bugün

Sebebi sorulmadan dışlanmaktır. Namaz dahil ibadetin türkçe yapılmasını isteyen birini sevmemektir. Camilere masa sandalye koydurup namazı öyle kılmalarını isteyen birini sevmemektir. Haksız yere istiklal mahkemelerinde binlerce kişiyi asanları mükafatlandıran birini sevmemektir.

Bana göre Atatürk demek daha 15 sene önce çanakkale'de hezimete uğrattığın milletin kıyafetlerini giymeyeni astırmaktır.
''atatürk'ü sevmiyorum'' demek bile Atatürk'ün getirdiği düşünce özgürlüğünün kanıtıdır. Kimsenin sevme zorunluluğu yoktur fakat bu topraklarda özgürce yaşıyorsa Atatürk'e saygı göstermek zorundadır.
(bkz: şu çılgın fetullahçılar)
ihanettir, şerefsizliktir.
sevmek zorundamıyım lan? tabiki isteyen istediğini sever sevmeyene saygı göstereceksin arkadaş.
Lan adamı mezarında rahat bırakın lan ters döndürdünüz adamı mezarında. Atatürk olmasaydı sen bu vatanda rahat rahat türkÇe konuşabilir miydin. Filipinleri sömüren Amerikanın yaptığı gibi sana ingilizceyi dayatıp kendi dilini unutturacaklardı. Ki zaten günümüzde de bu yapılıyor. Anamızı bacımızı ingiliz coniler beceriyor olacaktı. Adam vatanını kurtardı şimdikiler gibi parselleyip satmadı. Adam türk tarih kurumunu kurdu soyunu daha iyi öğrenebilesin diye ondan önce Türklerin nereden geldikleri hakkında kimsenin hiÇ bir fikri yoktu sen şu an benim dedem osmanlı diyebiliyorsak yine Atatürk sayesinde diyebiliyorsun ki başımızda bu gün ingiliz coniler olsaydı sen yasasın büyük Britanya marşını söylüyor olacaktın eğer. adam türk genliğinin daha iyi bir ortamda yetişmesi iÇin elinden gelen her şeyi yapmış. Evlenin Çocuk Çoluğa karışmak yerine kendini vatanına adamış. Bir de bunları düşünerek sevmeyi dene eğer sevemiyorsan vatandaşlığını değiştir ve derhal bu vatanı terk et.
küfür yemektir. vatan haini yaftasını üzerinde taşımaktır. aptal olmaktır. vesaire.
vatan sever metre var adamlarda.

küfredin hakaret edin, gidin bir alaşım yığınının önünde durup(burada atatürk'e hakaret edilmemiştir, öküzlük etmeyin) saygı duyduğunuz liderin ruhunu şâd ettiğinize inanın. sakın gözlerinizi açmayın. işimiz kolaylaşsın.
Bizimde babasını sevmediğimiz mahluklardır. Neden kadını sikip böyle bir artığı bu topraklarda meydana getirttin ? Spermine sokayım senin nasıl bir salak bu.
bu topraklarda yaşayıp da padişahı sevmeyen osmanlı tebasının durmununa benzeyen sevmeme halidir.

cumhuriyetle henadanlık bitmiş miydi? sorunsalı yelken açan önermedir.
erdoğan'a dokunmak ibadettir; bunu söyleyen adamdan ne beklersiniz ki.

