bugün

türk milliyetçiliğini tanıyan ve bilen bir insan ( kendisininde bir milliyetçi olduğu anlamını çıkardım ) ermeni techirine karşı bir ülkücü ile nasıl fikir ayrılığına düşebilir.. Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahvadı olmak sözü silahlı kuvvetler marşıdır.. Bunlara karşı çıkmak hainlik'ten başka birşey değildir.. Ayık olun ayık!..
ya sev ya terk et derler,
En iyi kürt ölü kürttür derler,
en iyi kürt hiç doğmayandır derler,
gülü seven dikenine, kürdü seven bitine katlanır derler

Sonra çıkıp ülkücülük ırkçılık değildir, bilmeden etmeden konuşmayın derler.

Not: yüksek ihtimalle kürt değil türküm. ne de olsa kim emin olabilir milletinden?
bir havacılık terimi olan (bkz: it dalaşı) nın dahi anlamını bilmeden ahkam kesemeye kalkan kürt milliyetçilerinin içi boş söylemlerinden yeğdir.

edit: it dalaşı (dogfight) sadece türk ve yunan hava kuvvetleri arasında yaşanan bir olgu olmayıp tüm dünyada bu isimle anılan bir savaş oyunudur. Milliyetçilikle, ırkçılıkla uzaktan yakından alakası olmayan, tüm komşu ülkeler hava kuvvetleri arasında yaşanabilen bir durumdur.

ırkçılığa elbetteki karşı olmak gerekir; ancak bundan daha çok karşı olunması gereken yukarıdaki örnekte kendisini ayan beyan ortaya koyan, bir savaş oyununun ismini dahi başka milletlere hakeret edildiği varsayımıyla türkler tarafından konulduğunu zanneden cehaletle karışmış kürtçülüktür.
kürtleri bir millet olarak gören insanlar daha ırkçı daha faşizan tutumla yaklaşan insanlar değillerdir.

oldu olası bazıları da ben türk değilim ben çerkezim desin.
oldu olası bazıları da ben türk değilim ben lazım desin.
oldu olası..
oldu olası.
1. düzeltme. zeytinburnunda kürt avına çıkmamıştır. mahalleyi ve arabaları yakan bir avuç çapulcu alaşağı edilmiştir. bu çapulcuların hepsinin kürt olması türk milliyetçilerinin sorunu değildir.
2. düzeltme. bu çapulculara türk milliyetçileri diye tanımlayabileceğiniz bir sınıf değil bizzat mahalle sakinleri müdehale etmişlerdir.
3. düzeltme. ermeni tehciri meselesini bilmeden konuşmamakta fayda var. evet dönemin ermenileri hayindir. alçaktır şerefsizdir. fransız askerlerinden aldıkları silahlarla özellikle doğuda yapmış oldukları zulümler ortadadır. hali hazırda halen senin ağrı dağının peşindedirler. azeri türklerine yaptıkları işkenceler yani karabağ meselesi ortadadır.

peki türk milliyetçilerine ırkçı diyenler farkında mıdırlar bilmem ama genelde türk düşmanı milletlerin ağzıyla konuşmayı liberalleşme yahut halkların kardeşliği etiketiyle yemektedirler.

son tanım. türk milliyetçiliği ırkçılık değildir. ancak iki kelam okumamış cahil sübyanlar bilmedikleri fikre düşmanlık beslerler. kendi zihinlerinde canlandırdıkları etnik milliyetçilik hastalığından ötüğrü türk milliyetçiliğine saldırırlar
birincisi; yıldırımlar yaratan ırkın ahvadıyız , türkün türkten başka dostu yoktur(kanını taşıyandan başkasına inanma diye geçer nutukta) sözleri tek başbuğumuz mustafa kemal atatürk'e aittir. (bu söz konuyu ülkücülüğe getirenlere)

ikincisi; kuzum her şeyi biz mi öğreteceğiz size. bir ideoloji, fikir sistemi değerlendirilirken onun sıradan ne yaptığını bilmeyen savunucularına değil doktrinerlerine, manifestolarına bakacaksın. ülkücüler en iyi kürt ölü kürt diyor olabilir ama ülkücülüğün doktrinerlerinden arvasi kürttür, 9 ışıkta böyle söylemler geçmez. bu yaptığınız misal komünizmi marks'a, engels'e veya manifestosuna göre değil de; lüks arabası altında sağda solda gezen burjuva veledlerine bakıp değerlendirmek gibi olur.
peşin ek; ülkücü değil türkçüyüm. ırkçı gibi yavan sözlerden de rahatsızlık duymuyorum.
Söyleyen kişiye göre faklılık gösteren söylemdir. bir kişi bu lafı ederken subjektif olarak milliyetçiyim demiş olabilir. bazıları ise olaya sadece objektif olarak bakar ve ırkçıdır. kürt milliyetçilerinin ırkçı değiliz halkların kardeşliğini istiyoruz demeleri ve bunca insanı öldüren pkknın şakşakçılığını yapmaları ise esas komik olan olaydır. siz mi kardeşlik istiyorsunuz siz mi demokratsınız? bırakın bu lafları karşınızda çocuk yok.
dünyanın pek çok ülkesinde ırkçı ayrımcı akımlar, böyle olduklarını kabul etmezler.
niye etsinler? suç bu çünkü. insanlık suçu, insanlık ayıbı. kanunen de -kağıt üzerinde de- olsa suç.
türk, kürt, laz, çerkez, azeri, çingene ya da diğer ülkede halkları... kim olursa olsun kafası ırkçılıkla dolmuş insanlar her daim reddetmiştir bunu. deli deliyim, fahişe fahişeyim, hırsız da hırsızım demez. o misal yani.
biz zencileride,cingeneleride severiz gibi bir sey olabilir.biz zencileride,cingeneleride severiz gibi bir sey olabilir.
ırkçı-milliyetçi ayrımına varamamış insan söylemi. bunu savunan insan kendini atsızcı olarak tanımlıyan grupla ülkücüleri katıp karıştırmış, ve muhtemelen türkler veya türk milliyetçileriyle ilgili kuyruk acısı olan insandır.

