bugün

fransa' da yaşadığım bir ilişki sırasında italyan bir erkekten duyduğum onur kırıcı cümle.
doğru sözdür. kokuyoruz kardeşim. otobüse, trene metroya binin görün kokup kokmadığımızı.

temizlik hak getire, hala sokaklara tüküren mi arasın sümküren mi...

yıkanmak haftadan haftaya bir ritüel hala bizde.
sol frame bakınca ilk kez yanıldım. aha dedim maldanadam yeni bir saptamada bulunmuş. ama yanılmışım. konuya gelecek olursak biz türkler gayet temiziz. fransızlara sıçmayı öğreten milletiz lan!
ayrıca: maldanadam başlığı kaptırmışsın la, hayrola.
(bkz: belediye otobüsleri)
(bkz: her gün duş almak)
eski yıllarda ortaya çıkan fransız manikürü pis fransız kadınlarının tırnaklarını kesmeye üşendikleri için içlerindeki pislikler gözükmesin diye tırnak uçlarına sürdükleri koyu beyaz oje ve tırnagı kaplayan mat beyaz ciladan oluşan bir manikürdür. giydikleri kabarık etekler her yere oturup s.çmayı kolaylaştırdığı için giyilirmiş eskiden eee ne konuşuyo bu franklar. hepsi beyazıt öztürk gibi ğğğ ğğğ zaten.

maldanadam burdaysa şimdi başlığa s.çar fransız lafı geçiyorya ondan.
--spoiler--
evet sana sana sana hepinize be... rezil iğrenç yaratıklar.. hiç mi insanlık yok sizde ha? nedir bunlar ha nedir? nasıl yollarsınız bu pislikleri.. onlar entry istiyor haber istiyor eğlence istiyor.. onlara yardım elinizi uzatacağınıza birde utanmadan sıkılmadan alay ediyorsunuz.. aslında alay edilecek küçük görülecek birileri varsa o da sizlersiniz.. hiç bir işe yaramayan asalak gibi yaşayan sizler.. utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz...
--spoiler--

(bkz: münir özkul)
bunu söyleyen kimdir öncelikle bunu sormak lazım, ortaçağ boyunca biz değil avrupa vebayla savaşmıştır,pislikten ölmüşlerdir,yıkanma kültürleri hatta tuvalet kültürleri bile olmayan tuvaletlerinde taharet muşluğu dahi bulunmayan toplumlar bizi bu şekilde itham ediyorsa, bu itham abese intikal eder. dünyada arapyarımadası, avustralya hatta güney amerika dahil pek çok yer gördüm, ama türk insanı kadar temiz ve temizliğine dikkat eden bir topluma rastlamadım. yani müslüman olduğumuz için değil, çok fazla su sorunu yaşamadığımız içinde değil, türk olduğumuz için , atalarımızdan böyle gördüğümüz için, temizliğinde imandan geldiğini bildiğimiz için temiziz ve bakımlıyız. hangi ülkenin insanı 40 derecede iETT otobüsünde kokmazsa bende onun elini öperim ozaman. ( hassasım bu konuda sözlük )
toplu taşım araçlarında yüzleşmek zorunda olduğumuz gerçektir, yıkanmayı sevmeyen suyla arası olmayan bir milletiz. parfüm gibi şeylere para verilmesi gerektiğinden onuda kullanmayız ondan sonra elalemin maskarası oluruz.
hangi milletten olursa olsun temiz olmayan pis kokar kardeşim.
türkiye'de yaşayan 70 milyon türk insanını ve dünya genelindeki sayısını bile bilmediğim onca türk'ü tek tek koklamış ve bu sonuca varmış, allah'ın yarattığı ama takip etmediği zavallı bir insan tespiti.
Ter, sulu bir sidiktir. Ter kokusuzdur. Fakat ter bir müddet sonra bakterilerin üremesi sebebiyle koku yayar. (Mesela sarımsaklı bir şeyler yenmişse çemen gibi daha güzel yapar)
Yani insan terler, terlemezse bir gariplik var. Amma insan terledi diye kokmaz. Terledikten sonra kişisel hijyenine dikkat etmediği için kokar.
Sen terledikten sonra gir banyoya yıka koltuk altlarını, enseni, sür antiperisperant kremini, dökün kolonyanı bak bakalım ter kokuyor musun?
Her gün değiştiriyorsan iç çamaşırlarını, çorabını, düzenli hijyen sağlıyorsan, ter kokma ihtimalin son derece düşüktür.
Bunları yapmayıp, ölü eşşek gibi kokarsan da, ulan bu götü boklular ortaçağda sıçıp sıçıp yola döküyorlarmış diyemezsin.
dersen ayıp olur.
alice in chains grubunun da doğruladığı gerçek. bi siktirin gidin banyo yapın ya yeter.