bugün

(bkz: türkiye ortadoğunun küçük eniştesidir)
27 yıldır başına bela olmuş pkk'yı bir türlü bitiremeyen ama ne hikmetse hiçbir sorunumuz yokken suriye ile savaşmak için yırtınan ülkem.
akp'nin önderliğinde, orta doğu'nun lideri olmak için çıktığı bu yolda tokat manyağı olmuştur. suriye'den bile tokat yemiştir ne yazık ki.

(bkz: durmak yok yola devam)
sınırsız interneti bile sınırlı olan özgürlükçü ülke.
osmanlı devletini yıkmasına rağmen ermeni ve kıbrıs sorunu gibi birçok sorunu ondan devralmıştır. bununla beraber türkiye'de Osmanlılardan miras bir imparatorluk gururu vardır.
an itibariyle şike, aziz yıldırım, örgüt, tahliye vs. vs. denilerek yine gündemin değiştiği ülke.

suriye ile olan münakaşa vardı, daha önemlisi 2 pilotumuz kayıp hatırlayanınız var mı?
herkes hukukçu, herkes siyasetçi, herkes teknik direktör, herkes adam herkes reis bu ülke de....
https://fbcdn-sphotos-a.a...68740025_2083621939_n.jpg
böyle bir yerdir bu ülke.

kaynak: http://ccc.incisozluk.cc/...yedeki-yobazlığın-kanıtı/
devletin dağıttığı sütten zehirlenen çocukların kabahatli olduğu, devletin yaptığı evlerde uyuyan çocukların sele kapılıp boğulduğu, terörist elebaşının ev hapsinin dllendirilip emekli genelkurmay başkanı nın içeride tutulduğu, doğuda birilerinin elini kolunu sallayarak askerini şehit ettiği, çocuğuna güvenle süt içiremeyen, çocuğunu güvenle uyutamayan, 20 yaşındaki gencinin hayatını koruyamayan, otuzbin insanını katletmiş adamı içeriden çıkarmayı konuşabilen, ama artık biraz fazla vebal almaya başlamış memlekettir.
Türkiye'de Kitap okuma oranı %/3, Gazete okuma oranı %/7, Otobüs'te Başkasının Kitap Ve Gazetesini Okumaya Çalışma oranı ise %/90'dır.
8/7/2012 tarihli milliyet gazetesinde can dündar'ın köşe yazısına göre 11 eylül saldırılarından sonra dünyada teröristlikten hüküm giyen 35 bin kişiden 12 binini barındıran ülke.

tabi düşündürücü,3 teröristten 1'inin ülkemizde olması,dünyanın en çok terörist yetiştiren ülkesi olmamız..

herhalde geleni geçeni içeri alıp terörist damgası yapıştırmamızdan olsa gerek.
yüzüklerin efendisi filmindeki osgilliath sehri gibidir kendisi bir tarafta orklar yani pkklı ve kürtler diğer yanda insanlar yani türkler yer almaktadır ileride illaki bir kıvılcımla alev alacak olan bu olay inşallah kanlı şekilde bastırılır.
her gün yeni bir güne, bir skandala uyanıp, önceki günü unutan güzel ülkem. insanımız duyarsızlaşıyor, ve bu anlaşılamıyor neden böyle?
suriye'nin vurduğu pilotlar; unutulmaya yüz tuttu, basit savaş çığırtkanlıkları ve üzerinden siyaset yapılması dışında zaten zerre değer verilmedi.
samsun sel faciası; başka bir siyaset unsuru oldu orda ölen insanlarımız.
kpss iddiaları; emek hırsızlığı dediğimiz şey şu, binlerce insanın 1 senelik emeği, harcaması, umudu, alın teri, hatta yaşam amacı. ve bunların çalındığı iddiaları var peki tepkimiz ne koca bir sıfır. neden olmasın ki türkiye, tesadüfler ülkesi. yıllar önce bir tır şoförü çevirmede durduruluyor, adamın tek gözü kör öbürü ise %80 görüyor, işte bu tablo yeterli. türkiye'de her şey tesadüftür, yaşamak da ölmek de, zengin olmak da, batmak da...
türk insanını işlevsiz hale getiren ülke. aynı adamı git avrupa'ya koy çalışkanlıkta sınıf atlar.
sağı solu belli olmayan ülke.
(bkz: anne ben ironi yaptım)
yüksek derece vatanını seven biri olarak son zamanlarda yaşanılmayacak hale geldiğini düşündüğüm ülkedir. dışardayken etrafıma her baktığımda gerçekten burada olmak istemediğimi bir kez daha kendime ispatlıyorum. insanları, yapısı, devleti, eğitim sistemi, ulaşımı, yaşam koşullarıyla gerçekten olmak istemediğim bir yer haline geldi. Türkiye cumhuriyeti nin ömrünün bittiği de gözler önündedir zaten.

edit: ben atatürkçüyüm. türkiye ye, topraklarımıza aşığım. ama artık burası kahraman türklerin değil. kurtarılabileceği ne de inanmıyorum.
"dünyanın en mutlu ilk 100 ülkesi" sıralamasında, 77. basamaktan kendine yer bulmuştur. listede, izlanda ve hollanda başı çekiyor.
şüphesiz bu ülkede en zor bulunan şey "kendine güvenen insan"dır.

yüzyıldır süren kara propaganda bu ülkede yaşayan türk'ü sindirmiş, uysallaştırmış, dönüştürmüş ve özgüveninini yerle yeksan etmiştir. bu yüzdendir ki bu ülkede büyük hayallere ve düşüncelere sahip olan herkes taşlanmış ve yine aynı ülke insanı tarafından aşağı çekilmeye çalışılmıştır.

ama ümidim o ki bu ülke yakın zaman içinde tekrar kabuğunu kıracak ve yüz küsür yıldır kendisine "dayak atanlara" gereken cevabı verecektir.
son dönemlerde islam şuuru ve Türklük bilincinden uzaklaşan , osmanlı ruhunu tamamen kaybeden devletimiz.
gemimiz vurulur, uçağımız indirilir , kardeş türk ve müslüman devletler işkence çeker biz sadece uyuruz.
günde kişi başına 2,5 ekmek tüketimiyle en çok ekmek tüketen ülke.
bana göre dünyanın en güzel ülkesi. içinde herhangi bir faşistlik taşımayan, gayet saf bir cümle bu. üzerinde türkler yaşadığı için değil; bulunduğu konum itibariyle, zenginliğiyle, her bir karış toprağında yaşanan ve tarihin en önemli olayları kabul edilen olaylardan bahsediyorum.

dünya üzerinde türkiye kadar "zengin" bir ülke yoktur bana göre. bildiğim kadarıyla, her ilinde veya vilayetinde ya da eyaletinde her ne sikimse, bir ürünün meşhur olduğu başka bir ülke daha dünyada yok. en batısından en doğusuna kadar; peynirin en iyisini, yoğurdun alasını, karpuzun danasını, bastonun en ince işçilikle yapılanını, en über teknolojiyle yapılanının bile yapamadığı kadar güzel halıları, ingilizin bile süt katmaktan çekineceği çayı buluyorsun ülkede.

batısına bir gidiyorsun, bir çağı bitirip başka bir çağa geçilen mekandasın. hz. muhammed' in müjdelediği, hatta kendisinin bile görmek istediği şehirdesin. kuzeyine gidiyorsun, doğa harikası. karadeniz' in bereketi. çayın, fındığın en alası. güneyine gidiyorsun, cennet. akdeniz iklimindesin. sonradan görmelerin, haftasonu denize girmek için, hatta bazen sadece "gittim" demek için gittiği ispanya' ya, italya' ya on basar. doğusuna gidiyorsun, ortadoğu ya açılan kapı. medeniyetlerin kesiştiği yer. peygamberlerin şehirleri.

şu kadar güzel olayın tadını çıkartamıyoruz arkadaş. bir arkamıza yaslanıp da "lan ne güzel ülke" diyemiyoruz. hep bi ırk katıyoruz işin içine. hep bi insanlar üzerine oyunlar oynuyoruz. o onu vuruyor, o ona taş atıyor, milletin vekili polis copu yiyor. insan gibi dizimizi kırıp, yanyana oturamıyoruz. hep bi çatışma, tartışma, açılım... ya elin herifini getir dünyanın öbür ucundan, yaşasın türkiye' de 4 sene. 4 seneye bile kalmaz belki, ben bu ülkenin vatandaşı olmak istiyorum der. ki bunun örneklerini çok görüyoruz. biz burada doğuyoruz, büyüyoruz, geziyoruz, görüyoruz, doğuştan şanslıyız yani, ama bi rahat yerde götümüzü tutamıyoruz.

ben havaalanında çalışıyorum ve her gün şahit oluyorum, her 100 insandan 90 ı mutlu ayrılıyor türkiye' den. taksici kazığı yemesine rağmen, yolda magandalarla kavga etmesine rağmen, konuyu yarıda kesip hep güzel şeylerden bahsediyorlar. bir daha kesin geleceklerinden bahsediyorlar. sen burada doğuyorsun, büyüyorsun; ama dünya sikinde değil.

şu at gözlükleri bir çıksa o gözünüzden. neler göreceksiniz de işte kafalar örümcek ağı bağlayınca biraz zor oluyor tabi. hayırlı işler.
özlenen, özlemi can yakan sevgili ülkem. seve seve ugruna can verilecek bir seyler varsa bu dünyada onlardan birisi de sensin. hic bir ülke senin yerini tutamaz. güzelliklerinle cirkinliklerinle ben sana aitim.
eleştirdiğimiz, kaçmak istediğimiz ülkemiz, zaman zaman. ancak gün gelir de yabancı bir ülkeye yerleşirsek her gün onu biraz daha özleyeceğimiz kesin.
halkın toplumsal olarak hiçbir olaya tepki vermediği ülke ülkem.
zor durumdaki ülkem.biri çıkar akp adı altında örgütlenir güya hükümet yönetir ülkeyi türlü fesatlıklar içine suriyeye çekmeye çalışır illegal silah ticaretinden ve daha bilmediğimiz başka boklardan avanta yapmak için. diğeri çıkar chp adı altında şemdinlide neler oluyor hükümet açıklasın diyerek aslında ordunun itlaf ettiği pkk lıların adedinin ortaya çıkmasını ve ülkenin zor durumda kalmasını ister. biri çıkar mhp adı altında şu en badireli günlerde millete hiç bir provokasyona alet olmuycaz oturun yerinize der olma amına koyayım memleket elden gittikten sonra götüne kına yakarsın.başımızı hangi kayaya vursak yarabbi.hey yarabbim sen türke aklı başında insanlar bağışla yarabbim böyle gitmeyecek belli.