bugün

Kadın olmaktan kolaydır.
Zordur. Harbi çok zordur.
(bkz: istanbul daki evsizler)
Kadın Evlenmeden Önce, Erkek Evlendikten Sonra Ağlar.
Tüm yükün sizin sırtınızda olup toplumsal bir çok olaya uğraşmak demektir. Evet.
çalışmak zorunda olmak demek.
(bkz: yalnızlık)
Evin olacak, araban olacak eşşek gibi çalışacaksın ama sesin çıkmayacak.
Para manyağı kızlar ve anaları yüzünden gerçekten zordur.
Zordur. Kezoların bakışı altında sokağa çıkmak, bir yere gidip seyahat etmek çok zor dostlar.
zordur. bu yüzden kestirdim.
(img:#2073572)
Ağır yükü olan durumdur.
Oku - askere git - iş bul - evlen - çocuk yap.
Daha sonra çocuklarının aynı evrenden geçmesini izle. Emekli ol ve öl.
eziyet. kadıköy'de göbek bi yerde oturuyorum, sokak cafelerle dolu. akşam saat 8'den sonra kahkaha sesleri gelir 4. kattaki eve mütemadiyen. bugüne kadar erkek kahkahası duyduğumu hatırlamıyorum, kadınlarsa bok varmışçasına kah kah kah keh keh keh. bu oturacağınız herhangi bir kafede de böyledir.

ancak bi grup erkekle bi grup kadını ayrı ayrı evlere koyup gözlemlediğinde; erkeklerin bulunduğu evden hayvan gibi kahkaha gelecekken, kadınların bulunduğu evde kahkaha açısından sakin bi sessizlik olacak.

dışarı çıkıldığı, sokaklara adım atıldığı an erkeklerin büyük bi toplumsal baskıya maruz kaldığı sonucunu çıkarıyorum ben bundan.
Geçmişte de zordur, bugünkü şartlarda da zordur zannımca. Başka ülkede de zordur, Türkiye’de de zordur. Erkek olmak da zordur, kadın olmak da zor. Söyleyeceklerim bu kadar anlayana...
2015’te WAT ile amerikadayım,orda garsonluk yapıyorum daha ilk haftam ülkede benimle beraber çalışan garson bi eleman daha var eleman 24 yaşında 1.60 boyu(en fazla) zenci bi eleman,bana dedi ki kardeş benim hatun gelcek bugün ben burda olmazsam yönlendirirsin tamam dedim neyse çalışıyorum bi kadın geldi aman aman sarışın 1.70-75 boy manken gibi bi surat ve süper bi fizik dedi ki nişanlım burda çalışıyo hassiktir çektim nasıl olur ya fln sonra bizim fırlama geldi arkadan tabi ben yönlendiremeden ama nasıl şok oldum aq sonra içimden harbi amerikaya fırsatlar ülkesi dememişler boşuna bu eleman bu özelliklerle trde bırak böyle bi hatunu kendine eş bile bulması 35 sene sürer sonra anladım bizim ülkede erkek olmak birçok yönden zor(askerliği evi geçindirme yükü osu busu hep erkekte) ama bunun yanında bu kadının yarısı etmeyecek kızları elde etmek için neler çekiyor yurdum erkeği işte bunlar hep coğrafya kader ilişkisi.
Ha, ha, ha, kadınlar da sizi bekliyordu, renkli gözlü, damarlı, espirilerini geçersek eğer adam haklı sonuna kadar hakli. Basit örnek vereceğim gidip instagrami biraz karıştırın anlarsınız.

Usa da isler cok daha farklı herşey cok daha doğal. insanların geçim derdi ve sefalet derdi olmadığı için maddi beklentileri değil daha cok gerçekten sevip sevilme konusundaki beklentileri one çıkıyor.

