bugün

başkanı nedeniyle galatasaraya karşı savaş açmış kurumdur. bir kaç etkisiz elemanda taraflı tff'nin açıklamasını görüp koskoca galatasaray başkanını kınamış* siz kimsiniz ki? insan sağlığı üzerinden ticaret yapan bir federasyon başkanımız olduğu için gurur duymalıyız* hayatım boyunca sınırsız güven duyduğum tek tff başkanı hasan doğan idi o da vefat etti. hasan doğan'dan sonra böyle insanları görünce utanıyorum, tiksiniyorum. şimdi biz böyle bir açıklama yapan federasyonun hakem atamalarına, kulüplere verdiği cezalara, yaptırımlara nasıl güveneceğiz?

federasyon başkanına bir uyarım olacak. galatasaray taraftarının sevmediği insanlar fazla saltanat süremiyor.

(bkz: aziz yıldırım)
tamamen işleri çığrından çıkmış durumda.
uefaya kafa tutan hede.
ünal aysaldan yiyeceği ayarı beklemekteyiz.
son zamanlarda yaptıklarıyla saçmalayan ve hiç olmadığı kadar fenerasyonlaşan bir kurum. savcılık bile bu adamlara güvenmediğinden delilleri vermiyor. nedeni de ünal aysal'ın açıklamasına gelen tepkilerinden açığa çıkıyor. vermemekte haklılar galiba. bu kurum hiç güvenilir değil. balık baştan kokar!
elimizde delil var diyerek insanları gözaltına alıp, iki gün sonra elimizde delil yok ceza veremeyiz diyen federasyona güvenmemek bir yana gülüyorum sadece. dünyanın neresinde var böyle bir kurum, ülke? (bkz: muz cumhuriyeti)
fenerbaheli ve şaibelere rağmen görevini yapmayan kurum.

üstelik şaibesiz lig isteyenleride ceza veririm diye korkutup susturmaya çalışan kurum.
şikenin üstünü kapatmaya çalışan insancıkların oluşturduğu 'kurum'. hay allah! kişiler ve kurumlar aynıymış gördünüz mü. şimdi bu kişiler olmasa biz tff'ye kurum diyemeyecektik mesela. ayrıca şikeyi yasallaştıran 'kurumdur'. aa bak yine kurum dedik! memedali bey ve şakşakçıları olmasa kurum diyemeyecektik. şaibesiz lig istiyoruz, gerekirse ligin açılışını uzatın diyen galatasaray başkanı'nı tehdit eden 'kurum'. hay dilimi eşek arısı soksun yahu!
türk futbolunun eyyam bataklığı içinde boğuştuğu düşünülürse ve dahi balık baştan koktuğu için hiç tereddütsüz eyyamın kralını yapan kurum. yok mu bu memlekette eyyama bir dur diyecek, yok mu bu memlekette oturduğu koltuğun hakkını veremeyince "ben bu işi yapamıyorum arkadaş!" deyip çekip gidecek?
"eğer çok konuşursan, sustururlar adamı" gibi kalıplaşmış bi düşünceyle açık açık tehdit etmiş ve tarafını belli ederek ciddi tepki toplamıştır. ne kadar godoman varsa oturmuş koltuğuna, yayılıp ahkam kesiyor. sen sus, sen konuş, benim dediğim olur, ne bu lan. o devirlerin yavaştan geçmeye başladığını şike olaylarıyla birlikte görememesi ne acı. koltukta çok yayılmasın çekerler altından bi gün mazallah. paranın geçerli olmadığı, yalandan şampiyonluklar değil gerçek futbolun kazanmasını istiyoruz.

temiz kramponlar istiyoruz ulan !
şikecilerle kol kola yürümemeli temizliğe başlamalı.
(bkz: şikecinin dostu)
acemi yönetimi bugün gereksiz celallenmiştir. allahtan fenerbahçe'nin açıklaması daha sakin ve centilmenceydi.

açıklamalarındaki "fırsatçı" ve "kınamak" kelimeleri bugünlerde "şikeci" gibi lafların bile kullanılmadığı spor kamuoyunda adeta çingene kavgası havası estirmiştir.

ahmet çakar stili devam ediyorum;

eeeeeeeeeeeeeeeyyyyy futbol federasyonu, sen değil misin ben tarafsızım diyen? sen değil misin sağ duyu çağrısı yapan?

eeeeeeeeeeeeeeeyyyyy mehmet ali aydınlar, türk futbolunu bu şekilde mi ileriye götüreceksin? şaibe altında olanlara "yüreğiniz ferah olsun", operasyona adı hiç bulaşmamış kulübe "kınıyoruz", "fırsatçı". kim prim yapıyor bu davranışınla?
rahmetli hasan doğan'dan sonra kaypak adamların başkanlığını yaptığı kurum.

