birisinin kıydığı canların onda birini öldürmedi benim dedelerim. sorarım o vicdan fukarasına ki: neden arkadaşım neden? neden benim atamın tebaası türkleşmedi? neden milliyetçilik akımlarından en çok zarar gören osmanlı oldu?

sorarım sana ey ahlaktan yoksun kalmış, kalabalıklar içerisinde çığıran ama sesi asla duyulmayacak olan: asimilasyon yapmakla suçladığın osmanlı'nın başkentinde, yani istanbul'da nasıl oldu da rumlar, ermeniler ve diğer milletler rum olarak, ermeni olarak kalabildi neredeyse 1000 yıl?

ey sen sağdan soldan kotardığın tarih kırıntılarını tüm bir türk tarihini yerin dibine sokmaya yetecek zanneden gafil! senin hezeyanın ancak senin başını yer ve karanlıkta kaybolur gider üfürmelerin! çünkü tarihi yorumlayıp bir yargı elde etmek bu denli basit değildir. sen her paragrafından zırvalar fışkıran bir gerizekalı olmaya devam ederken tarihin aslında ne denli eşeledikçe karmaşıklaşan bir toprak katmanı olduğunu asla anlayamayacaksın. ve o toprağın her yanından kan akarken bu kanın ne kadarının masum türk bebeklerinin, kadınlarının ve yaşlılarının olduğunu hiç öğrenemeyeceksin. bilemeyeceksin ki türk, elinde bulundurduğu topraklarda yaşayan diğer milletleri asimile politikası gütmemesinin bedelini milyonlarca insanın yakılmasıyla ödedi.

aslında yapacağın şey bu işleri bırakıp babanı aramaktır. yanlış anlama, eve geç kalmışsa yani bir çağrı at en azından.
türk irkına ve milletine negatif yönde ırkçılık yapan ne idüğü belirsizlerce acılan başlık.*
çok yazımda türk ırkçılığı yapanlara şiddetle karşı çıkmışımdır. türkçüsünüz çünkü diyen negatif ırkçılık yapanlara da aynı tepkiyi vermekten geri kalamayacağım. bir propagandayı upuzun süsleyip püsleyip yazmışsınız veya kopyalamışsınız.

faşizm dediğiniz ne demektir biliyor musunuz? bildiğinizi hiç zannetmiyorum.
kısaca faşizm "karşısındaki bireylerin hepsini bir kefeye koyup gruplandırandır". onların sadece negatif yönlerini ve o negatif yönlerin karşı olduğu grubun tüm bireylerinde olduğunu söyler. sosyalizm nedir bilir misiniz? karşısındaki insanları bir gruba aitliğinden öte birey olduğunu anlayabilmektir.

türk faşizminin karşısına çıkan başka bir faşizan söylem ile kaç metre yol alırsınız bilmem. siz kendiniz ne bok olduğunuzu yazsaydınız bir cevap verilebilirdi. veya yazdıysanız o kadar uzun yazının okunmayacağını, kimsenin propaganda okuyacak kadar kasmayacağını anlayacak kadar zeki olmanızı umardım.

eğer milletten bahsediyorsak bu memlekette yaşayan nefes alan her insan türk milletinin ferdidir. türk milleti çerkezi, rumu, lazı, türkmeni, kürdü, arabı, yezidisi, yörüğü, yahudisi vb. ile tüm türkiye yaşayanlarına verilen isimdir.
bu memlekette hepimiz bir azınlığız. biraz araştırıp türk diye bir ırk olmadığını bir böldege yaşayan insanlara türk dendiğini bilseydiniz kendinize de türk denildiğini bilirdiniz. avrupalı diye bir ırk var mı? nasıl bir çok ırka birden avrupalı demişsek onlarda bize türk dediler. bir örnek daha verelim amerikalı dediğiniz insanlar hangi ırktan?

türk faşizmine kapılmış giden mhp içinde bile bu millet kavramını farketmişler varken siz nerden çıktınız acaba?
(bkz: benim ırkım neden daha üstün)
çünkü ancak gerçek bir aptal imparatorlukları toprak elegeçirdiği için eleştirebilir.
Türkçüyüz çünkü; ne denli yüce bir millet olduğumuz gerçeğinin farkına varmış kimseleriz.

Türkçüyüz çünkü; yavşak ağızlı konuşmalar yapmıyoruz. boktan 2 satır yazıp önce bizleri kötüleyip sonra da gelin kardeş olalım demiyoruz.

Türkçüyüz çünkü; vatanın elden gitmesinden harbi deliler gibi korkuyoruz.

