bugün

öteden beri müslüman olan ve lideri mustafa kemal atatürk'ünde müslüman olduğu millet...
kendileri için en şanlı millet denildiğinde faşist çok şanlı bir millet denildiğinde milliyetçi olunur.esasında en hoş görülü milletlerden biridir fakat bize düşman ülkelerin izlediği siyaset yüzünden birbirine düşmüş kendilerine ve yabancılara hoş görülü davranmaz olmuştur çoğunluğu.sadece türklere değil türk vatandaşlarının bütününe denir.türlü sorunlarla karşı karşıyadır ama hepsini atlatacaktır...
çalışkandır..zekidir... * *
münderecatından işe yaramazları çıkarttığımızda esasında insan temeli çok sağlam hala umutlu olabileceğim dahilinde bulunduğum unsurdur ki temeli hala sarsılmaktadır.
şerefli, dürüst, mert, yiğit, onurlu, vakarlı, canlı, diri, şevkli, hareketli, araştırmacı, geliştirmeci, üretken, vatanını, insanları, dinini, bayrağını seven insanlar topluluğudur.
Tarihin her sahnesinde yer almış ve ilelebet yer alacak olan dünyanın en şerefli milletidir

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
türk milleti zekidir türk milleti çalışkandır (bkz: ataturk)
her yerde kendini belli eden tek millettir.
tarih boyunca sömürgecilik yapmamış nadir milletlerdendir.
zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek kapasite ve yüreğe sahip bir millet...yeter ki istesin.
(bkz: )
türk tarihi
trafikte büyük çoğunluğu büyük gerizekalılık örnekleri gösteren millet.*
türk asıllı olan insanlardır.

ayrica cok duygusalızdır millet olarak. Beyazıt Öztürk'ün anlattığı birşey vardır çok hoşuma gitmiştir.
-Bir kafeye gittiniz kız arkadaşınızla yemek yediniz cebinizde para yok garsona deseniz ya param yok garson tamam kardeşim canın sağolsun sonra getirirsin der diyor ama yurtdışında böyle yapsan ne diyorsun sen derler.
hasan abi, yakinda kendini bir sinavda hissedecek ama bu sefer sinavin içerigi biraz farkli olacak. iki sikli olan bu sinavda, hasan abi su soruya cevap arayacak:

*Türkiye Cumhuriyeti yakin zamanda bir yol ayrimina giriyor. Sizce bu yollardan hangisini seçerse kendisi için daha hayirli olur?
*1 ulus devletini pekistirerek devam ettirip, artik "demode" olmus hayalleriyle yasamakla,
*2 uniterligini, laikligini ve uluslugunu "sulu" olarak devam ettirerek, yeni bir imparatorluga müdahil olmakla.

zor bir seçim..

hasan abi belki de en çok zorlanmasi gereken bu soruyu hiç zorlanmadan cevaplayacaktir. nasilsa o "trendy"dir, nasilsa o "yenilikçi"dir, "çagdas kafali"dir, "özgürlükcü"dür.

--
yillardir büyük toplum mühendisligi projelerine maruz kalip, her çesit manipülasyonun denendigi, "kobay" millet durumuna gelen bir milletten baska ne beklenebilir ki?

büyük bir liberalizasyon dinamigi içinde bir oradan bir buraya sürüklenen bu millet, aslinda hep ayni seylerle karsilasti, fakat bir türlü bunun ayrimina varip, ipleri eline almaya çalismadi. aksine, koyun gibi, güdüldükçe güdülmeye alisti, alistikça kölelesti..

millet, medeniyetin besigi olarak addetti(rildi)gi devletlerin, kendi ülkelerinde çalismalarini yasakladigi kurumlarca, 10 yillardir didik didik edildi, amaçlarina ulasabilmeleri için gerektiginde isbirlikçi olarak tuttuldu, gerektiginde satin alindi, gerektiginde öldürüldü.

