bugün

trump'ın danimarka'dan 50 bin nüfuslu grönland'ı satın almak istemesi olayı.

görsel
https://tr.sputniknews.co...mpa-1-nisan-sakasi-olmali
görsel
eskiden ne kadar kolay oluyordu bu işler ruslardan alaskayı al, çinlilerden honkong'u bizden incirliği felan.
hey gidi eski günler hey.
parasi yeter aslinda, danimarkanin gucu ve parasi yetmiyor orayi elinda tutmaya. zamaninda abd danimarkadan adalar satin alip kendinin yapmis. gronland denen devasa yerde 50000 insan anca yasiyor.
biz bedava veriyoruz ..
777 milyar dolar mı? ne verelim abime?

şaka maka danimarka o parayı almalıdır. yoksa trump yarın öbür gün geçer kamera karşısına grönland'ın abd toprağı olduğuna dair kararnameyi imzalar. bm zerre sesini çıkarmaz, beleşe gitmiş olur ada.
sataram köyi ha.
Başı alır.
Koskoca grönland lan bu.
Danimarka karsilik olarak florida yi istesin ben olsam öyle yapardim.
sallamasyondur.
yazdığınız rakama bi bakın önce.
hiç kimse vermez bu rakamı.

bence satıcı müşteri kızıstırıyor.

alan yok satanı bilmem ne yapayım demişler.
komiktir.

keşke trump bizim ülkeye de teklif götürse de ülkenin başındaki hırsızlar ülkeyi satma kararı alınca halkımız uyansa da bu hırsızlardan kurtulsak.
herşeyi parayla alabileceğini sanmasinin bir sonucudur. gerçi karşı tarafta fiyatı az bulup reddetmiş olabilir. dünyanın hali sonuçta
Bakın demedi demeyin, bu adam tam bir trol.tüm dünyayı tröllüyor.
777 milyar dolar rakamı nerde geçiyo o haberde?...geçmiyo ki.
Rüzgardır o. Ulan buza para mı yatırılır? Yarın eridi gitti ne olacak?
Neden 777?
Danimarkada darbe falan oluyormuş abd destekli düşünsenize. Kuzey de karışacak. Arktik kaynakları üzerine soğuk savaş güdülüyor. ABD için bu para hiç bir şey değil. Zaten Grönland ı ilke kez parayla almaya çalışmaları da değil. Trump uzak geleceğe bakıyor ülkesi için. Planı 1 2 yıllık değil.
Biride demiyor ki koskoca ada neden Danimarka nın amk.
kuzey kutbunda bulunan bakir topraklar için. konu kilit.
alamaz tabi lan, danimarka'nın adasını almak için teklifi norveç'e yaparsa tabi alamaz.
ffp ye takılmamak için 100 milyar kiralama bedeli + 1 triyon dolar opsiyonlu satın alma ile sonlanabilir.
(bkz: vallah sataram göyü haa)
+ holosko olacak şekilde teklif etse kabul edilebilir.
türkiye'ye teklif etseler hemen satarlar. vatandaş adına vergi taahhüdünde bulunup her yıl her birey başına belli bir miktarda vergi alma garantisi verirler.
(bkz: sülün osman)

ben satabilirim şahsen. trump ile kontağı olan varsa bana pm atabilir mi?