bugün

içeriğine rte gizli gizli yerleştirilmese ve euro çakması olmasa daha iyi olacakmış.
simge çıpa ya benzediği için yatırım yapılabilecek güvenli bir liman demekmiş.
bokum gibi olmuş.

fırat
aynısının tek yatay çizgilisi benim aklıma gelmişti ki. böyle şeylerden pek anlamam. bence de pek özgün olmamış.
ismimin sessiz harfleri var içinde kendi simgem de yapabilirim*-diyen ben.
daha iyi olabilirdi. yarışmada dereceye giren diğer tasarımlar sanki daha iyi gibiydi. gene de tl.nin bugünkü hali, geçmişe bakınca gayet gurur vericidir, bol sıfırlı tl.den yüzü kızarmayan sözde kemalist, sözde milliyetçiler gene bu durumda da çamur atacak neden bulacaklardır o ayrı.
simgeyi değerli kılan içeriktir. değersiz anlamında yeni bir simge olmuştur.
rorschach testinden fırlamış da gelmiş simge. sanırım temel reis tarafından tasarlanmış. hayır tl simgesi olarak şemsiyeyi tercih etsek daha uygun olurdu gibime geliyor. malumunuz türk lirasının ne zaman g.te gireceğini kestirmek mümkün değil.
ermenistan'ın para birimi dram'ın simgesinin ters çevrilmiş halidir. adamlar çaktırmadan ermeni açılımı yapıyor, tehlikenin farkında mısınız ?
"atatürk resminin yerine koyacaklar"

düz kemalist
herkesin demet akalın'ın görüşüne göre vereceği demeçlerdir. demet akalın beğenmişse hükümet acilen toplanıp yeni simge kararı alacaktır.
tkp, tkp'nin sesi kanalıyla şöyle bir açıklamada bulunmuştur:

"TL'nin yeni simgesi Başbakan Erdoğan tarafından tanıtıldı. O TL ki, dünyadaki en pahalı benzin ve mazotun satıldığı ülkenin para birimi... O TL ki, üniversitelerde "harç" adı altında yüz binlerce emekçi çocuğunun kabusu oluyor, "acaba okulu bıraksam mı" diye düşündürtüyor. O TL ki, "asgari ücret" adı altında milyonlarca kişinin nasıl sömürüldüğünü özetliyor. O TL ki, her ay hükümetçe değiştirilen enflasyon hesaplama yöntemlerine rağmen "hayat pahalılığı"denilen soyguna aracılık ediyor. O TL ki, işçinin emeğinden çalınıp patronun kasasına giriveriyor.
Biz yeni simgeyi beğenmedik. Sanki "kazık" daha iyi dururdu gibi..."
rte harflerini içeriyor. yalan da değil hani.

görsel
altın oran kullanılarak düzeltmeler yapılmış simge.
bi alex degildir..
(bkz: bana benzemiş)

*50 cent*
- twitter simgesi benzeri.
- ermeni dram ı benzeri.
- r t e harfleri birleşimi.
- euro dan bozma.
- haç işareti.
- japonca mo.
- götüme benzemiş.
gibi yorumlar yapılmıştır. hatta bereket tanrısına bile benzetilmiştir. bir de 90 derece mi ne sola döndürünce allah yazısı mı oluyormuş ne.

ermeni parasına cidden çok benziyor. bu yüzden kınıyorum. daha iyi düşünülmüş simgeler varken neden o?
diğerleri için:
http://www.sabah.com.tr/m...ler-yaristi?albumId=40625
istemezük!
-cehape
sıradan vatandaş:"6 sıfır atılınca ne yararı oldu ki benim için bunun olsun.ben çorbama bakarım."
çok güzel oldu iyi de oldu tamam mı inşallah maşallah.

bir şakirt.
"Neye benzediği ve neyi andırdığı muamma ve meçhul olan yeni para timsalinin, Türk milletinin aklıyla ve mantığıyla açıkça alay etmek olduğu kuşkusuzdur."
Devlet Bahçeli.
"Türk lirasının simgesi olacaktır." ömer üründül
benim böyle bir çocuğum yok!

-Euro
eeh banane amuğagoyyim.

babam.
sikimde değil.

-asgari ücretli.