bugün

garip ve tehlikelidir. dikkatli olmak lazım.
aşırı milliyetçi dobra insanlardır.devrime olan ilgileri azımsanamaz ve tipik kürt inadı mevcuttur, hatta kürt inadının fikir babaları bu insanlardır zannımca.
hiç sevmiyorum bunları.
evlat olsa sevilmezler. evet.
alevilik maskesiyle maskelenmiş kripto ermenilerdir .vakti zamanında pülümürde abdest yeri sorduğumuz için bizi linç etmeye kalkmışlardıda özel harekatın sivil polisleri kurtarmışlardı .bu kadar müslüman ve türk düşmanı millettir .
Sabiha Gökçen'e rahmet okuma sebebi.
çemişgezek- sünni türkler
pertek- merkezi sünni türkler, köyleri zazalar
mazgirt- alevi kürtler
diğer yerler alevi zazalar şeklinde çoğunluğa sahiptir.

bu ilde kürt olmadan kürtçülük yapmaya çalışan zazaların sayısı oldukça fazladır.
kafa dengi ve geniş insanlardır.
Geneli alevi kürttür. Çok tehlikeli bir tur olmakla beraber dhkp c sevicileridir. Komunistlige meyillidirler. Milliyetcilik sifirdir. Her yerde dersimden bahsederler. Uzak durulmasi gereken insanlar listesinde ilk siradadirlar.
bir dersim insanı değildir.
Kafadırlar evet, biraz kendini beğenmişlikleri olsa da okuma oranları yüksek bir toplum olarak insanlarda haliyle belli bir bilinç, farkındalık da söz konusudur.
pülümür'de bana abdest suyu vermemişlerdir. namaz dara düşmese durmazdım. birde üzerime geldiler. özel harekattan polisler sağolsun alıp karakola götürdülerde namazı orada kıldım.artık pülümür'ü direk geçiyorum. namazı erzincan'da kılıyorum.
tek geçerim. tanıdığım bütün dersimlileri severim. hatta yalnızca sevmem özel bir yeri vardır bende bura insanının.

çok açık fikirli, kültürlü, iyi, zeki, becerikli insanlardır. selam olsun.