bugün

trt nin türkü açılımı. yeni bir trt kanalı.
trt'nin 24 saat üzerinden kesintisiz türkü yayınlayacak olan radyo kanalı.
güzel yurdumun güzel türkülerini 24 saat yayınlayan radyo.
balkan türküleri çalan bir program yayınlamakta şu an.
ilginç tarafıda şu ki; sanki benim çalma listemi aynen çalıyorlar.
annem entari almış
çalın davulları
kara yusuf

ama ille de kara yusuf. şipka balkanında da kara yusuf martin sesi var.
trt'nin son yıllarda yaptığı en güzel yenilik belki de.
her gece dinlenmesini şiddetle tavsiye ettiğim trt radyosu.
Bugün 12.05 te başlayan ''ege den ''programının konuk sanatçısının ismini bilmeme rağmen, hayranı olduğum program. *
trt'nin yaptığı yüzyılın icadı. test yayınından başlayarak kısa sürede bünyede bağımlılık yaptı. seviyorum. bir gün gidip ankaradakilerin yanaklarını mıncıklayıp saçlarını okşayacağım. iyi çocuklar...
düldül'ün radyosunun 1. kanalında yerleşik radyo istasyonu.

kah bozlak yurdundayız, kah barak ovasında; kah burdurdayız, kah erzurum-kars yöresinde...
Deyişler, bozlaklar, uzun havalar, ağıtlar, Yurttan Sesler, halk ozanları.. ne ararsan burada. iyi ki var.
24 saat türkü ve türk halk müziği yayını yapan radyo kanalı.

frekanslara buradan ulaşılabilir;

http://fmscan.org/net.php...TUR&pxf=TRT+T%FCrk%FC
türkülere ait sevgiyi artıran radyo kanalıdır. her yöreden bir ezgiyle, insanı alıp o diyarlara götürüyor.
halkın, eskilerin saf ve temiz duygularına tercüman olan türküleri dinlemenin en iyi yollarından biridir.
Kendisine bağımlı eden radyodur efendim kendileri.
bursa frekansı 103.5 olan radyo kanalı, gerçekten çok güzel buram buram anadolu kokan radyo.
sen rocktın ben ise trt türkü.
sen elektro gitardın ben saz kaval.
sen bir bakkaldın raif amca ben ise müşteri
anla senle ben olamayız.
aileyle araba yolculuklarini zevkli hale getiren radyo. Özellikle en sevdigim zeybek türkülerini calarak bugun beni can evimden vurmustur. bazi programlari gercekten kalitelidir, genel kültür arttiricidir.
an itibariyle kerimoğlu zeybeğini dinlediğim radyo kanalıdır.
bi kaç türkü dinleyelim dersin. en kısa zaman ve ilk fırsatta hepsi birbirinin kopyası olan karaneiz türkülerine geçiverir. dinle artık dinleyebilirsen. gıy gıy da gıy gıy.
bu mezarda bir garip var..

tanım: bir radyo.
trt fm'in kendinden iyi bence.
türkü dinleyelim dedik, vaaz veriyorlar.
arkadaş insanları dinden soğutup ateyizme ittiğinizi farketmiyor musunuz.
biz inançlıyız ama her dakika dini gözümüze sokuyorsunuz. bi rahat bırakın insanları, inançları.