bugün Türk Milleti, kendisini taniyamaz halde. her türlü uç unsuru "orta", her türlü orta unsuru da "uç" olarak görebilecek seviyede gözü bozulmus durumda ve körlük, sandigimizdan da yakin.

bugün utançla söylüyorum ki: Türk Milleti ne zekidir, ne çaliskandir.
Türk Milleti, köle olmaya mahkumdur.
arada içinden birkaç "maceraperest" çikip basarili olmus olabilir; bu, kaideyi asla degistirmez..

kendisine ait devleti yok sayan, çökertmeye çalisan; devletini var edenleri kötüleyip, asagilayan; kendi degerlerini hafife alip, degersizlestiren bir millet için, bugün kim aksini iddia edebilir?
dünyada eşi benzeri olmayan yurdum insanı.
birseyleri degistirmak gibi bir derdi olmayan. buyuk bir baski altinda yasayan. fakirlige veya kendilerine karsi yapilan yanlislara karsi sesini hic cikarmayan bu yuzden basina gelen herseyi hakketigini dusundugum millet.
kitap okuma alışkanlığı olmadığı için hep başkalarının sözleriyle, kulaktan dolma bilgilerle idare eder...
"Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir... Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir; Türk milletinin tarihi bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır..."

"Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır."

"Türk ün haysiyeti, onuru ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür."

"Türk milleti güzel her şeyi her medeni şeyi, her yüksek şeyi sever, takdir eder. Fakat muhakkaktır ki, her şeyin üstünde taktir ettiği bir şey varsa o da kahramanlıktır."

"Bizim milletimiz, vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir halktır."

"Türk esirlik kabul etmeyen bir millettir."

"Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz."

"Büyük şeyleri büyük milletler yapar."

"Türk milletinin son yıllarda gösterdiği harikaların yaptığı siyasi ve sosyal inkılapların gerçek sahibi kendisidir. Milletimizde bu kabiliyet ve tekamül var olmasaydı, onu yaratmaya hiçbir kuvvet ve kudret yeterli olamazdı."

"Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna canını vermeye razı olmasaydı ben hiç birşey yapamazdım."

"Giriştiğimiz büyük işlerde, milletimizin yüksek kabiliyet ve yüksek sağduyusu başlıca rehberimiz ve başarı kaynağımız olmuştur."

"Türk kuvvet ve zekasının yenmediği ve yenemeyeceği güçlük yoktur."

"Bizim milletimiz derin bir maziye maliktir... Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır."

"Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
neyzen tevfik'in şu satırlarla eleştirdiği insanlardır:

Turk milleti gariptir,
her lafı kaldırmaz,
ibne dersin kızar da,
sikersin aldırmaz..
yılda 200 kilo ekmek yiyerek guinness rekorlarına girmiş toplum:D.
artık kendi kuyusunu kazan millettir.
bir gün yeniden aşk ile sevecektir milliyeti,
tıpkı eski şanlı günlerinde olduğu gibi...
(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
(bkz: devletin malı deniz yemeyen domuz)
türkiye cumhuriyeti'ni kuran halka türk milleti denir.
mustafa kemal atatürk
özellikle basın tarafından " efendim şöyle duyarlıyız biz, dini ve ahlaki olarak mükemmel bir milletiz." diye sürekli pompalanan fakat olabildiğince benmerkeziyetçi, duyarsız ve kaba olan insan modeli. bizden başka hangi ülkede yol vermediği için, omzuna çarptığı için, ramazanda sigara içtiği için adam öldürülür?
genellemelere tabii tutulamayacak tek toplum. her cinsten var. iyisi kötüsü. başka nerde var böyle birbirine kaynamış bu kadar farklı insan. işte istanbulun bu birbirine girmiş karmaşası, türk insanının fantastik bir biçimde nasıl birbirine girmişliğini gösterir.
çok sofistike insanlarız.

(süslü kelimeler kullanmayı seviyorum)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar