bugün

anadolu'da çok yaygın ama trakya civarlarında nadir olan anlamlı, sade, güzel bir isim.
sanırım büşra ile birlikte en sevdiğim kız ismi. tek sorunu yazımıdır; "tuğba" olarak da "tuba" olarak da yazıldığından ötürü ufak bir yazım sorunu vardır, ama gerçekten özel olduğuna inandığım kız ismidir.
kendisine adam gibi akrostiş yazılamayacak talihsiz.
fabrikasyondur. Tanıdığım tüm tuğbalarda, taş gibi bir popo ve dolgun dudaklar ( taşmış ruj ile) mevcuttur. istemeden verirler.
Edit: kolları biraz kıllı evet.
orjinali tûba'dır. cennetteki ağaç manasına gelir.
(bkz: sevgilime sevgilerle)
Okulda Tugba. Annemde tuba. Babamda tuuba ve nüfusta yumusak g'li. Kendi ismim nasil yaziliyor, artik bilememekteyim!!
bu dünya da en sevmediğim kız ismi.
nicki belli isimdir.
internet aleminde tuuba diye almayanı dövüyorlarmış.
hepsi sıcakkanlıdır, istisnasız ama.
Bir ajdar şarkısına konu olan isim.
cennetin bir mertebesi olduğunu çok yıllar sonra öğrendiğim isimdir.
(bkz: tuba)
genellikle para yetiştirmenin zor olduğu kızlarda görülen isim. bu isimde bir kızı kesiyorsan, starbucksta saatler geçirmeyi göze alacaksın.
kız çocuklarına verilen isimdir. iyilik, güzellik, hoşluk anlamındadır.
ayrıca tuğba dalları ile tüm cenneti gölgeleyen ağaçtır.
bugüne kadar sadece bir tanesine kanımın ısındığı isim. genel olarak hep zıt görüşlerimizin olduğu, muhabbet bile edemediğim çünkü kişiliğinden hoşlanmadığım kişilerin ismi olmuştur. (bkz: her şeyin bir ilki vardır)
tapılır lan, neşe kaynağı.
Tubiş diye seslenilenleri vardır.
tersten aynaya tutunca yarak yazan isim. zaten tam da öyle bir isim
insancıldır. en yakın arkadaşlardan birinin ismidir.
bir zamanlar sevdim bu pezevenki .
cirkin kizlardir. guze tugba ormedim.
hayatımı siken iki ayrı kadının bölüştüğü isimdir. hayır mallık bende mi iki ayrı tuğba'ya iki ayrı yerimden kırdırdım kendimi bilemiyorum da. çok zarar ziyan.

tanım: cennette kökleri yukarıda, dalları toprağın dibinde yani ters bittiğine inanılan ağaç.
Gerizekalı kız ismi. Sözluktekileri tenzih ederim efendim.
çoğunluğunun güzel olduğunu gördüğüm kızlar. lisedeki ilk aşkım ayrıca. selam olsun.
Depremler görmedim ben. Hiç su basmadı evimizi. Adamakıllı hiç dayak yemedim. Ama yaşamaktan 14-oo yaşları arası tad alamadıysam sebebi olan insanın ismi.