Türkçüyüz çünkü; yüzyıllardır bizim olan bu toprağın sikindirik bir topluluğa verilmeyecek kadar kıymetli olduğunu biliyoruz.

türkçüyüz çünkü, geçmişimize sadece atatürk diye bakmıyoruz, her şeyiyle sevip her şeyiyle kabulleniyoruz.

türkçüyüz çünkü; entry i yazıp yazıp da sonuna karı gibi "eksilemeyin be abi" notları girmiyoruz, aksine eksilemeyenin... diyoruz.

türkçüyüz çünkü; yüce önder atatürk ün arkasına sığınıp da, velet gibi onun arkasından etrafa bağırmıyoruz, tek başımıza her yerde de kimse olmadan türklüğü savunabiliyoruz.

türkçüyüz çünkü; toplum içerisinde insanların kafasını karıştırmaya yönelik hareketlerde bulunan gizli hainlerin farkına varabiliyoruz, gerekirse anasını gerekirse de canını alıyoruz.

Türkçüyüz çünkü; vatan haini değiliz.

edit: müslüman bir türkçünün sözleridir. atsızcıların amına koyayım demek ise hayat felsefemdir. yani kimse kimseye benzetilmesin.
sanayileşme adı altında önce topraklar köylülerden çiftçilerden alındı. toprağı ellerinden alınmış insanların devlete olan bağı kalmadı. yeni bir şey gerekliydi. yeni bir şeyin formülü de fransızlar tarafından üretildi. fransızların modeli başarıya ulaşınca diğer devletler tarafından taklit edilmeye başlandı. insanlar bir devlet için birleştirilmeye başlandı (1).

ilk önce milliyetçiliğin verdiği güçle, ulusal şirketler ve sermayeler kuruldu. bu sermayelerin bir kısmı, dünya çapında birleşirlerse daha çok kar elde edeceklerini anlayınca, yeni bir düzene geçiş sağlandı.

uluslararası sermayelerin hareketlerinin sonucu olarak, mülkler farklı milletlerden insanların elinden dolaşmaya başladı. 100-200 yıl kadar önce toprakları ellerinden alınan insanlar, sahiplendikleri ( sahiplendiklerini sandıkları) şeylerin farklı milletlerin eline geçtiğini görünce, buna içten içe tepki göstermeye başladılar.

iki nedenden dolayı türkçüsünüz:

1. mülklerin bu şekilde el değiştirmesi ve / veya kapitalizmin sürekli yaşamınızı değiştirmesi nedeniyle muhafazakar tepkiler verip, milliyetçiliğe sarılıyorsunuz ( kurtuluş için). ( faşizme giden doğal yol).

2. sermayeler, ucuz işçi sağlamak için düzenli olarak milliyetçilik propagandası yapıyorlar. ucuz işçi, bu adamlar için daha çok kar demek. siz de devletinizi korumak için ( 1 diye not ettiğim şey) ucuz işçi olmaya katlanıyor, ucuz işçi olmayanları da komünist diyerek sevmiyorsunuz.

nöt: bir de amanında vatanımızı çok seviyooooz biiiiz, gibi hikayelere başlamayın. zaten sizi türkçü, milliyetçi, faşist yapan adamlar kar amacı uğruna çatur çutur o vatanı satıyorlar.

edüt: bir de osmanlı çok süferdi, çok hoşgörlüydü masalı var inandığınız. (#4864254)

edüt 2: ne çok ekleyecek şey varmış. bugün, kürtçü de, almancı da, ermenici de, italyancı da, ingilizci de sizin geçtiğiniz yolların aynısından geçiyor. sadece inandığınız masallar farklı. bunu da bir türlü kavrayamadınız.
(bkz: #3868333) bu tarihe sahibiz.
yeter ulan yeter! türkçü, kürtçü, ermenici, s.kçi, sokçu. ayrım yapa yapa bitiremediniz, bölemediniz hala şu vatanı. ne kürdü, ne lazı, ne türkü, ne çerkezi. bırakın ulan bunları da artık anlayın, aynı topraklar üzerinde yaşayan ve birbirine ihtiyacı olan kardeşleriz biz. elele verelim de biraz uğraşalım bu ülkeyi hakettiği yerlere getirmek için. bu tartışmadan ne türkler ne kürtler ne de başka bir etnik kökenin karlı çıkması mümkün mü? sadece en çok kaybeden değişir ama sonunda kaybeden yine biz oluyoruz. yeter artık ya, bırakın ülkeyi geliştirmeye de uğraşmayın aq, birbirimizin yakasını bi bırakalım da zaten o zaman başlayacağız birşeyleri düzeltmeye. böyle demokrasi diye diye, insan hakları diye dye ayrılık tohumları ekeceğine gerçekten demokrat ol da ayrılık yaratmaya ve kurtarılmış bölgeler ilan etmeye başlayanlarla mücadele et.

