bugün

endustriyel futbola karşı tribün kültürü şiarı ile yıllardır her renkten taraftarın yazdığı, tartıştığı, zaman zaman birbirine girdiği site.zamanında kanlı canlı dergiydi.*

http://www.tribundergi.com
anadolu takım taraftarlarının da oldukça etkin oldugu ve herkesin yazabildiği oldukça aktif bir taraftar forumu
tribun ile alakalı siteler arasında seviyesini koruyabilen nadir sitelerden.
bir zamanlar ultraslan.com sitesini hazırlayan, iyi bir galatasaraylı olan, ekşisozluk'te yazarlık yapmış olan, internetin ünlü türk kahramanı zoban'ın adminliğini yaptığı, taraftar forum sitesi.
italyan tribünlerinden çıkan ''endüstriyel futbola karşı tribün kültürü!'' sloganının bu siteden çıktığı inancını taşıyan insanların olduğu anti-fb sitesine dönen tribün sitesi.
bundan yaklaşık 5 sene * önce endüstriyel futbola karşı tribün kültürü sloganı ile çıkmış dergi. birkaç sayı sonra dergi basılmamaya başlamıştı.

--spoiler--
http://www.tribundergi.com
--spoiler--
forumunda yabancı ve türk takımlarının forma, atkı, v.b. bir çok aksesuarın bulunabileceği sitedir.
tribüncülerin ortak buluşma noktasıdır. alternatifi yoktur, tektir. sitenin sahibi zoban, * eski yürüyedur üyelerindendir. Anti-fb akımı falan yoktur. birçok fenerbahçeli arkadaş üye olarak yazmaktadır.
antalyalıların her maç başlığına salça olduğu * taraftar sitesidir. şukeladır fakat bir türlü benim üyeliğimi açmamışlardır. *
atkı koleksiyonu yapanlar için iyi bir ortam oluşturulan site.
türk futbolundaki emektar tribunculerin bi çok medya dökümanlarının bulunabileceği site.
halen üyesi olduğum oldukça seviyeli ve hoş bir ortam yaşatan her renkten tribüncülerin buluşma noktası.

o kadar seviyelidir ki dallama dediğim için 15 gün no post verdiler.
her renkten taraftarın seviyeli bir biçimde tartışabileceği, paylaşım yapabileceği güzel ortamdır.
ayda yalnızca bir gün üye kabul eden sitedir. o günü tutturursanız üye olursunuz, olmazsa bir ay daha beklersiniz...
Eski tadı tuzu kalmamış sitedir. Çocukların eğlence mekanı haline geldi artık... O yüzden deplase ve pankart tribünün içerisinde olanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca sahibi yürüyedur grubunun kurucusuydu...
site sahibi zoban bugün bir başlık açıp daha önce sorgusuz sualsiz kovduğu eskişehirlileri siteye geri çağırmıştır ..yalnız uslup resmen affettim sizi gelebilirsiniz uslubudur...ahanda o mesaj:

''Bugun bir PM mesaji aldim. Daha once de birkac boyle serzenis mesaji gelmisti.
"Eskisehirlileri attiniz, simdi umarim mutlusunuzdur" idi icerigi.
Itiraf etmem gerekirse "mutlusundur" ifadesine üzüldüm.
Gecen sene koreografi oylamasi ile yasanan tatsiz vaka ile baslayan nefret dalgasini bunca zamandir surdurmek ve bunun karsi taraftan gaddarca bir his duyuluyormus gibi algilanmasi, bunun bir mutluluk sayilmasi üzücüdür.

O vaka esnasinda biz cezai yaptirimlara gore ceza almasi gereken -takimdan bagimsiz- herkesin site ile ilisigini kesmeyi uygun gorduk. Dogruydu, ama hataliydi, bir kismi dogruydu ya da hepsi tumden yanlisti. Bu takdirdir. Her fikre, yoruma da saygim-iz var.

Ama uzerinden bu kadar zaman gecmisken hala bu kadar nefret, dusmanlik üretmek ne bana gore, ne bu sitenin arkasinda emek harcayan tum ekip arkadaslarina göre.

Zaman zaman herkes sitenin kendilerine düsman, kendilerine karsi oldugunu dusunuyor. Galiba bunun yersiz ve manasiz oldugunu da zamanla yine kendileri anliyorlar. Cunku herhangi bir taraftan yana olup, bir baska zumreyi tu kaka edip dislamak gibi bir egilim hicbir zaman olmamistir. Moderasyon ve yonetim kabiliyeti cok mu ust duzeydir, elbette degildir ama elimizden geldigi kadar burada sevgi saygi kurallari neticesinde bir dusunce platformunu yasatmaya cabaliyoruz.

Uzun lafin kisasi, Eskisehirsporlu dostlara kirgin degiliz.
Hadise yasanmis bitmistir.
Herkes kendi ettigi kelam, takindigi tavir ve usluptan sorumludur.
Vebali kisinin kendisini baglar.

Herkese sevgiyle ve dostca selamlar.
Tribun Dergi''
" pm mesajı " alan bir admini olan sitedir. türkiye'de birçok taraftar grubununun üyesini görmeniz mümkündür.
takımlara başarı dilemek'in yasak olduğu,3 yılı aşkın süredir,yazdığım ve sevdiğim futbol sitesi.
an itibariyle reklam manyağı olmuş sitedir.göt göte reklamlar forumun içine etmiş resmen...

yani endüstriyel futbola yenik düştüğünü iyice belli etmiştir zoban.
son zamanlarda popülerliğini ve saygınlığını kaybetmiş, herkesin birbirine atarlandığı, tribüncü olan çok kişinin mutlaka bir zaman takıldığı taraftar platformu niteliğinde bir internet sitesidir.
chp hakkında bi eleştiri yazdığınızda yada chp düşmanı olduğunuz anlaşıldığında siteden 'banned' olma ihtimali yüzde 90 dır.
çok defa karşılaştığım bir durum ve karşılaşanları gördüğüm bir durumdur.chp lilerin yada ip ve tkp lilerin politize de bi konu açarak aralarında akp ye ve akp ye yakın kişilere salladıklarını çok gördüm yine , tavuzkuşu misali türkiye gerçeklerinden uzak kafa toprak içinde gibi birşey.

zaten bu sitenin seçim ankatlerinde genelde chp yüzde 45-50 , mhp 10-13 , akp 10 -15 , tkp ve ip de hatırı sayılır bi oy alıp kendi içlerinde tribündergi hükümetini kurarlaranlayacağınız.
eger atar gider yapmiyorsan ki ben çok yaptim, seviyeyi düşürmüyorsan banned yemessin bu sitede yaklaşik 6 yildir yazarim kimler geldi kimler geçti popüleritesini kaybetmedi. galatasaraylilara torpil geçilsede objektif admini vardir. kimseye eyvallah etmemiştir tanidıgim bildigim kadariyla. iyi ,hoş hertülü bilgi bulunur, bir kapildin mi birakmak zordur. kısacası td rakipsiz tribun platformudur.
keyfi olarak üye banlamanın olduğu site.
özellikle moderasyona yönelik en ufak eleştirinizde ger dönmemek üzere silinmeniz büyük olasılık.
futbolu tribünden seven, deplasman yolculukları yapanların sitesi.
a.c.a.b
7 yıldır aralıksız yazdığım tribün platformu.
keyfi banlamaların olduğu doğrudur, taraflı moderatörlere sahip olduğunu da biliyoruz ama usturuplu bir şekilde yazarsanız burdan kolay kolay atılmazsınız.
bu forumda bir defa bir kullanıcıya açık seçik sövdüğüm de olmuştu, sonuna kadar haklı olduğum bir durumdu ve banlanmadım, aksine küfür ettiğim kullanıcı no post cezası almıştı.
yazdıklarınıza biraz dikkat ederseniz kolay kolay başınıza bi iş gelmez. birçok forumdan hatta sözlükten daha demokratiktir bence.