hatırlatma:
Teşkilattaki arkadaşlarım sayın Başbakanımıza yakınen sorular sordular, elini sıktılar. Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir. Ben bunu söylüyorum.
sözlerin sahibi;
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin.
Bu topraklarda yaşayıp Osmanlı padişahlarını sevmemek kadar ilginç değildir. Atatürk, Osmanlı padişahlarının bu millete armağan ettiği toprakların üzerine kurmuştur ülkeyi. Dolayısıyla bir insan eğer bu topraklar üzerinde yaşıyorsa, Atatürk'ü sevmeyebilir kendi bileceği iş yani ancak Osmanlı'yı sevmemesi hainliktir.
Hiç kimse kimseyi semek zorunda değildir. Minnet duyguysa sonuna kadar duyulmalıdır. ( Atatürk sevmiyor falan değilim sadece bu cümle için bu yorumu yaptım )
sorun atatürkü sevip sevmemek değildir. sorun atatürkü kültleştirmektir. onu her şartta kusursuz görmektir. peki soruyorum liberal ekonomiyi benimseyip gelir adaletsizliğini bu ülkeye aşılayan kim.
kendi boklu liderlerine bile saygı gösteren ülkelere bakıyoruz ve imreniyoruz.
şerefsizliktir.
artık sevmeyi geçtik saygı duymalarını istiyoruz ama oda bulunmamaktadır bu nankörlerde.

Ekleme: nankörler rahatsız.
vatan hainleridir. bu topraklar da yaşayıp atatürk'ü sevmeyen bir çok insan olmuştur. illa ki de olur. çünkü ingiliz, amerikan ve fransız mandası isteyenler vardı. onları üzdü. çünkü saltanat kalsın diyenler vardı. onları üzdü. hilafet kalsın isteyenler vardı, onları üzdü..
sevmemek illegal olmayıp sevmediğini söylemek ısrarla söylemek illegaldir,provokatiftir...
1934 yılındaki meclis ile daha evvelinden yine atatürk'ün feshetiği meclisin, ki önceden fesh ettiği mecliste muhaliflerini sindirme amaçlı, yine sindirdiği kişiler milletin vekili idiler..
sevmek veya sevmemek kişinin kendi tercihidir, bunda kimse saçma sapan bir dil ile, "bu bir oyundur, kanmayın!.." demeye kalkmasın..

türkiye'de atatürk'ü sevmeme nedenleri vardır. bunlar yadsınamaz, kimse yadsıyamaz çünkü kör değil millet,
sen yok dersin ama elbet buna sadece inanmakla kalmayan bizzat yaşayan kişiler sana götüyle güler ancak..

ezan ki asırlardır bu topraklar üstünde orijinali ile, arapça okunmuş. türkçe ezandan zevk alıyorum diyen bir insana saygı duyarım ama onu söylerken niyetinden de şüphe ederim..!
sen bunu değiştirirsen eğer sonucuna, sevilmemeye de katlanacaksın.

şapka dediğin şey bir batı icadı, anadolu dili ile "gavur serpuşu", bunu getirip insanlara zorla giyeceksin deyip, sarığını çıkarmayan hocaları *da istiklal mahkemeleri ile asacaksan eğer?
sonucuna, sevilmemeye de katlanacaksın..

bu topraklarda asırlardır alimlerin, osmanlıca ve tabii ki de arap harfleri ile yazdığı eserleri sen yok hükmüne getirip, 1 gecede tüm alimleri, kültür sahibi insanları kara cahil ilan edeceksen?
sonucuna ve de sevilmemeye katlanacaksın...

dersimde suçlu suçsuz demeden katliam yapacaksan, camiye tıkarak insanları tutuşturacak ve cayır cayır yakacaksan? masum insanların tepesinden bombalar yağdıran kadının elini sıkacaksan?*
sonuçlarına ve de sevilmemeye katlanacaksın!..

katlanacaksın..

eğitim sisteminde senin adını kullanarak, "laiklik" diyerek insanların eğitim hakkını elinden alacaksan?
sonuçlarına ve de sevilmemeye katlanacaksın...

atatürk'ü tozpembe gören insanlar, okullarda "atatürk yurdumuzu düşmanlardan kurtardı" diye koştururken, sessiz çoğunluk diyebileceğin insanlar da, dedelerinin, sırf arapça ezan okudu diye idam edilmesini izlediler gözleri yaşla..
hesap soramazsın ki?