edit: burada yazarın "birbirimizin yakasını bırakmak"tan kastı kesinlikle teröristlere verilecek olası bir tavize işaret etmemekle birlikte, tanıyanların az çok bileceği üzere böyle bir düşünce kendisinin mesleğine ve değerlerine ters düşer.
(bkz: because i m worth it)

makyaj hilesi yaptım.
türkçüsünüz çünkü, birilerinin bu ülkedeki mizahı ayakta tutması lazım.
TÜRKÇÜ KiMDiR?
> Türkçü, Türk soyunun üstünlüğüne inanmış olan kimsedir. Bilir ki bugün görülen geri ve kötü ne varsa, hepsi, geçici bir hastalığın belirtisidir ve geçmiş zamanlarda bizi ileri götüren, zaferden zafere yürüten erdemlerin hepsi kanımızda, ruhumuzda, içimizde gizli bir halde yaşamakta, belirecek imkan ve fırsat aramaktadır
>
> Türkçü, milli çıkarları şahısların üstünde tutan, milli mukaddesata ve geçmişe saygı gösteren, görev ahlakı yüksek olan, haksızlıklarla savaşta korkusuz bir insandır.
>
> Türkçü, gününü gün eden veya dalkavuk bir insan olamaz. Sert yaşamaktan hoşlanır ve en büyük sertliği de nefsine karşı gösterir. Tarihimizde kahramanlık ve büyüklük bol bol bulunduğu için, bazı küçük milletlerin yaptığı gibi kahraman ve kahramanlık icadına lüzum görmeden, esasen var olanların hakkını vermekle yetinir. Böylelikle, milli kahramanlarına saygı gösterir, fakat milli kahramanların kusuru da varsa, söylemekten çekinmez ve hiçbir sebeple, kahraman olmayana kahramanlık payesi vermez. Hele Türklüğün mukaddesatını yıkanı asla bağışlamaz ve bunları bağışlayanları düşman sayar
>
> Türkçü, alçak gönüllü olmaya mecburdur. Çünkü, kendini ileri sürmek, yaptığının karşılığını beklemek veya takdir olunmak içindir. Halbuki takdir beklemek bir bencilliktir. Türkçü, milletine bir hizmet yaparken, bunu, beğenilmek için değil, görev bildiği için yapar ve yapacağı en büyük hizmetin bile, adı sanki bilinmeden ölüp mezarsız yatan şehitlerin hizmeti yanında pek küçük kalacağını bilir.
>
> Türkçülük, yükselmek için değil, yükseltmek içindir. Topluluklar, fedakar fertlerinin çokluğu nispetinde yükselir.
>
> Türkçülük, bir fikir olduğu kadar da inançtır. inanç olduğu için de tartışmasız, tenkitsiz kabul olunur. Onun tartışılacak ve tenkit olunacak tarafı temeli, esası değil, ayrıntılarıdır
>
> Türkçüler, dayanışmalı yaşamaya mecburdur. Dayanışma, az kuvvetle çok iş görmenin tek ve değişmez çaresidir. Dayanışma olmayan yerde, için için bir çekişme var demektir. Türkçü, ülküdaşları ile olacak bir geçimsizliğin ülküye zarar getireceğini bilir
>
> Türkçü hiç şüphesiz, Türkten olur. Fakat her "Türkçüyüm" diyen Türkçü değildir. Samimi olması ve Türkçülüğün şartlarına uyması lazımdır.

ve ben türkçüyüm çünkü atamdan ders aldım. ve bazılarının "siz türkler tarihinizle övünür durursunuz" gibi cümlelerine aldırış etmem evet tarihimle övünürüm atalarım ne güzel işler yapmış derim korkmadan.!! daha önce o büyük imparatorluğumuzun milliyetçilik yüzünden yıkıldığı bilirim. bu yüzden milletimin kültürüne diline sahip çıkarım. türk-kürt kardeşliğine inanırım ancak onlar ne zaman amerikasından ingilizinden almanyasından rusyasından yardım almayı keser demokratik yollarla hakkını aramaya başlar işte o zaman kürtler kardeşimdir. madem beraber kazandık diyorsunuz bu vatanı. neden bizi arkadan vuruyorsunuz??

cevap yoktur hiç bir zaman..*

edit: seri eksi oy veren ibneler durmayın yola devam.!