bugün

oldukça komik bir tiptir. zira türk olmakta övünülecek hiçbir şey yoktur.

özellikle sanki doğmadan önce anket yapmışlar, onlar da türk olmayı seçmiş gibi davranıyorlar. asaletmiş de, bozkurtmuş da, osmanlıymış da vs vs.

iskandinav ırkının yanında türkler kedicik kalır.
beyin. dll bulunmayan tiptir bunlar. aşırı saflar.

dünyada iskandinav denen allah gibi bir ırk varken sefil bir türk olmayı özellik ve üstünlük sanıyorlar. yok bozkurt ta, yok 3 hilal de.

yersen.
Güldüren değişik tiptir. Şans eseri Türk doğmuş bununla gurur duyuyor. Önemli olan insan olmak. Evet.
Ben bir türküm dinim cinsim uludur
Sinem, özüm ateş ile doludur...

Seni seçtim Karakoyun akp ye oy atasan.
gerizekali tiptir.

hala kendini boyle zanneden dallamalar goruyorum.

hz. muhammed falan turklerden ovguyle bahsetmis de bilmemneymis de cus aq.

uyan nazif sinava gec kaldin!

baskasinin cocugu gider doguda sehit olur bu mallar da evde oturup turkluk nutuku ceker aq.

bi s.ktirin gidin klavye savascilari sizi.
Kafatascidir. Halbuki islamiyet kimsenin kimseye ustunlugu yok der.
Üstünlük doğuştan gelmez veya bir kavime baştan verilmez üstünlük sonradan kazanılır

Ermeni'ye bakıyoruz asala
Yunan'a bakıyoruz EOKA
Araplar'a bakıyoruz El-Kaide ve ışıd
Afganlar'a bakıyoruz Taliban ve ışıd
Kürtler'e bakıyoruz PKK,pyd böyle 4 tane örgüt

Bak bakalım türklerin bir katliam yapmışlığı var mı bir terör örgütü var mı türk gidiyor mertçe çarpışıyor

E gurur duymayalım da ne yapalım?
cok afedersiniz ama gerizekalinin onde gideni olan tiptir.

nedense bu baslik altinda bir de olayi kurt-turk kavgasina cevirmisler.

be aq sifatsiz kekolari ben belki almanyada dogdum, belki yeni zelandada dogdum?

hemen kurtler hede hodo hede hodo diye anirmanin anlami nedir?

bu at kafali klavye ulkuculerinin begenmedigi birsey yazdin mi zaten ya kurt olur ya ermeni dolu olursun.

saka misiniz nesiniz aq veletleri ya.
türk olmadığı yada bu kimliği kaldıramadığından çamur atma çabası içerisinde bulunan, bu davranışı ile de kendine bir halttan zanneden zıbıdılardan daha iyidir.
Uykusuzluktan olsa gerek. Başlığı, tıp okuduğu için kendini özel sanan tip. Olarak anladım.

Yatsam iyi olacak galiba.
haklı tiptir.
komik tiptir.

daha da komik olani bunlardan bazilarinin sirf sozlukte arti kasmak adina turklugu yuceltmesi.

firsatini bulsaniz ilk ucakla turkiyeden s.ktir olup gidiceksiniz ama hala sozlukte turkler uludur, yucedir hebeledir hubeledir diye sayikliyorsunuz.

aklinizdan geceni sozluk ortaminda bile savunamayacak kadar ezik misiniz yani ?

oyleyse birsey demiyorum. ezik gelip ezik gidiyorsunuz zaten. yapacak birsey yok bu durumda.
özeldir veya değildir.

her iki söylemde yorum yapabilmek için geniş bilgiye sahip olmak gerekir. hem dünya milletleri hakkında hem de türk hakkında.

ben kendi ırkım veya milletim hakkında yüzlerce kitap okudum. çoğuda yabancı tarihçi ve yazarların kitaplarıydı. bildiğim ve anladığım şudur ki türk halkı özelliğinden çok adil ve sıcakkanlı bir halktır. en azında okuduğum bir çok kitabın ana teması budur.

türk halkının özel bir halk olmadığı tezini ortaya atan arkadaşlarım dünya milletleri veya türk milleti ile ilgili kaç kitap okumuş merak etmekteyim.
özel olduğunu hissetmez. sadece türküm der, sen rahatsız olursun.
"Üstünlük ırk ile değil takva ile olur".
Türkiye'de pek mümkün değil. Kime hava atabiliriz ki zaten neredeyse herkes bizim gibi. Ama yabancı ülkede olsak evet bir özel hissederdim. Gerçi kendi ülkemiz de mülteci olduk ama neyse.
Üstünkörü, kabaca bir anlatım yapalım bunun nedenlerine ilişkin.