Baska bir örnek, bostonda bir kulübe üyeyim sürekli onlarla ortak aktivitelere gidiyoruz irlandalı bir kız vardı. Biraz daha tanıdıkça birşeyi fark ettim. 170 fit güzel göğüsleri olan( kontrplak değil ) sporcu eğlenceli dinamik bir kadin ve kadının iki farkli sevgilisini de gördüm. Birisi iranlı tipsiz bir kardeşimiz. Diğeri Iraklı koyu derecede esmer ve tartışmasız tipsiz. Evet iki sevgiliside tipsiz neyse olay kadının aşırı ilgi ve alaka beklemesiydi. Bu farki anlatmaya yeter herhalde.
Cevabı basit Türkiyede bunu bulamamanız. Çünkü Türk aile yapısından çıkmıyorsunuz. Elin Amerikalısı zenci kısa diye aşağıladığınız adamla kafa yapın bir mi dostum ? Değil. Yurt dışında kadına bir değer ve saygı var, ev işlerinde yardımlaşma var, gereksiz kıskançlıklar yok. Kadın istediğini giyip gayet çekici şekilde dolaşabiliyor neden ? Kısıtlayan yok. Erkek şiddeti bir nebze daha az, insanlar eğlenebiliyor, refah seviyesi daha yüksek insanlar kendilerine bakabiliyor, kafaları rahat. Öyle insanlara laf etmek, taciz etmek çok daha zor. Londrada ki sokakta ki sarhoşundan dilencisine kadar kişisel mesafenin önemini biliyor. E ne oluyor yurt dışında çirkin diye küçümsediğiniz ama eğlenceli rahat adamlar güzel kadınlarla beraber olabiliyor. Türkiyede kadın eve tıkılıp, iş yapmaktan kendine çeki düzen veremiyor. 1-2 güzel giyinen olunca da hop orospu damgası, çirkin giyinirse de kezban damgası yapıştırıyorsunuz.Sonrada burada Türkiyede erkek olmak gibi başlıklar açıp başka ırkları küçümsüyorsunuz. Çirkin bir kadınla yakışıklı bir erkek olabilir yada tam tersi, diğer ülkelerde bu kadar garipsenmiyor.
Nemore denen yazar adamın özelliklerini yazdım diye çirkin dediğimi kastetmiş eğer çirkin olduğunu belirtecek olsam adamın başka özelliklerini de belirtirdim benim orda vurgulamak istediğim davul bile dengi dengine olayı trde 1.60 boyunda bir garsonun 1.75 manken gibi bi kadınla beraber olma gibi bi ihtimali olabilir mi olayı daha nasıl açıklayayım.
Ben hikayden af edersiniz bi mok anlamadım. Adam çirkin ama güzel kızla birlikte. Türk erkeği yakışıklı:) ama Amerikalı güzelin yarısı kadar bile etmeyen türk kızı derdi çekiyor. Amerikalı adam böyle güzel kızları tavlamayı nerden öğrendi? Bunun Türkiye'de erkek olmakla ilgisi ne? Türk kızına giydirilmek istenmiş ama olmamış. Olmuş mu? Hiç olmamış.
Boşanmalar sonrasında nafaka ödeme
zorunlusu olan birey.
(bkz: Göster oğlum teyzene pipini)
Güzel hikâye ama türkiye'de erkek olmakla bağı yok.
Illa bağ kuracaksanız aslında bir sorun olarak gösterilen türkiye'de erkek olmak meselesinin cevabı da hikâyede.

Hepiniz kendinizi inanılmaz yakışıklı ve kusursuz sanıyorsunuz. O sebeple amerika'da karşına çıkan "kısa boylu ve zenci" olarak anlattığın ve aslında çirkinliğine vurgu yapmak istediğin o adamın güzel bir kadınla birlikte olması anormal geliyor size.

Insanlar materyalist değil bu ülke erkekleri gibi. Herkes hokka burun, kusursuz fizik peşinde değil. Merhamete, zekaya, bakış açısına önem veren insanlar da yaşıyor dünyada.

Velhasıl kelam türkiye'de erkek olmak uçsuz bucaksız bir egoizmdir. Taa çocukluktan annelerin empoze etmesi ile başlayan "ben mükemmelim ve her şeyi yapabilirim, her şey benim olmalı çünkü erkeğim" egoizmi.
Kadın olmak kadar zor olmasa da, evet kayda değer zorluk yaşarlar.

Yıkılması, pes etmesi, güçsüz düşmesi, hepsi bir yana ağlaması bile ayıplanır.
Toplum kuralları, gelenekler, erkekleri duygusal anlamda baskılar ne yazık ki...
Oysa hepsi ne kadar insanı duygular...

Feministim, evet!
Düzgün efendi kız bulamıyoruz. O bakımdan çok zor.

Kız çok ama cogusu pert ... En azından duygusal anlamda pert.

Şimdi bı kız baya bı yavsadi ben de beğendim. Hatun 9 yıldır Latin dansı yapıyormuş... Ne yapayım ben bunla şimdi... imkansız ...