bugün

evet türbanlı kadın namusludur. geçmişi önemli değil. türbanı taktıktan sonra artık namuslu olmuştur. verdiyse bile allah yolunda vermiştir o.
türban takan kadın sadece türban takan kadındır. Ne eksiği ne fazlası...
türban takan kadın namuslu ise, namuslu kadının birisiyle sevgili olabilme ihtimali yüzde kaçtır sorusunu akla getirir. bir nevi şehir efsanesidir.
(img:#90598) inanılmaz namuslular.. ben şahidim.. *
aynen öyledir. mesela şu fotoğraftaki hanım kızımız sevgilisiyle parkta adam ezmece oynuyor sadece:
http://galeri.uludagsozlu...3%BCrbanl%C4%B1_15899.jpg
islama göre olay sadece türbanda bitmemektedir. kadın namuslu olmak için türban takmaz. namus insanın içinde var olan karakteristik bir özelliktir bunun neslerle bağdaştırılması doğru olamaz.
türban takmayan namussuz mu yani? bence böyle bir yaklaşımı ancak bir namussuzun çocuğu ortaya atar. benim annemde tesettürlü fakat tesettürsüz kadınlara o gözle bakmıyorum bakanda en büyük namussuzun çocuğudur.

edit: entryleri okudumda böylelerinin gazına gelip tesettürlüleri kötüleyenler,alay edenlerde ayrı bir kamil.
yanlış bir önermedir. türban namus için bir gösterge sebebi değildir.

o zaman her namaz kılan insan dürüst; her hacca giden kadını günahtan kaçmış varsaymak lazım.
yanılgı.efenim türban takan her kadın namuslu olmadığı gibi türban takmayan her kadın da namussuz değildir.
namus ne saçtadır ne türbandadır ne iki bacak arasındadır. insanın kalbiyle beyni namuslu olsun yeter. fazlasına luzum yok.
(bkz: yok gayri bende angelina jolie)
taktığı yere göre değişir.
böyle kesin bir hüküm değil de namuslu olmaya daha yakın olması, daha hassas olması beklenir. aksini sergileyenler türbanlı kadını temsil edemez. türbanlı türbansız diye öyle bir ayrım yaparsak türbansız bayanlara iftira atmış oluruz onlar arasından cinsel konularda daha rahat bayanlar daha çoktur bu her türbansızın namussuz olduğu anlamı taşımaz elbette.
şu an türban takmayan kadından rahatsız olan bir toplumdan ziyade türbana kafayı takmış insanlar türban konusunu daha çok gündeme getirirler. bu ayrımcılıktan ne gibi faydalar sağlıyor olabilirler, üzerine düşünmek gerek tabi.
yoktur boyle bir tanım. namus dediğiniz şey, insanın kendine verdiği değerle ilgili olan ve pek çok şeyi kapsayan bir kavramdır, görsellikle sınırlanamaz. boyle sığ bir düşünce, insanın kendi kendini kandırma çabasından başka birşey değildir.
takmayana göre tartışması bile olmayacak şekilde namuslu olduğu doğrudur.
üstü kapatıp her bi yanını açıp bunun savunmasınıda ben kapalıyım diye yaparsa genelev işletmecisi kadar namuslu kız tipidir.
bir kumaş parçasının namus simgesi olarak görüldüğü bir ülkede namuslu bulunması kuvvetle muhtemel kadındır.
o zaman tüm avrupalılar ya da amerikalılar namussuz mu sorusu akıllara gelir.
Takmayan kadının hüngür hüngür ağladığı tespittir.
entry nick uyumu.

anladık trolsünüz. ama insan bir bakar gülünç duruma düştüm mü diye.
(bkz: türbanlı sevgilinin bakire olmadığını öğrenmek)
erkekler olarak kendimiz için pek önem vermeyiz ama millet ne düşünür derdinde olduğumuz için hep, maalesef öyle bi damga vururuz.
(bkz: nah)
oysa ben hep namusun iki bacak arasında olduğunu sanmıştım meğer saçtaymış.
türbanın hiç bir anlamı yoktur.