Lise seviyesini üstünde bir miktar tarih araştırması yapan herkes, ister istemez milli kimliklere ilgi duyacak, aşırı veya sade derecelerde benimseyecektir. Türkiye'deki milli kimlik, diğer kimlikleri yok saymak için devletin uydurduğu, çocukluktan okullarda veya ailede verilen bir dizi uydurma senaryo değildir, bunun bu kadar baskın olabilmesinin nedeni de daha 11. yüzyıldayken bile Anadolu'nun resmi ve en çok konuşulan dilinin Türkçe olmasına kadar dayanır. Arap tarihçilerin aktardığı üzere ilk Türk göçü ile "neredeyse bir milyon göçebe ile" Orta Asya'dan gelerek Anadolu'ya giriş yapmıştır. Öyledir ki, Anadolu Selçuklu ve çeşitli Türk devletleri döneminde yalnızca Orta Karadeniz bölümünde 30.000 Çepni çadırı bulunmaktadır. Bu göç, tek bir kereye mahsus olmayıp yüzyıllarca devam etmiş ve Moğol istilası sırasında ilk göç dalgasından daha fazlası, Anadolu yöresine gelip yerleşmiştir. Yalnızca bu da değil, Türklerin, Anadolu'da yurt tuttuğunu duyan, daha öncesinde Bizans tarafından Balkanlar yöresine yerleştirilmiş 400,000 Peçenek, batıdan gelip Anadolu'ya yerleşmiştir zaman içerisinde. Daha saymadığım kaynaklar ve etkenler de hesaba katıldığında, Anadolu'da Türklerin o dönemde ne denli büyük bir çapta yer edindiği açıkça belli olur. Anadolu'nun yerli halkı ise Arapların akınları, salgın hastalıklar ve doğu ile bitmez-tükenmez savaşlar sonucunda gücenli batı illere göç etmiş veya Anadolu'nun kırsal alanlarını büyük ölçüde terk etmiştir. 1-2 milyon arasında değişen Anadolu nüfusu, tamamen karma bir genetik sahibi olmasının yanı sıra, baskın ve tek tip bir töre, gelenek sahibi de değildir. Anadolu'yu böylesine boş bulan Türkler de bu yüzden kırsal kesimlerde göçebe yaşantılarına devam etmiş veya köyler kurarak yerleşmişlerdir. Anadolu halkı ise büyük kentlerdeki yaşantılarına devam ederken 1950'li yıllara gelindiğinde 13 milyonluk Anadolu nüfusunun 11 milyonu kırsal alanda yaşamaktaydı. Bundan sonra gerçekleşen "köyden kente göç" dalgası Yeşilçam filmlerinde bile genişçe bir konu yelpazesine sahip olmuştur.

ikinci bir konu ise, Türkleri salt mongoloid-çekik gözlü Altay soylu sanan, geri kalmış, cahilce görüş, bu başlığın açılmasına neden olmuştur diye düşünüyorum. Ural Dağları'ndan güneye ve daha doğuya doğru yayılarak, Sibirya yöresinden gelen mezosefal başlı Amerind halkı ile melezlenen Kafkasyon ırkının günümüz adıyla Alpin kolu, Ön Türklerin ve ilk Türklerin ortaya çıkışı, Hun-Selçuk-iskit kurganlarından çıkan Kafkasyon genetikli DNA örnekleri ile desteklenerek, Cengiz Han istilasının Orta Asya genetiğini neredeyse baştan başa değiştirdiği, çekikleştirdiği, mongoloidleştirdiği de hesaba katıldığında, Anadolu'daki Türk kimliği baskınlığının neden bu kadar büyük olduğunu gerçeklere dayandırarak anlatmış oluruz sanıyorum ki kaba hatları ile. Hala Tarim-Basin havzasında hem Türklerin hem de Afganların arasında, antik çağlardan kalma Kafkasyon genetiklerin varlığıyla eriştiğimiz bilgi havuzu, lise seviyesi "çekik göz Türklüğü" tarih anlayışından sıyırıyor bizi. Şimdi yeni yazar oldum, daha sonra ayrıntılı olarak bunları anlatacağım ancak böyle bir başlığın açılmasının ne tür bir cehalete dayandığını ve haksız olduğunu basitçe gün yüzüne çıkarmak istedim. Çünkü Anadolu'da hem baskın genetik hem de baskın töre, kesinlikle ve kesinlikle, tarihsel verilerle tonlarca ağırlıkta sabit olarak Türklerindir, dolayısıyla insanların bu milli kimlik üzerinden devam etmek istemesi, diğer milli kimlikleri aşağılamak, yok saymak anlamına gelmediği gibi gayet de doğaldır. Ancak birileri Türk olduğunu tarihsel gerçeklere dayandırarak anlatıyor ve bunu dinleyen kişi de bu durumun kültür ırkçılığı olduğunu, diğer ırkları yok saydığını falan sürekli, durmadan, gereksizce başlıklar açarak beyan ediyorsa, ortaya apaçık bir psikolojik kompleks vardır.
cahil cühela yazarların ne kadar çok olduğunu göstermiş bir başlıktır. dünya tarihinde yapılanlar bellidir. kişilere özel durumlar olduğu gibi uluslara özel davranışlar ve durumlar mevcuttur.

