bugün

entry'ler (186)

klavye başında vatan kurtarmak

herkes atıp tutar oturduğu yerden. ama birine gel bir şırnağa gidelim hakkariye gidelim desen ne işim var orda der. ama oturduğu yerden de ahkam kesmeyi ihmal etmez. bence her insanın en azından 1 yıl doğuda hayatını geçirmesi gerekir ki ondan sonra asıl türkiye nasıl bir yermiş nasıl yaşamlar varmış nasıl bir mücadele içindeymişiz ve neler yapılabilirmiş görsünler.

yalnız yaşamak

bir ay sonra benim de maruz kalacağım ve bu yüzden hem gergin hem de heyecanlı olduğum tek kişilik yaşam. korkuyorum aslında. zevkli gibi gözükse de yine de akşam kapını kapatınca en azından günle ilgili sıkınıtılarını heyecanlarını paylaşabileceğin iyi geceler dileyip yatabileğin kendi odanın değerini sana anlatabilecek birilerinin olması güzel. deneyip göreceğiz..

hayalini bile kurmanın güzel olduğu şeyler

çok zengin olmak tabiki.

sadece bana mı oluyor hissi

iki takımı da tutmadığın bir maçı rastgele izlemeye başlayınca her zaman yenilen takımı tutmak.

ayşe özyılmazel

çakma şarkıcılığından değil çok kibirli olduğunu düşündüğümden hiç sevemediğim itici bir şahış.

yapcak bise yok

çabanın tüketilip tevekküle sığınılan olayların ardından söylenen cümle.

kızların otobüste yaşlılara yer vermediği gerçeği

etrafta bir erkek varsa önce onun yer vermesi beklenir eğer o vermezse mecburen yer verilir. yer vermeyenler ise bu başlığı açtırmaya sebep olucak kadar çokturlar.

kadınları itici yapan detaylar

erkeksi olmaları.
bakımsız ayaklarla sandalet giymeleri.
esmeler olup saçları sarıya boyatmak suretiyle sarışın olmaya çalışmaları.
yüksek sesle konuşmaları.
herşeye alınmaları.
bir kızı ablası dahi olsa asla içten kıskanmadan sevememeleri.

duştayken suyun sıcaklığının ayarlanamaması

kabus gibi bir durumdur. tam üşüyorum derken haşlanır haşlanırken donarsınız. bundan aşırı bunaldıysanız eski usül suyu kovaya doldurup sıcaklığını sabitleyit hamam usulü duş alabilirsiniz. bu da bi çözüm.

erkekleri çekici yapan detaylar

ciddi ve ilgisiz durması. yada tam tersi aşırı enerjik ve sosyal olması. iki uç da erekleri çekici yapar.

erkekleri itici yapan detaylar

-ilgisiz olmaları
-güvensiz olmaları
-yalan söylemeleri
-sorunları görmezden gelmeleri

başak burcu kadını

fazlasıyla kendini beğenmiş kadındır.egosu gerkesiz yüksektir. düşünce ne olduğunu şaşırır, şaşırınca da ağlar.

kep atmak

kepi atarken acaba geri tutabilecek miyim yada tuttuğum benim kepim mi olacak gibi düşünlere sebep olan eylemdir.

bedava sms ile biten aşklar

mesajın özelliğini, beklentisinin mutluluğunu ortadan kaldıran bedava sms ile biten aşkların, aynı zamanda bedava sms ile başlaması da oldukça ironiktir.

bayanlara yaklaşmak için kurulan saçma cümleler

pardon urfa da mı okudunuz acaba? bir arkadaşıma çok benzettim de..adı mı neydi? ööö zarife.

bıktıran tv reklamları

tukcel reklamlarındaki selocanlar. artık sevimli değil iticiler.

sözlük yazarlarının en çok izlediği filmler

süt kardeşler.

uludağ sözlük yazarlarının geleceğe dair planları

ne istediğimi öğrenebilmek.

ben bu yazıyı kendime yazdım

panik atak nöbetindesin. rahatla ve uyu nolur!

öğretmen maaşları memura haksızlık

memurlarla öğretmenler eğer kıyaslanabiliyorsa önce öğretmenlik mesleği kutsaldır yalanına bir son verilsin bence. herhangi bir devlet dairesine gidin bir de bir saat için (bir saat diyorum çünkü öğretmenler dışında kimse okuldaki sese bir saatten fazla dayanamaz. allah size kolaylık versin hocam burda ne gürültü var der ve kaçar) bir okula gidin aradaki farkı kendiniz görürsünüz.
memurlar ellerinde çay kahve suratları beş karış asık götürdüğünüz bir evrağı alt kata götür üst kata götür der, basacakları bir mührü atacakları bir imzayı dahi atmaz başkasına havale ederler. ama okullarda bir dakikanın dahi hesabı yapılır. zil çaldığı anda dersinize girmezseniz müdür tarafından soruşturma dahi açılabilrmektedir.hangi kurumda boşa geçirilen bir dakikanın hesabı soruşturma ile sorulmaktadır?