(bkz: mahmut özgener) (bkz: mehmet ali aydınlar)
yanlıştır. asıl ismi :
türkiye futbol fe(n)erasyonu.
çok ciddi biçimde taraflı davranmaya başladılar .fenerasyon fb nin avukatlığını da yapmaya başladı.sanırsın böyle bir açıklamayı fb yapmış.onlar bile bu kadar sert bi açıklama yapmazdı.yazıklar olsun ne diyelim.
ateşle oynayan federasyondur.

dijitürk ve yardakçısı futbol kulüpleri ile birlikte olayın üzerine sünger çekmiş, lakin uefa'dan fırçayı yemiştir.

şimdi uefa tff'den taahhütname istiyor.

lig şampiyonunun başkanı içeride, lig ikincisinin başkanı kefaletle dışarıda.

evet hadi bakalım nasıl vereceksin o taahhütnameyi mehmet ali efendi. unutma ki böyle bir taahhütname verdiğinde şike soruşturmasından çıkacak en ufak bir kanıt durumunda tüm türk takımlarının ve hatta milli takımımızın uluslararası arenada yolunun kapanmasına vesile olacaksın.

eyyamın daniskası budur.

küçük beyinli futbol yöneticileri ve tff.

aferin, devam böyle...
tedirginliğini dile getiren suçsuz kurumu 'fırsatçılıkla' suçlar nitelikte konuşması tarafsız olmadığını, kamuoyunu rahatlatmak yerine ne derece eyyamcı olduğunu göstermiştir. büyük pozisyon büyük cesaret gerektiren kararlar ile gelir.
son günlerdeki açıklamalarıyla bundan böyle şike ve/veya tehditle maç kazanmış takımların ceza almayacağını beyan etmiştir çünkü kurumlar şike yapmaz şahıslar yapar ve ancak şahıslar cezalandırılır. ben direkt yeni sezonla birlikte bu açıklamaya göre kulübüme yazılı ve sözlü başvuruda bulunup kulübümün şampiyon olması için silahlı çete kurup her türlü yasadışı yolla kulübümün şampiyon olması için çalışacağımı bildireceğim.
konu feberbahçe olduğunda yöneticilerin yaptığı kulübü bağlamaz diyebilen, konu galatasaray'a geldiğinde ise başkan ünal aysal'ın açıklamalarına istinaden galatasaray kulübünü ceza vermekle tehdit eden kuruluştur. sadece şu hareketinden ötürü dahi kime hizmet ettiğini ve ne denli güvenilir bir kurum olduğunu anlamak için einstein seviyesinde zekalara sahip olmaya gerek yoktur.
aldıkları salak saçma kararlar ile türk futbolunun geleceğini tehlikeye atmıştır."kendi ayağına sıkmak" bu olsa gerek. ayrıca aldıkları bu kararla mahkemeyi "bakın bizim istemediğimiz bir karar çıkarsa türk futbolu gelecek 5 yıl uluslararası arenadan silinecek...!!!" şeklinde bir zorlamaya gitmiş olabilirler mi acaba...???
başkanı kendini külhanbeyi sanan bir mahalle kabadayısıdır.
üzerine basa basa elimizde delil yok demelerine rağmen hala bazı kesimler tarfından suçlanan kurum.
ünal aysal'a çok fazla tepki gösterdiğini düşündüğüm kurum. suçluluk psikolojisinden kaynaklıdır sanırım.
ibrahim akın ve iskender alın ın şike yaptıklarını itiraf etmelerinden sonra iyice köşeye sıkışan kurumdur. bakalım şimdi nasıl kıvıracaklar, merakla beklemekteyim.