örneğin japonlar - koreliler onurludur. ermeniler ve araplar pislik ve kalleştir. bu net sabit bir durum. tarih diye bir şey var allahtan.

sen hümanist olan tatlı su solcusu veya dinci yobaz. gelip bu milletler eşit dersen sana gerizekalı demekten başka çarem kalmıyor.

Türkler tarih boyunca övgülere layık olmuş bir millettir. kurduğumuz devletlerin hepsi ses getirmiştir. sayısız kere avrasyaya hakim olduk.

dünyaca ünlü komutanlar yetiştirdik. en doğudan en batıya her ülkeyi titrettik.

bir türk atalarının ne yaptığını öğrenip kendinde bu kudreti bulabilir. atatürk'ün dediği gibi.

ama bu topraklar çok fazla mankurt sütü bozukta yetiştirdi. sözlükten de gördüğümüz üzere. kendimi leş ermenilerle - kalleş orta doğu maymunu araplarla - suriyeli vatan haini olup ülkesini terk edenlerle ve etnik çöplük olan k*rtlerle bir tutmam. bu atalarıma en büyük ihanet olur.

üstün olduğumuzu düşünmüyorum. biliyorum.

şu an türkiye'deki toplumun bozulması tamamen milliyetçiliğin es geçilmesinden dolayıdır. nerede etnik döküntü var ülkemizde barındırıyoruz. hepsinden tiksinmekteyim.

hümanizm dünyanın hiç bir döneminde realist düzeyde yarar getiren bir düşünce olmamıştır. çünkü insan doğası asla böyle bir yapıya uygun değildir. güçlü ve üstün olan yaşamayı hak eder.
--alıntı--
"Ayrım dinle yapılır, ırkla yapılmaz."
--alıntı--

Şu ümmetçilerin kafasına erişmek mümkün değil yahu, dünyada 4 bin küsür din ve mezhep var iken dinle ayrım yapmak yes, ancak toplasan en fazla 100 adet olan ırklarla yapmak auuvv. Diyecek söz bulamıyorum.

Doğru olandır.
sanmiyordur öyledir çünkü.
şimdi açık konuşalım, bana sorsalar bugün hangi ülkede doğmak istersin diye. bende tereddütsüz finlandiya derim ve benim gibi aynı cevabı verecek milyonlarca insan var bu ülkede. ee nerde kaldı kendini özel hissetme. kimse kimseyi kandırmasın şimdi. maddi rehavet için neyimizi feda etmeyiz ki?

not: türk olmadığı için kendini özel sanmayan kimsede kürt değildir. kafataslarınıza ve genellemenize sokayım.
tarihini ve yapabileceklerini biliyordur.
türk olmanın haklı gururunu yaşıyordur. türk olunmaz! doğulur.

şaka şaka.

salaktır amk. sanki 40 yıl emek verip hak ederek kazandığı bir şeyle övünüyordur. sana soran bile olmadı lan hangi ırktan olacağını! şahsen sorsalardı da türk olmak, türkiye'de yaşamak istemezdin emin ol. belçika gibi, norveç gibi memleketler dururken türk olmak. cık.
mal oğlu maldır. türk ne amk kürt ne arap ne . herkes insan netice de. üstünlük takvadadır .
Benim bu, nasıl özeliz ki her gün farklı bir şeyle sinir harpleri geçiriyoruz.