bugün

Dört gözle bekliyorum.
Bakınız Uğurcan Çakır. Yuro2021 kovası.
hiç güven vermiyor şu aşı dediğim gelişim. aşı muhabbetine milletin gazını alıyorlar gibi. belki de süper çıkacak. güvensizlik içimize işlemiş.
Sonuçta bir başarıdır. Hayatta vurdurmam orası ayrı konu.
insanlık yaş ortalamasının 40 larda gezdiği bir dünyada 40 yaş genç sayılır hale gelmiştir. sekseninde ölen birine ya daha çok da yaşlı değilmiş denmeye başlanmıştır. bunu modern tıp başardı. modern tıpın da bu tip salgınlara karşı en büyük silahı aşılar. öyle aşıya karşıyım vs demeyi bir kenara bırakalım. ülke olarak bu pandemi sürecindeki aşı savaşlarında erkenden yerimizi aldık. bu yolda emeği olan herkesi tebrik ediyorum. inşallah faz 3 aşaması da olumlu sonuçlanır ve dünyaya patentini hediye edeceğimiz bu aşı ile tarihe bir damga vurulmuş olur.
Aşıya gerek kalmadığında kullanılmaya başlanacaktır.

Kesin birkaç şirkete alım garantisi falan verilmiştir.

Birileri ihya edilir illa ki.
Yiyince aşının turkasını, turkalasır böyle sinovacın rüyası.. aşı turka
ismi bile çalıntı olan türk aşısı.
futbolcu ismi gibi.
(bkz: çeşme suyu)
bunu da sinovac'tan çalmayın be lütfen yeter artık.
güvenmediğim bir aşı. para teklif etseler dahi olunmaması gerek.
Belki 4. Dozu bundan olurum deniyorum hepsini.
Çıkana kadar hastalık bitecek. Evet.
(bkz: coming soon)
Şu ana kadar üretilmiş en güvenilir ve koruyucu aşı olacağı söyleniyor.
Dünya'ya pazarlamayı da yaparak ekonomi büyür.
Benim kayınçoma deneme amaçlı pilot olaraktan vurdular, anamı siksinler perinçege oy vereceem diyo!
bizim aşı çıkana kadar virüs bitecek sonrada ver yandaş medyaya gazı salgını turkovac bitirdi. *
Denizli'deki gönüllülere hatırlatma dozu olarak uygulanmaya başlanmış yerli covid 19 aşışı. 47 yaşındaki bir polis memuru, kentte gönüllü olarak TURKOVAC aşısını yaptıran ilk kişi olmuş.
https://www.cnnturk.com/t...e-ilk-gonulluye-uygulandi
sağlık bakanı fahrettin kocanın, onay verilmesi halinde yıl bitmeden yaygın kullanıma girebileceğini açıkladığı yerli covid-19 aşısı.
Salgınının kökünü kazıyacak her varyanta etkili milli aşımız.
çalıntı bir isme sahiptir.
Son denemelerden de iyi haberler geliyor.

Hadi hayırlısı inşallah.
ne zaman baba, korona bitince mi.
eylül 2020'de çıkacaktı çıkmadı.
2021 başında çıkacaktı çıkmadı.
2021 yazında tamamdı olmadı.
2021 bitiyor daha ortalıkta yok.
özetle çıkacağı yok ama insan bekliyor işte.