1. 1.
  Turkcell'in geçtiğimiz yıl* tanıtımını gerçekleştirdiği sürüş asistanı cihazı ve uygulaması.

  sizi, aracın tüm halleri hakkında bilgilendiriyor. bildiğiniz akıllı araç. obd2 portu ile çalışıyor ve bu da 1996 model üstü tüm araçlar ile çalışabileceğiniz gösteriyor.

  şu özelliklerin 20de1 i var diye 750 bmwlere tonla para veriyor millet...

  https://www.youtube.com/watch?v=vCD0fBqlifA&t+

  edit şimdi reklamlar;

  --spoiler--
  Turkcell Kopilot Uygulaması üzerinden;
  Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
  Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
  Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
  Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
  Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
  Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
  Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir.
  Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
  Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.
  --spoiler--

  cihaz siparişini verdim, yarın akşam araca takacağım ve daha detaylı bilgilendirmeleri buradan yapabileceğim. benim bu cihazı alma sebebim kimi zaman evimden çok zamanı araçta geçirmem. uzun yola da gidiyorum şehir içinde de geziyorum. bir kaza vs durumunda en azından kaza yaptığım bilgisinin hemen ilgili yerlere* iletilmesi benim için elzem. bunun yanında aracın valeye verilmesi durumunda takibi, çocuğunuzun arkadaşınız vs kullanması durumunda neler yapıldığı. yani aracın bireysel olarak takibi için bu cihazı kullanabilirsiniz. hoş keşke araç çalındığında vs uzaktan aracı kitlesem o da güzel olurdu ama güvenlik için onu sunmuyor. yapamaz mı yapar istese.

  buyrun bu da türkcell sayfası
  https://www.turkcell.com.tr/servisler/kopilot
  2 ... fafnir
 2. 2.
  ilgimi çekti lakin ne entryden ne videodan bişey anlamadım.
  ne sağlıyor şimdi bu.
  hayır güzel bişeye de benziyor ama ne yapıyor. hani matkap duvar deler. bu ne yapıyor. o açıdan şeyttim.
  2 ... pilotmont 1