bugün

Yaşınız ilerledikçe manyaklaşmaya, yalnızlaşmaya başlarsınız. Ne kimseye güvenebilirsiniz, ne de yaşama sevinci yükleyen manalara anlam verebilirsiniz.
masumlar apartmanına taşınırsın.
kırmızı odaya girersin.
Habil ve Kabil artı temel reis'deki full maksi karışık sandviç yiyen şişko eleman ile geçirdim ben bu tramvatik transferleri..
doğduğun ev kaderin olur .
Büyük trajedidir, bir insanin hayatındaki belki de en güzel dönemin ondan çalınmış olmasıdır.
Çocukluk denen şey travmalar üzerine kuruludur zaten.
Doğumun kendisi dahi travma.
Önemli olan denge, durumun sürekli olmayışı, çocuğun travmaya karşı tutumu ve bununla yaşama biçimidir.
Mutlu bir çocukluk geçirdim diyen zatlar. Derin uykudasınız
Büyüklüğe kesinlikle yansıyan durum.
kurtlar vadisinde kahraman olursun,

çukur'da yere düşer, çukurova'da çiğ köfte yersin.

şaka bir yana çocukluk travmaları insanın ömür boyu hayatında dalgalanmalara neden olabiliyor.

bu yüzden sağlam bir irade ve kişisel gelişim gerekir.

ruhunuz serseri ve tembelse, bir ömür boyu da bombok yaşarsınız. işte bu sırada başka biriyle evlenip, günahına girmeyin ki çocuk sahibi de olmayın.

bu türkiye'de çok olan bir örnektir. zincirleme gider. bu zinciri ya kendinizi gelistirerek ya da üremeyerek kırabilirsiniz. en azından başkalarının hayatları bombok olmasın.
topluma uyum sağlayamayan bir birey olmanızın sebebidir. kısacası benimdir.
Benim çocukluğum bu 9 yaşına kadar her şey normaldi. Büyük kayıplar başka bir aileye geçmem mecburi değişiklikler sonradan gelen vasat bir hayat. Bir süre konuşmayı bile unutmuştum sonra kekeleyerek konuşmaya başlamıştım tabi yaş ilerledikçe kelimelerim düzeldi daha düzgün konuşmaya başladım ama hala sorun yaşadığım zamanlar oluyor. Ama iyiyim artık ve kimsenin gülü başka kimseye güzel kokmaz kimse kimseyi tam anlamıyla sevemez.
camdaki kız olursun.
travmalar of secret moments bu konuda gerekli açıklamayı yapacaktır.
travmayı çocukluğun hangi döneminde geçirdiğinize bağlı olarak yetişkinlikte farklı mahiyette birçok ruhsal problemden ya da tek bir ruhsal problemden ciddi derecede muzdarip olmanıza sebep olabilir.
Ileriki yaşamınızda bol bol depresyona girmenize neden olacaktır. insanlara güvenemez ve onları sevemezsiniz. Defalarca terapide alsanız bu hiç değişmez.

Çocukken bir kaç kez tacize uğradığım için oğlumu hiçbir yerde iki dakika bile yalnız bırakamıyorum mesela. Bu durumu aşamıyorum. Hiçbir doktorun da buna çare bulabileceğine inanmıyorum. Beni böyle delirten bir kişi olsaydı istisna diyebilirdim belki ama birden fazla kişiden beklemediğim hareketler gördüğüm için kimselere güvenemiyorum. Oğlumu 10 yaşına geldiğinde de yalnız başına markete göndermeyi düşünmüyorum örneğin. Kim ne derse desin bu düşünceleri değiştirmem mümkün değil.

Yedirdiler kafayı!

Atak geçirdiğim zamanlarda da tüm kurgu sapıklık üzerinde gerçekleşiyor.
O meşhur söz işte "... bize gerçek hastaların hasta ettiği kişiler geliyor" sözünü hatırlıyorum. Ne kadar da doğru maalesef.
Beni böyle hasta ettikleri için bin beter olmalarını diliyorum o kişilerin.
Kimseye güvenmemeye neden olan olaylar zinciri.
türkiye gibi cahil ve eğitimsiz bir ülkede hemen hemen herkesin travmalarla büyüdüğü bir gerçek. yıldız tilbe'nin şu manyak annesi örneğin:

https://www.youtube.com/shorts/x0_szxkrHXo

bu video nasıl anne babalar elinde yetiştiğimizin en trajik örneği. bir de lütfen bu videonun altında yazan yorumları okuyun. yıldız tilbe'nin başına gelen bu felaket hemen hemen herkesin başına gelmiş.

fakat kontrolü ele geçirmek gerekiyor, travmanın bizim kontrolümüzü ele geçirmesine izin vermemeliyiz. travmayı yönetmemiz gerekiyor. Bu dünyada yarım insanız. yani duygusal tarafımız maalesef olayları kontrol edemiyor. geriye akıl ve mantığı merkezi sol beyin kalıyor. sol beyni güçlendirmek için çokça gözlem yapın, iyilikten çok kötülüğe odaklanın. kötülüğün toplumda nasıl işlev gördüğüne, ne şekilde bir güç aracı olarak kullanıldığına. kötülüğü tanımaya çalışın, kötülüğü ne kadar iyi tanırsanız ona yem olmaktan kurtulursunuz. maalesef eğitim sistemimiz 'iyiliği' öğretiyor, kötülüğün ne olduğunu anlatmıyor. o nedenle günlük hayatta hep başarısız oluyoruz, kötüler bütün sermayemizi yiyip bitiriyor, farkına varmak yıllarımızı alıyor.