bugün

''türk dizilerinin dünya ortalamasının üstünde olması'' sığmayan başlık.

her ne kadar bol bol eleştirilere maruz kalsa da türk dizileri dünyada ki dizilerin kalite ortalamasından yukarıdadır.

(bkz: leyla ile mecnun)
(bkz: muck)
gücünü uzun olmasından alan dizilerimizdir. 40 dakikalık dizilerin insanları ekrana bağlama güçleri daha azdır. daha fazla para ve emekle ancak öne geçebilirler.
özellikle akasya durağı ya da lale devri dünyanın hiç bir yerinde yok.
kesinlikle doğru olan önermedir.sorarım size 1 bölümü normal bir yabancı dizinin 5 kat uzunluğunda olan ve kıt senaryoyu 64198461 bölüm boyunca devam ettirip hala reyting rekorları kırabilen başka hangi ülke dizisi vardır varsa beri gelsin*
türk dizilerinin süre açısından dünya değil kainat ortalamasının üzerinde olmasıdır.
(bkz: züğürt tesellisi)
saçmalığın daniskasıdır. dizilerinin diye bir genelleme yaparak hepsinin kaliteli olduğunu söylemekse hangi zihnin ürünüdür merak konusu gerçekten. bu ülkede fox gibi kanallar ve dizileri varken hangi ortalamanın üstünde olmaktan bahsedilebilir?
zamansal bakımdan ortalamanın üstündedir kabul edilebilir. fakat senaryo bakımından vasattır çoğu. son yıllarda küçük bir patlama yaşadığı doru sektörün. nitekim absürt komedilerimiz, tam zamanlı olmayan dizilerimiz var. fakat hala arka sokakları izleyen bir topluma da sahibiz. yazık...

(bkz: nerede bu devlet nerede bu millet)
(bkz: behzat ç)
(bkz: ben öyle bir diz bilmiyorum)
(bkz: dizde milliyetçilik)
(bkz: türk dizleri)
muck * ile leyla ile mecnunun aynı kefede yer almasından dolayı beni hüzne boğan varsayımdır. allah seni.
aşkı memnu'nun sırbistan'da, gümüş'ün ortadoğu'da, binbir gece'nin bulgaristan'Da ve tüm orta asya türk cumhuriyetlerinde yayınlanması ve iyi reytingler elde etmesiyle ortaya çıkan, hatrı sayılır derecede doğru olan önermedir.
bu dünya ortalamasının içerisine Grönland, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Moğolistan, Umman, Butan, Mauritius, Seyşeller, Nauru gibi ülkelerin de olduğunu düşünürsek eh bir zahmet ortalama üstü olsun dediğim durum.
dünyada çok daha saçma ülkelerin olduğunu hatırlatıyor.
muhteşem yüzyıl ın bizim dışımızda 22 ülkede* de yüksek reyting oranı ile yayınlanması buna bir örnek teşkil edebilir efenim.

birçok ünlü televizyon dergi ve gazetelerine göre* Türk dizileri yakın zamanda amerikan dizilerinden çok izlenebilirlik oranına sahip olacaktır.
"O an" Artık dünya dizilerinin de bokunun çıktığının göstergesidir. Şükür, o günlere daha çok var...
Hangi ortalama üstünde? kalite, keyif, izleme oranı vb. mi yoksa reklam uzunluğu mu sorusunu akla getiren iddaa.
vay anasını dedirten önermedir.

ayaktayken mi? otururken mi acaba?
(bkz: yüzelli eksiyi nasıl aldım)
O kadar üstünseler ki biz anlayamıyoruz bitsin hepsi lütfen.
(bkz: akasya durağı vs the walking dead)
Takozu bu tarz dizilerimizin altından çekersek ortalamanın altında kalırlar.
Kurt Seyit ve Şura şu an Romanya'da yeni başlıyor.

Herkes heyecanla bana soruyor.

Başka yeri bilmem ama burada ortalamanın üstünde.
(bkz: affedersiniz ama).

(bkz: öyle ortalamayı sikeyim).

çan sisteminin ne kadar yanlış olduğunu bize gösteren tespit.

düşünsenize adamlar akasya durağı ile prison break'ı karşılaştırıyorlar.

yazık la kimin ülkesi ise.