farklarını görmeniz için;
(bkz: ırkçılık)
(bkz: milliyetçilik)
türk milliyetçilerinin sözü,bilgisi,gücü bu toplum tarafından kabul görmesi cok zor.boş sözlere en çok itibar,boş toplumlarda vardır.
külliyen yalan olan söylemlerdir. milliyetçilik, ırkçılık ve faşizm ayrı ayrı mütalaa edilen kavramlardır kabul ancak türkiye'de bu kavramları ayırmak mümkün değildir. solcu kisvesi giymiş faşistlerin dahi bulunduğu memlekette, ölen askerler yüzünden birileri "kahrolsun kürtler" diyebiliyorsa taksim'de...o ülkede milliyetçilik = faşizmdir.
evet aynen öyleyiz sende veledi zina olduğunu kabul et diye cevap vermeli bu başlığa.
ne hikmetse ırkçı diyenler; ya terörist ya ermeni.
söylemeleri gereksiz olan sözlerdir bunlar. elin almanı rusu ingilizi gizli ırkçılık yapıcak biz türkler yapınca kabahatli olucaz yok öyle şey açın gözünüzü artık.
ulu önder atatürk'ümüzün söylemlerini bilen, cahillik etmeyen her türk evladı ırkçılık mertebesine varabilen bir milliyetçiliğe sahip olabilir, ancak çoğu zaman bu durum atatürk milliyetçiliği ile karıştırılmaktadır.
Dağdan inme Kız kardeşine sulanan bir kürtçüye, Karısını kız kardeşini sarıp sarmalayıp çoluk çocuğa sulanan bir pedofili islamcıya, Karısını utanmasa nereden baksan satılığa çıkartacak veya kiminin çıkardığı sikik bir liboşa laf anlatmaya çalışan Milliyetçidir.

Milliyetçiler Liboşlarla, kürtçülerle, islamcılarla aralarındaki kalite farkını bilecek. Bugün nasıl bir insan maymuna laf anlatamazsa bir Milliyetçi de cehaletin dibine vurmuş bu görüşe sahip insanlara laf anlatamaz. Anlatmasına da ihtiyaç yoktur.
dog fight, yani it dalaşı terimini, bir topluluğa hakaret zanneden cahilin bayrakla gezenlererini rahatsız etmektedir.

kurban olduğum allah beyin vermemiş gerçi, ne yaparsın?
yooo gayet de ırkçı(yız)dır. o yüzden bu ülke için fesatlık düşünenlere bi çift lafımız var.

(bkz: siktirin gidin yurdumdan)
ırkçılık türk olmayan herkesi düşman bellemektir.

oysa biz türk'e düşman olana düşmanız. oldu efendim. daha dün ermenilerin yaptığı türk katiamları unutulmamaışken 1915 te yapıldığı iddia edilen katliamlardan sorumlu tutulalım ve ermeniler rumlar barış kelebeği olsun. benim milletime tarih boyunca zulüm etmiş,hala da etmeye çalışan milletleri "kardeşim" dememi kimse beklemesin. "ya allah bismillah" olayına gelince . buna katılıyorum. o naraları atmanın türklükle alakası yoktur.
türk milliyetçiliğinin ne olduğu gayet açıktır. üstüne bastın gerçekten de ırkçılık içermez. kendi kendimizi göt etmeyelim.
her milliyetçi kendisini ırkçı olarak tanımlamaz.

arada dengesizler çıkar ama istisnalar kaideyi bozmaz.
"Ne Mutlu türküm diyene" atatürk'ü bu sözü ırkcılık değildir.Eğer "ne mutlu türk olana" deseydi işte o zaman ırkcılık olurdu.

Büyük söz yoktur büyük kulak vardır.En güzel söz en kör zihinde bir küfüre dönüşür.

Cahillerle asla tartışmayın ben hiç yenemedim.(Gazali)
o bir söylem değil gerçektir. ben türk milliyetçisiyim. ama bu ülke kürdüyle türküyle çerkeziyle herkesin. bize faşist diyenler herkesi kendileri gibi statükocu zanneden komünizmi anlayamamış emperyal maşalığı yapan aptallardır. biz kendimize faşist demiyoruz. bize onu diyenler yukarda adı geçenlerdir...

edit: hemen kendilerini belli ettiler. olum siz solcu falan değil, gerizekalının en önde gidenisiniz. istediğiniz kadar eksileyin. bu aptallıkla anca eksi atarı yaparsınız. tiktimin talakları...