bugün

Türkiye nin gelişiminde rol oynayan en büyük faktör Türk genci nin bilim, teknoloji adına yapacağı ataklar, gelişmeye yönelik en guzel ataklardır.
Ve Türk genci buna vakıftır.

Atatürk Türk gencini bu konuda desteklediği kadar kimseyi desteklememiştir.
Bu yüzdendir ki gençlerimizin bu işi ciddiye alıp daha sıkı çalışmaları gerekir.
vizyon meselesi. türk halkı gelişmek istemiyor, kendini disiplinize etmiyor. gelişmek büyümek değişmek isteyenler azınlıkta.
Bizden dolayı. Hepimizden. Beyin yok türk vatandaşında.
Tek nedeni yok. Balık baştan kokar diye boşa demiyorlar. Ülkenin gelişmesi için ilk başta baştakilerin ona göre yol çizmesi gerekiyor. Eğitim yerinde sayıyor, üretim yok, ekonomi kötü gelişim doğal olarak gittikçe kötüye gidiyor. Düzenli bir 10-15 yıllık yol haritası çizilmesi lazım.
akıllar ceplerle- çükler arasında mekik dokuduğu için. mesleğimin en iyisi olmak istiyorum diyen birini duyduk mu hiç ?
Üretim yokluğu, iç çatışmalar, cahiliyet fazlalığı/okuma azlığı, sosyal medyanın yalan şeylere ilgi gösterip gerçekleri göstermemesi, kuru gürültü ile bir şey başaracaklarını sanan bir milletiz. Şöyle olsa ortalığı kaldırırız diyip hiç bir şeyi yapmamamız
Halkından çok beddua alıyor. Atatürk'ü severim hayran olduğum bir liderdir ama Türkiye cumhuriyeti devleti ister kabul edin ister etmeyin burjuvazi devletidir. 100 yıla yakındır gelen iktidarlar halkın çıkarını değil bellirli bir zengin sınıfı yaratmak için çalışıp durdular. Bu devlet halkının çıkarına bir kanunu meclisten geçirmedi. En büyük örnekleri

Kyk borcu faizlerini silin diyoruz ekonomik kriz var gençler yapamıyor diyoruz tık yok.

Askerlik ile ilgili düzenleme yapın 30 bin TL çok fazla diyoruz ipleyen yok ama CHPli koç ailesinin efendim Cengiz holding daha niceleri in bir çırpıda vergi borcu siliniyor faizsiz kredi veriliyor. Sonra kalkıp Türkiye neden gelisemiyor diyorsunuz. Halkından sürekli beddua alan bir ülke gelişir mi?
kimse ülke için değil daha çok para için çalışıyor herkes fırsat kolluyor dayılar full donanımlı işçileri işe sokmaktansa kötü yeğenlerini işe sokuyor okul olaylarını hiç katmıyorum o bambaşka bir boyut zaten bu ülkeyi açgözlülük bitirdi hep daha fazlası istendi herkes suçlu şuan.

artık gençler en kolay çoğu analog saati veya çarpım tablosunu bile bilmiyor okumak öğenmek kimsenin sikinde değil gibi 2000 lerin öncesine bakalım birde öğretmen ödev veriyor götün yiyorsa yapma bak neler oluyor şimdi yapmasan bile bedel ödemiyorsun ister inan ister inanma geçmişte verilen ödevler çok büyük şeyler kazandırıyordu 70 lerin 80 lerin ilkokul mezunları bile ünililere taş çıkartıyor yalanmı.

şunu unutmayın bu ülke asla gelişmeyecek bu şekilde asla gelişse bile ancak iki yıl dayanır.
Çalışmayı millet olarak sevmiyoruz. Boş muhabbete bizden yiğidi yok.

Bu başlıkta çalışmalıyız diyen piclere bakmayın, tembellikten bilgisayarı ayağıyla kapatan hayvan bunlar.
Vücudumuzun yüzde yetmişi suysa geri kalanı şikayet hep.
Çünkü hala odaklanmamız gereken şeylere odaklanmıyoruz, hala üretmemiz gerekirken biz satın alıyoruz, üretebilmek için düşünmemiz gerekirken hala onun bunun kıyafetine, ne giymediğine ya da giydiğine bakıyoru, işini doğru yapacak insan yerine eş dost akrabaya veriyoruz...