sanma ki bu kadarcık şey..
daha bir çok, onyıllarca dilden dile söylenip gelen bir çok şey var ki, onları yazsam "hani elinde belge?" dersin.
bilenler bilirler, söylemenin lüzumu yoktur.

bu insanlardan bekleyemezsin atatürk'ü sevmesini kusura bakma!..
bir tane bile mantıklı açıklaması yoktur. ve genelde sevmeyen insanlar, sevmek için bir tane bile mantıklı nedeni olmayan tayyibi severler.
aklın mantığın almadığı durum. düşünürsün, kişinin kendi düşüncesi filan dersin ama yine de mantık çerçevesi içine sığdıramazsın bu durumu. atatürk'ü sevmeme, hatta daha da ileri gidip onu sevmediğini utanmadan dile getirme hakkını, yani bu özgürlükler çerçevesini sana sunan kişi atatürk, nesini sevmiyorsun o adamın diye sormak isterim bu kendini bilmez şarlatanlara. 'atatürk'Ün getirdiği laik sistemi sevmiyorum, veya yaptığı şu işi sevmiyorum' dersin, bu olabilir ama atatürk'ü tüm yönleriyle sevmemek de neyin nesi yahu?
garip bir durumdur. daha önce de birkaç kez yazdığımız gibi, "atatük" ismini mustafa kemal´e veren mercii t.b.m.m.´dir ve bu ismi mustafa kemal´e "oybirliğiyle" 1934 yılında vermiştir. soyadı kanununa binaen. mecliste o an oturanlar da türk halkının büyük çoğunluğunu temsil ediyorlardı ve oybirliği burada çok anlamlar taşır.

şu an türkiye´de "biz atatürk´ü sevmiyoruz" diyen insanların dedeleri atatürk´ü atatürk yapan sahısları meclise göndermiş onlar da atatürk soyadını ona vermişlerdir. bundan sonra atatürk´e karşi sevgisizlik konuları ortaya atarak kendisini yıpratmaya çalışmak, türkiye devletine karşı bir harekettir. atatürk hiçbir zaman "beni sevin, bana aşık olun, benim mezarıma hergün çiçek getirin" dememiştir. o, "milletinizi sevin, devletinizin bekaası için çalışın, bunun için de içinde bulunduğunuz durumu düşünmeyin, size gereken şey kanınızdadır" - yani "şu veya bu şartın oluşmasını beklemeden harekete geç" emrinin kibarcasıdır - demiştir.

bu adamı "sevmek" "sevmemek" seklinde polemikler üretmek, türkiye´yi ve türk halkını yıpratmaya çalışmaktan ibarettir. atatürk ü sevmek demek onu saymak demektir. yoksa gerçek manada bir sevgi duyulması sahsa kalmıştır. ama senin kimliğini taşıdığın devletin kurucusu adama karşı bir duruş takınman, halihazırda kendi kimliğine karşı bir duruş takınman anlamına gelir. bugün her fransız "de gaulle" ismini duyunca gözyaşlarına boğulmaz, ama onu her fransız sayar ve saygı duyar. çünkü adamın "kimliğinin" fransızca olmasında bayaa bi etkisi olmuştur.

bu da öyledir. atatürk´ü sevmek sevmemek, şahsi bir konudur, yolundan atatürk´ü yıpratmaya çalışıyorlar. ama başarılı olamazlar, çünkü, ali rıza oğlu mustafa´yı "atatürk" yapan yol, oldukça büyük başarılarla bezenmiştir.

ve mustafa kemal hiçbir zaman "okyanus ötesindeki dostlarına" selam göndermemiştir!!!
basit bir kıyaslamayla sebebi açıklanabilir durum.

biri kömüre ihtiyacın varsa, al sana ocak çalış ve adam ol diyor, öteki yat gülüm al sana kömür ümmedim ol diyor.

niye sevilsin ki?
(bkz: mantık hatası)

yasaklanması gereken eylemdir.
bazı kesimler için türkiyede apoyu sevmekle eş tutulabilecek birşey işte.