bugün

eğer ben şöyle ağız tadıyla sevdiceğimle bir seks edemeden savaşa mavaşa girerse hakkımı helal etmeyeceğim ülke. bir durun amına koyim biraz daha ya.
şaka maka iç dış her türlü sokacak yada sokulacak ülke. orasını bilemeyeceğim.
Kürtler: ışid'e destek veriyor.
ışid: koalisyona destek veriyor.
Amerika: türkiye destek vermiyor.
esad: teröristlere destek veriyor.

özet: akp'nin dış politikası.
Gerçekten boktan, berbat bir ülkedir.

Vatandaşlarına bakıyorum da, türk olmayı ayrıcalık sanan, kürt olmayı ayrıcalık sanan, türkten nefret etmeyi güzel bir şey sanan, kürtten nefret etmeyi güzel bir şey sanan, din için adam öldürmeyi normal sanan garip insanlar var. Evet dünyanın her yerinde vardır, ama en çok burada var. Velev ki en az burada olsun, realist olun. 3000 kilometre ötedeki şeye en fazla üzülür geçersiniz. En azı burada diyelim velev ki. Beni etkileyen burası zaten. Ses çıkartmak en doğal hakkım.

Ne eylem yapmayı biliyor insanlar, ne de eylemlere tepki vermeyi biliyor. Gündemden gidelim.

Otobüs yakılmış.

Eylem otobüs yakılarak yapılmaz. Bu eyleme tepki de aaa otobüs yanıyor diye verilmez. Eksik ve canice olur. insanlar ölüyor ama bu otobüslere zarar vermenizi haklı çıkartmaz, yanlış yapılıyor derseniz ve karşı "eylem" yaparsanız olay doğru olur. Eylem yapmak ta ele silah alıp adam avına çıkmak değil. Amına koduğumun ülkesinde herkes ölmeyi bayılmak zannediyor gibi. Türkler üstündür, silah alır sikeriz. Kürtler üstündür, silah alır sikeriz. Nah sikersin. Amına koduğumun yerinde demir adam mısın, thor musun be vatandaş ? Siktiğimin dünyasının en büyük kahramanı olur da ölürsen bile, sen öldükten sonra hissedemeyeceksin lan hiçbir şey. Kahramanlığın var ya, bir sike yaramayacak sen olmayacaksın çünkü. Ölmek filmlerdeki gibi mi lan ? Biri ölüyor, olay devam ediyor sonra sen de diyorsun ki ne öldü adam lan oh gaza geldim oh sikiş sokuş. Bu mu lan hayat ?

Bir kadını sevin, güzel şarkılar dinleyin, güzel yemekler yiyin, sıkı çalışıp eve dönünce güzelce duş alın yataktan çıkmayın, bir hafta sonu öğleden sonraya kadar uyuyun, azıcık güzel şeyler yapın lan ? Kürtler için ölmeyin, türkler için ölmeyin, din için ölmeyin amına koduğumun yerinde. iki tarafta da anlayamadığım bir sorun var. Şimdi ben ingiltere' de yaşasam, neden türkçe konuşayım ? Hayır abi türkiye' desin. Kürtçeyi aranda konuş. Ama anadilde eğitim ? Lan bunun için adam mı öldürülür ? Dil dediğin adam gibi kurslarda 6 ayda öğrenilen birşey. Sen biliyorsan çevrene 1 senede öğret. Bunun için adam mı öldürülür, dağa mı çıkılır, güzel şeylerden vaz mı geçilir ? Ya da türkler tarafından bakıyoruz. Velev ki adam bunu istedi. Niye ilk yaptığın şey siktir git kürt demek oluyor ? Adam kendi mi seçti milletini ? Biz seçecek olsak 30 santim sikli kongo asıllı amerikan ya da iskandinav olmayı seçerdik. O mu seçti amına koduğumun orta doğusunda doğmayı ? Yoo. iki tarafında yanlışları çok ve kimse bunu kabul etmiyor. Kimse objektif değil. Herkes birşeyler istiyor. istemeyin amına koduğumun yerinde böyle şeyler. Şart mı amk ? Bir kadını sevin, ailenizle çok vakit geçirin, zeka kapasitenizin, çabalarınızın karşılığında verilen maaşla yaşayabileceğiniz en güzel hayatı yaşayın, sendikalara üye olun, çalışma koşullarınız için, "kendiniz için" mücadele edin. Bir şeylerin peşinden koşup "şehit" olmayın. Bir sik olmayacak çünkü.

Ha kime ne anlatıyorum ki ? Kaç kişi düşünecek, kaç kişi görecek.

Yarın yine kürtlerin arasına arabayla dalınacak, yarın yine atm, market patlatılacak. Aferin amk.
Çocuğunu yönettiği ülkenin adaletine ifade vermeye göndermeyenler, milletin çocuklarını yabancı topraklarda savaşsın diye tezkere çıkarılan ülke.
avrupa'daki en genç nüfusa sahip ülkedir.
IŞiD ile mücadelede en aktif rol alması istenen devletimiz. acaba bizim kukla hükümet ne yapacak? http://www.odatv.com/n.ph...yi-isaret-etti-1210141200
dünyanın en dandik coğrafyasına sahip ülke. edirne'nin veya hakkari'nin öte tarafında olsam kimlik bunalımında olmazdım, neysem o olurdum, halimden de memnun olurdum. fakat ikisinin arasında balataları sıyırdım amına koyayım.

