1. 1.
  platelets,kan pulcukları,trombosit.normal değerleri 200-400 bindir.
  ... no promise
 2. 2.
  platelet trombositten bir konuda ayrılır.
  platelet; kurbağa gibi amfibilerde bulunup nukleus * barındıran kan hücresidir.
  trombosit: memelilerde bulunup nukleus içermez. **
  3 -1 ... kacak kelebek
 3. 3.
  Bütün memelilerin kanında bulunan, 2 ile 4 µm çapında, disk şeklinde bir yapısı, esas olarak kan pıhtılaşmasındaki rolü bilinmekte olan, kemik iliğindeki megakaryosit hücrelerinden oluşan; DNA'sı olmayan, küçük çekirdeksiz, fakat aktif enzimler ve mitokondri içeren renksiz hücreler. Aynı zamanda trombositler olarak da isimlendirilirler.
  2 ... scarface
 4. 4.
  arkadaşımın vermesiyle hayati bi tehlikesi olur gibi konuştuğu kan tipi.*
  1 ... faithful lover
 5. 5.
  yaralanma sırasında tüm hocaların istinasız sorduğu uyuz bi reaksiyona girip kendinden başka ama kendi adına benzer maddelerle abuk sabuk şeler oluşturarak kan kaybını önleyen hücre.
  1 ... sour cherry
 6. 6.
  (bkz: ace plus selenyum)
  ... ditty
 7. 7.
  yırtılan damar duvarını onaran kan hücresidir.
  1 ... umutluyum hala
 8. 8.
  hususiyetle imkanı olan arkadaşların zaman ayırıp lösevli çocuklara bağışlaması gereken kan hücresidir. eksikliği veren kişi tarafından pek hissedilmese de alıcı hasta tarafından hayati önem taşır
  3 ... dusunenadam
 9. 9.
  trombosit( diğer adı platelet) kan pıhtılarının oluşumunda görev alan renksiz hücre parçalarıdır. çok sayıda granül bulundurur. başlıca karaciğer tarafından üretilen trombopoietin hormonu trombosit yapımını uyarır ve çoğalmasını kontrol eder. trombositlerin dolaşımdaki ömrü 9- 10 gündür. daha sonra dalakta ayrıştırılır. trombositlerin düşük olması, aplastik anemi hastalığına yol açar.
  ... hypnogaja
 10. 10.
  Kan pıhtılarının oluşumunda görev alan hücre parçalarıdır.
  1 ... linka