Adam gibi eğitilmiyoruz...
toplumun büyük bölümü ilkesiz ve cahil.
siyaset toplumun aynasıdır.
türkiye, gelişemez; zira içinde bulunduğu atmosfer zehirlidir. kafayı takmaya gerek yok, kim ne bok yerse yesin, önce kendinizi kurtarın.
(bkz: kızımın öğretmeni kadın olmalı)

ne denilebilir ki?
birşeyler üretmek için değil maaş almak için çalışıyoruz..
sol tarafa bir bakın bakalım neden gelismiyor?
Hep söylerim Atatürk bize yalan söyledi.

Türk milleti çalışkandır der kendisi ama aslında çalışkan filan değiliz kabul etmek lazım. Elin almanı japonu nasıl daha iyi çalışırım, nasıl ülkene katkı sunarım diye uğraşırken. Bizdekiler nasıl memur olur yatarım, üzerimdeki işi nasıl başkasına itelerim, nasıl 40 yaşında emekli olurum derdinde.

Sonuçta çalışmadan gelişme olmaz.
neden gelişsinki.
en büyük nedeni çoğu insanın hala din ve ahlak kavramlarını birbirinden ayıramaması.
Hala çoğu yerde kadınlara erkeklerle eşit haklar verilip eşit imkanlar sunulmuyor bu böyle oldukça erkekler ne kadar gelişirse gelişsin kadını karanlıkta bırakmanın cezasını toplum olarak uçuruma yuvarlanmakla çekiyoruz. Bunun dışında hala şiddetle laf attığınız, aşağladığınız Arap kültürünü yaşatmaya devam ediyorsunuz. Saçma ahlak kurallarınız var ve bunu sözde dinle destekliyorsunuz oysa çoğunun dinde yeri bile yok ha hadi dinde yeri bile olsa hiç mi mantığınız yok?
Burdan yola çıkarak tüm bunları eğitime bağlıyabiliriz. eğtim şartları böyle oldukça böyle bı sistem devam ettikçe boş beleş tipler büyümeye devam edicek ve ülke daha da kötü hale gelicek.
aleviler yüzündendir. herşeyi sabote ediyorlar.
Cehaleti din diye kutsadık.
Kabalığı nobranlığı delikanlılık diye onurlandırdık.
Aklı suç sayıp hakları düşünceyi yasakladık.
Yobazlığı, etnik faşizme özgürlük diyerek, halk beni seçti isteğimi yaparım demeyi, sandığı demokrasi saydık.
En acısı da bizi yöneten insanların bizden daha akıllı ahlâklı sorumlu ve işinin ehli olmasını önemseyen insanlarız.

Örn: Önüne gelen kızla sevişmek isteyip, evlendiğim kız bakire olsun diyen ve toplumda ekseriyetle bu düşüncede olan insanların evlendiği kızın bakire çıkmaması üzerine şikâyet etmesi her hâlde ahlâk ve akıl zafiyeti yüzünden olduğu gibi; böyle bir toplum da neden gelişmiyoruz demek, insan olarak gerekli erdemlere (eğitim, sorumluluk, muhakeme, bilim, tartışma kültürü, liyakat vb) sahip olmamayı bilmemek ile alâkalıdır.
(bkz: islam) bence.
Suriyeliler geliyor bu ülkeye her yıl.
Her yıl kavga,her yıl dövüş.
Sonra Türkiye neden gelişmiyor?
cehaletten doğan ego ve tembellik.

ülkede herkes kendini çok önemli insan sanıyor anasını satayım.

herkeste de bir kolay para kazanma hevesi, hayali...
Bir merak.

Gelen yiyor giden yiyor.

Sözde müslüman özde ahlaksız tipler yüzünden gelişmiyoruz. Ahlak eşittir cinsellik değildir.
Yapmıyoruz ben dahil çoğu kişi insanlık için elimizden geleni yapmıyoruz. Üretmiyoruz çabalamıyoruz yerden bir çöp dahi almıyoruz. Eğitim yerlerde sürünüyor zaten ve sadece memur yetiştiyor. Ahlak ise ahlaksızların dilinde. Adeletten eser yok..

Ahlaklı vicdanlı eğitimli adaletli insanlar olmamız dileğiyle...
güncel Önemli Başlıklar