hani türkiye için denir ya "doğu ile batı arasında köprü" diye, çok yanlış. türkiye aslında doğu ile batı arasında sıkışmış, birkaç asırdır hangi tarafa ait olduğuna karar verememiş, iki yonca tarlası arasında kalıp açlıktan ölmek üzere olan bir eşektir (benzetmemi mazur görün). multikültürel bir yapıya sahip olduğu için de karşı karşıya gelse birbirlerini boğazlayıp kanlarını içecek kesimlerin ve ırkların bir arada yaşam mücadelesi verdiği bir ülkedir. türkiye'nin jeopolitik konumu da diğer ülkelerin pek umrunda değildir, türkiye her zaman onlar için hasta adamdır, düşünce tekme vurulacak bir ülkedir. doğu'nun avrupa'ya bakan yüzü değil, kafası batı'ya kıçı doğu'ya bakan bir ülkedir. mesela şu durumda olsaydık bugün dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri olabilirdik, kim bilir:

https://pbs.twimg.com/med...BznPt0oIcAAb16K.jpg:large

bugün türkiye dünya genelinde islamcı teröristleri destekleyen, silahlandıran, dolaylı yoldan avrupa'nın da güvenliğini tehdit eden bir ülke haline geldi. halk desen bunalımda, birbirini boğazlamaya bahane arıyor. kriz desen kapıda, inşaat balonu patladı patlayacak. türkiye'ye yerleşen ışid militanlarının sayısı bilinmiyor. bunların olası bir savaş halinde nerede kendini patlatacağı, hangi masum insanın parçalanarak ölmesine ya da sakat kalmasına sebep olacağı da bilinmiyor. muhtaç olduğumuz kudretin yerini de bonzai almış amına koyayım.

velhasıl bu ülkenin en azından 10 sene öncesine dönebilmesi için bile artık en az 50 yıl geçmesi lazım. o derece geriye gittik ve gitmeye devam ediyoruz. sonumuz hayır olmayacak o belli, siki tutacağız hepimiz. umarım bu batmaya yüz tutmuş türkiye cumhuriyeti'nin küllerinden gerçekten gurur duyabileceğimiz, üzerinde yaşamaktan memnun olabileceğimiz bir "yeni türkiye" doğar. yoksa tarih tekerrür edecek, osmanlı ile aynı kaderi paylaşacağız. üstelik bu sefer bizi kurtaracak ve örgütleyecek bir atatürk de yok.
ukranyalılara da kapılarını açarsa kendi başına birleşmiş milletlere dönüşecek olan ülkem.
ukraynalılara kapısını açarsa bizi de nasiplendirecek ülke. sadece kadınları ve kızları alsın. 1-2 tanesini evime alabilirim, gelin.
artan arap,suriyeli ve de kürt nüfusu ile iyice boku çıkan memleket. özellikle istanbul'un iyice boku çıktı. arkadaş otobüse bineceksin, ya da ne bileyim gezmeye çıkacaksın, bakıyosun bu adamlara kabile halinde geziyorlar amına koyim. elin ecnebisi görüyor bunları, daha sonra türkleri arap gibi görüyor. kurallara uymayan bunlar, hırsızlık yapan bunlar, olay çıkaran bunlar, adam öldüren bunlar. yetti be artık...ya adam gibi kurallara uyun, uyum sağlayın, ya da kendi ülkenize siktirin gidin, ya sevin ya da terkedin...
cennet ülkedir. canım vatanımdır. bir gün mutlaka layık olduğu en üst makama çıkacaktır.
dünyada terörist ithal eden tek ülkedir.
bkz:suriyeli mülteciler
kanada ya bin basan ülkemizdir.
dr iyad el kuneybi'nin "türk modeli ve erdoğan tecrübesi" kıymetli alim kuneybi'nin gözünden ülkemiz.

http://www.incanews.com/h...deli-ve-erdogan-tecrubesi
bugünlerdeki hali şudur:
https://fbcdn-sphotos-d-a...93e1e08a36ffac8c81f3bd064
içerisinde en çok vatan hainini barındıran, suriyeli mültecileri doldurup sınavsız üniversite imkanı tanıyan, üç tarafı denizle dört tarafı düşmanla çevrili olan dört mevsim yaşanan ülke.
el altından diğer ülkelerin teröristlerini destekleyen, topraklarında teröristleri barındıran yemek veren tedavi eden, güçsüz pasif bir devlettir. artık başı dik değildir.

(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
abd baskıları yüzünden pkk yı yok edememiş, kürt ayaklanması ihtimalinden apoyu asamamış ülke.
insan hayatının gram değeri olmadığı ülke.
az önce ölüm tehlikesi atlattım. hala elim ayağım titrerken aklımdan geçen tek düşünce şu. umarım o inşaat kimsenin canına zarar gelmeden bir an önce son bulur, umarım yaptığım şikayet sonuç verir ve o insanlar da aklını başına toplar.
Gündemi sürekli olumsuz olan ülke. Zengini çok zengin, fakiri ise çok fakir olan ülke.
iç siyasetiyle ilgili sabaha kadar konuşup diğer gün hala sonuç alınamayan ülkedir. Ötv'si %45 olan ülkedir.
cumhuriyetin 91. Yılı kutlu olsun.
kennedy'yle kruşçev aklı başında insanlar olmasaydı, 62'den sonra bir daha kurulması gerekirdi ve muhtemelen sosyalist bir ülke olurdu; içinde islamcı veya cumhuriyetçi kalmayana kadar.
yobazlar ve ırkçılar ölse mükemmel bir ülke olacak, ama nerde adamlar dipçik gibi lanet olsun onlara.